Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Nowy rekord spalania

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii a powinno być w dziale "Techniczne"
Awatar użytkownika
Plastman
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 159
Rejestracja: 28 sie 2007, 23:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[All] Nowy rekord spalania

Post autor: Plastman » 10 gru 2007, 19:40

Witam.
Miałem wczoraj wątpliwą przyjemność przejechania się z W-wy do Poznania i z powrotem. Wyjechałem sobie o 6 rano i jechałem starą trasą, czyli Sochaczew, Łowicz, Kutno. Stała prędkość 110km/h, cały czas piąteczka, niewiele wyprzedzań, przy wyprzedzaniach opór. Na stacji benzynowej okazało się, że Audi spaliło równe 5 litrów na "setkę". Byłem dumny z samochodu, że potrafi się zadowolić tak małą dawką i z siebie, że potrafiłem przez ponad 300km się nie wydurniać. Dojechałem w 3h40min. Z powrotem też padł nowy rekord (bynajmniej nie w spalaniu), bo mama mi dundała, że po co ja brałem samochód, pociągiem szybciej, bo dojeżdża w 3h3min. No to dojechałem szybciej, niż pociąg, bo w 2h55min. Zrobiłem w tym czasie 328km. System prosty, wylot na autostradę, opór, czyli cały czas 180km/h, potem po zjeździe w Strykowie też niecienka jazda no i się udało. Średnią prędkość liczyłem kilka razy, bo nie wierzyłem, ale zegarek nie kłamie... Nie chciało mi się już jechać na stację, ale jak zatankuję, to Wam powiem ile Audi tym systemem spaliło. Aż się boję korka otwierać, boję się że mi tam Saharą buchnie :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2012, 16:41 przez Plastman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 10 gru 2007, 21:08

Nieźle Plastman. Po pierwszej części myślałem już że zmądrzałeś i przestałeś używać pedału gazu ale się myliłem :mrgreen: Masz to samo co ja, za grunta nie mogę się powstrzymać żeby nie ciskać w ten magiczny pedał ;-) A niby Diesle zamulają :lol:

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 11 gru 2007, 14:31

Wynik bardo łady, tylko pogratulować, ale nie wiem czego bardziej: - małej spalonej ilości paliwa, czy ogromnej cierpliwości w niebutowaniu <ok>
Labiel pisze:Masz to samo co ja, za grunta nie mogę się powstrzymać żeby nie ciskać w ten magiczny pedał
Chyba też tak mam :-P A im lepiej jedzie tym wiecej sie go pałuje :mrgreen:
PS. Ciekawe jaki był by wynik przy stałej predkości 80km/h :-D Tylko kto ma taką cierpliwość zeby to sprawdzić <ok> A jeszcze bardziej ciekawy jestem tego wyniku z drugiej czesci - powrotnej - stawiam na coś w granicach 12l.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 11 gru 2007, 14:39

Może jak bym miałem tempomat to jeździłbym 90 km/h cały czas. A tak to nie ma tego urządzonka a nogę trzymać w