Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b3] Kilka pytań

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii a powinno być w dziale "Techniczne"
Zablokowany
Gwayhyr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:43
Lokalizacja: Łódź

[80 b3] Kilka pytań

Post autor: Gwayhyr » 05 maja 2008, 13:55

Witam!
Zakładam taki troszkę ogólniejszy topic, żeby problemy rozwiązać na raz ;) Szukałem kilkakrotnie na forum, ale odpowiedzi nie znalazłem.
Posiadam Audi 80 b3 rocznik 1987 z silnikiem 1.8.
Mam następujące problemy i zarazem pytania, co z tym zrobić:

1. Jak mam wyłączone radio to słyszę przy hamowaniu jak z tyłu w bagażniku coś puka. Nie jest to ani żaden klucz, koło czy inny lewarek, bo wyjąłem wszystko z bagażnika i dalej coś puka. Co ciekawe, jak nacisnę mocniej na tył samochodu, to też to słychac. Co to może konkretniej być? Czy to nie jest przypadkiem zawieszony spławik do wskazywania paliwa?

2. Kontrolka benzyny cały czas pokazuje mi 1/4 zbiornika przy włączonym silniku (nawet, jeśli mam więcej paliwa). W przypadku kiedy mam mniej paliwa, po prostu wskaźnik dziwnie się zachowuje, raz spada w dół raz znów jest na 1/4. O co chodzi? Oo

3. W samochodzie śmierdzi mi benzyną. Szczególnie jak otwieram okno i trochę przygazuję. Nawet jak jeżdżę na gazie. Co może być przyczyną tego i tak ewentualnie to rozwiązać?

4. W tylnich drzwiach jakoś dziwnie powpadały mi te "dinksy" do zamykania (nie wiem jak to nazwać :p). Z przodu mam normalnie i jest super, ale z tyłu jak zamknę, to są tylko delikatnie wysunięte i trudno je wyciągnąć żeby otworzyć drzwi. Jak sobie z tym poradzić?

5. Troszkę mi kierownica skrzypi. Próbowałem smarować ten plastik, bo myślałem, że to się po prostu ociera, ale nic nie dało. Trzeba rozkręcić kierkę i tam podłubać czy może coś innego?

Pozdrawiam
Gwayhyr

Awatar użytkownika
Silvesters
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 107
Rejestracja: 13 wrz 2007, 22:55
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: Silvesters » 05 maja 2008, 16:50

Ad 1) Sprawdz tuleje na belce (2 sztuki sa po jednej na strone), lub sprawdz amortyzatory
Ad 2) sprawdz czy plywak ci sie nie zawiesil, a to na 99% sie stalo
Ad 3) Sprawdz przewody paliwkowy
Ad 4) Chodzi ci pewnie o cyngle, sciagnij sobie tapicerke z drzwi i sprawdz czy nie jest nic zgiete a jak nie to je troche wykrec i juz (chyba sa wkręcane, ale nie jestem pewny)
Ad 5) Sam dales odpowiedz, musisz szukac

Pozdrawiam i powodzenia ;-)

Gwayhyr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:43
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gwayhyr » 05 maja 2008, 17:29

1. Slychac tak jakby pilka ping-pongowa latala w metalowym kuble wiec raczej nie amortyzatory. Tym bardziej, ze to slychac w bagazniku : d
2. W jaki sposób to zrobić, bo przyznam szczerze, że jestem zielony w takich sprawach.
3. OK
4. Jak zdjac tapicerke, zeby jej nie uszkodzic, bo w sumie myslalem o tym wczesniej ale nie chce niczego popsuc. W koncu pierwsze autko :P A co do wkrecania to juz probowalem i zebym sie skichal to nie moglem tego odkrecic :/
5. Tak tez zrobie :P

Awatar użytkownika
Darecki3037
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 09 kwie 2007, 17:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Darecki3037 » 05 maja 2008, 20:05

nie wiem jak tam w B3 zbiornik wygląda ale czy masz dobrze dokręconego smoka do zbiornika? to by tłumaczyło stuki pływaka i zapach benzyny w aucie..

Gwayhyr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:43
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gwayhyr » 05 maja 2008, 21:43

Błagam po polsku xD dzisiaj troche sie tym bawilem i otworzylem bagaznik, zdjalem ta szara mate i zbiornik jest na srubach po prostu Oo
Co to jest smok? Poza takim latajacym oczywiscie :D

Awatar użytkownika
bartek18150
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 846
Rejestracja: 25 wrz 2007, 21:25
Imię: Dawid
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Mojsławice- Chelm
Kontakt:

Post autor: bartek18150 » 05 maja 2008, 22:22

Gwayhyr pisze:Co to jest smok
miejsce gdzie zasysane jest paliwo ze zbiornika. A plywak to masz raczej pod ta mata z lewej strony, z tej co wlew paliwa.

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 05 maja 2008, 22:28

Gwayhyr, zarejestruj się na stronie Centrum: http://www.centrum.audi80.pl/ i pobierz z działu Download książkę D. Korpa Obsługa i naprawa Audi 80. Dowiesz się co to jest smok i jak się dobrać do cięgien w drzwiach i wielu innych bardzo ciekawych rzeczy.
To, że stuk dobiega z bagażnika to nie wyklucza amorków bo ich gniazda znajdują się w bagażniku pod wykładziną, która może lekko tłumić odgłos. Jednak rzeczywiście bardziej mi to wszystko wygląda na niedokręcony pływak. Musisz sprawdzić miejsce w którym jest zamocowany. Może się odkręcił i lata sobie jak chce.

Gwayhyr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:43
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gwayhyr » 05 maja 2008, 23:45

OK :) Wielkie dzięki za pomoc/rady. Jak uda mi się naprawić, to poinformuję a jak nie to jeszcze Was trochę pomęczę pytaniami : P

Awatar użytkownika
gofer
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:24

Re: [80 b3] Kilka pytań

Post autor: gofer » 07 maja 2008, 22:40

miałem podobny problem ze stukami - cofajac wiechałem delikatnie tłumikiem w kraweznik co zpowodowało lekkie dogiecie ostatniego kolana tłumika. i podczas jazdy rura stukała po waskim kanale podwozia. krotka wizyta w kanale garazowym i po krzyku he :-D
(odgłos niby z bagaznika)

Gwayhyr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:43
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gwayhyr » 08 maja 2008, 00:26

Niestety u mnie faktycznie jest to plywak ;) Poprawilem go i przez kilka godzin bylo dobrze, zaliczylem kilka dziur i znow ten sam problem. Musze spojrzec, czy nie ma w nim jakichs luzow itp. W razie czego orientuje sie ktos ile kosztuje nowy plywak? Bo na allegro nie moglem znalezc :<

manq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 135
Rejestracja: 03 lut 2007, 10:43
Lokalizacja: Sokółka

Post autor: manq » 09 maja 2008, 18:52

Gwayhyr pisze:W razie czego orientuje sie ktos ile kosztuje nowy plywak? Bo na allegro nie moglem znalezc :<
na allegro chodzą po ok. 50zeta.obserwuj codziennie to może uda się trafić.

Gwayhyr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:43
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gwayhyr » 09 maja 2008, 20:26

Jakbym mial tyle czasu, zeby grzebac po forach, to bym nie pisal i nie czekal na odpowiedz ;)

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 09 maja 2008, 22:33

Gwayhyr, to proszę sobie tego czasu jednak trochę wygospodarować bo nie będziemy tolerowali łamania zasad i regulaminu forum.

Gwayhyr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:43
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gwayhyr » 14 maja 2008, 07:10

Jakby kogos interesowalo, to juz wiem, o co chodzilo z pkt. 1,2 i 3. Smieszna sprawa, bo byly ze soba polaczone :) Peknieta byla uszczelka od zakretki plywaka, przez to przestawil sie plywak i zawiesil (dlatego nie wskazywal poziomu paliwa i pukal w czasie jazdy) i zakretka byla zle dokrecona. Wymienilem uszczelke, splawik ustawilem i wszystko jest OK. Nawet paliwo nie smierdzi w aucie :D Ciekawostka, ze wyparowalo mi 15 l benzyny przez ta uszczelke.
Pzdr GwayhyR

Zablokowany

Wróć do „Inne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga