Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Miernik tester grubości lakieru

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii a powinno być w dziale "Techniczne"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MIODEK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3818
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:48
Lokalizacja: Lubartów

[All] Miernik tester grubości lakieru

Post autor: MIODEK » 24 sty 2010, 22:33

Witam ;-)

Tak sobie ostatnio przeglądałem allegro i trafiłem na takie coś, mianowićie miernik grubości lakieru. I tu nasuwa się pytanie... czy nie jest to tak jak w przypadku "magnetyzerów", jakiś czas był na to szał, sprzedający przebijali się w opisach przedmiotu jak i cenach. Może ktoś z Was już korzysta z tego urządzenia. Poważnie pytam, wiem że powiecie, że lepiej dołożyć i kupić taki za 200 zł, z którego będe zapewne zadowolony. http://allegro.pl/item866363415_miernik ... at500.html




Aukcja :arrow: http://allegro.pl/item866363415_miernik ... at500.html


Czekam na Wasze opinie <ok>


Z poważaniem
Miodek <ok>
Ostatnio zmieniony 28 paź 2012, 18:19 przez MIODEK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rczopik2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 556
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:31
Lokalizacja: RSR

Post autor: rczopik2 » 25 sty 2010, 00:05

Posiadam w.w miernik. Pomógł w zakupie 5 aut a przebadał 3 razy więcej.
Bardzo dobre pomocne narzędzie. Po długotrwałym użytkowaniu możliwe nieco wydłużenie sprężynki :mrgreen: Może nie jest perfekt dokładny ale jest wystarczający.
Szczerze polecam!!!

Awatar użytkownika
vwkasG40
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 72
Rejestracja: 22 gru 2009, 23:33
Lokalizacja: Wrocław / Dolnyśląsk
Kontakt:

Post autor: vwkasG40 » 25 sty 2010, 00:13

tester na zasadzie magnesu, pqatent stary jak świat
takim testerem można sprawdzić czy pod lakierem jest szpachla czy też nie
tylko ładna obudowa i tyle
czy jest jakaś podziałka grubości lakieru?? nw mikrometrach??

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 25 sty 2010, 00:27

Kupisz lepszy i cały czas będą od ciebie pożyczać. U mnie gdzieś się przywraca taki z diodami i obok jest podziałka do nich, fajna rzecz ale nie miałem okazji porównać z takim "analogowym" miernikiem.
Ktoś mówił że są tacy agenci co szukają szpachli magnesami z drzwiczek od szafek :-P

Awatar użytkownika
flgmnft
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 384
Rejestracja: 13 gru 2008, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: flgmnft » 25 sty 2010, 07:07

Moj mechanik to ma, tzn podobny. Powiem tyle ze jak Sprawdzilem Audika to szpachle znalazlem jedynie tam gdzie mialem kierunek w blotniku 8-). Cala reszta samochodu ok Smialo mozesz kupic, tez sie zastanawiam na takim bo to nie fortuna.
Chyba taki ma kupiony
http://allegro.pl/item888887003_miernik ... tanio.html

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1288
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:45
Lokalizacja: OPOLE

Post autor: luk_OP_Q89 » 25 sty 2010, 09:27

Do rozpoznania "otynkowanego" elementu wystarczy i cena adekwatna do precyzji urządzenia.
Porządny miernik podaje w mikrometrach i oprócz tego czy jest tam kilo szpachli czy nie , można określić czy element był lakierowany czy cieniowany czy przepolerowany prawie do podkładu.
Wysokiej klasy miernik(do blach stalowych i aluminiowych),precyzyjny potrafi kosztować ok.3tyś.zł.

Arczizioom

Post autor: Arczizioom » 25 sty 2010, 12:22

Sam ów tester posiadam i powiem panowie iż spisuje się nadzwyczaj dobrze przy tej cenie. Szpachle wykrywa bez najmniejszych problemów a co do lakierowanych elementów ma małe problemy ale w większości przypadków daje się zauważyć róznice.

pecet
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 173
Rejestracja: 01 kwie 2007, 00:57
Lokalizacja: Mińsk Maz
Kontakt:

Post autor: pecet » 25 sty 2010, 12:49

Ja bym się wstydził takie coś wyjąć przy sprzedającym :-P Kupiłem kiedyś elektroniczny z sondą. pokazuje w um, łatwo wykryć czy było coś malowane drugi raz o szpachli nie wspominając, przy tym bardzo wygodny w użyciu, przykładasz, po sekundzie masz odczyt, a dzięki sondzie można zbadać też trudno dostępne elementy. Mysle że te 200-300zł to nie tak dużo, pozatym po kupnie auta można miernik sprzedać, tak że w sumie wydasz tyle samo jak na ten badziewny 'długopisik'.

Awatar użytkownika
marcinGD
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 338
Rejestracja: 17 cze 2009, 23:02
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: marcinGD » 25 sty 2010, 14:40

Moim zdaniem takowy tester w zupelnosci wystarczy, chyba ze zmieniasz samochody jak rekawiczki, albo jest to twoje narzedzie pracy i korzystasz z niego co chwile. Jezeli tester potrzebny ci raz na Ruski rok to nie widze sensu wydawac 200-300zl jezeli mozna kupic za 25zl i tak czy inaczej bedzie wiadomo czy przy najbliszym mocniejszym zamknieciu drzwi nie posypie sie kilogram szpachli :mrgreen:

Awatar użytkownika
MIODEK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3818
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:48
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: MIODEK » 25 sty 2010, 14:54

Nie spodziewałem się takiego odzewu. Z tego co piszecie to w pewnym stopniu spełnia on swoją funkcję, i o to chodzi <ok>
Kupisz lepszy i cały czas będą od ciebie pożyczać.
Dokładnie. Już poznałem się na VaGu... Nie mam zamiaru nikogo prosić, dlatego też kupiłem Interfejs, do tego dokupię laptopa i będzie z czapki <ok>
vwkasG40 pisze:czy jest jakaś podziałka grubości lakieru?? nw mikrometrach??
Żaden miernik magnetyczny nie mierzy w mikrometrach, ponieważ wynik pomiaru w dużej mierze zależy od gęstości blachy. Wiadomo, że im blacha ma wyższą gęstość tym bardziej przyciąga magnes i jeśli teraz na 2 kawałkach blachy o różnej gęstości mamy identyczną grubość powłoki lakierniczej to miernik magnetyczny zawsze poda różne wskazania. Różne na tyle, na ile różna jest gęstość blach &#8211; czyli im mniejsza różnica w gęstości tym odchylenie we wskazaniu niższe.

Dlatego bardzo mądrym posunięciem było naniesienie na AT500 skali nie w mikrometrach, ale ze zwyczajnymi cyframi, które mają stanowić punkt odniesienia dla innych pomiarów.
Wiadomo mierniki cyfrowe są dokładniejsze i bardziej pewne, no ale z drugiej strony czego tu oczekiwać za kwotę 30 zł ;-)
pecet pisze:badziewny 'długopisik'
E tam od razu badziewny, zawsze to można sąsiadów podenerwować, badając ich auta <cieszy>


PozdrOooo ;-)

Awatar użytkownika
vwkasG40
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 72
Rejestracja: 22 gru 2009, 23:33
Lokalizacja: Wrocław / Dolnyśląsk
Kontakt:

Post autor: vwkasG40 » 18 lut 2010, 20:51

miernik lepszy jak magnes ale... kwota też śmieszna i wygląd w miarę

Awatar użytkownika
MIODEK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3818
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:48
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: MIODEK » 18 lut 2010, 21:12

Miernik noszę cały czas przy sobie... i powiem Wam, że spełnia swoje zadanie... czyli wykrywa szpachlę i grubszą warstwę lakieru <ok> Jak ktoś chce mieć dokładniejszy pomiar to kupi zestaw za ~ 200 zł :->

Awatar użytkownika
Romek1983
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 193
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:20
Lokalizacja: ok.Piotrków Tryb.

Post autor: Romek1983 » 18 lut 2010, 21:45

dodam coś od siebie , posiadam taki miernik lakieru http://moto.allegro.pl/item916535917_mi ... _sacz.html , i mogę go śmiało polecić , spełnia swoją role ,

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 19 lut 2010, 10:31

Ja używam tego miernika http://www.allegro.pl/item919259253_mie ... szawa.html
Prawda jest taka jeżeli auto miało dzwona i został założony nowy element np.błotnik
to czujnik lakieru pokarze ci jakby ten błotnik był oryginalny i nie był wogle malowany z reguły blacharze już się nie bawią w szpachlowanie elementów albo czyszczą element do gołej blachy albo zakładają nowy element a wtedy tylko oko lakiernika rozpozna czy był dany element malowany podsumowując czujnik jest przydatną rzeczą i nie raz mi pomógł aby nie kupić złomu ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga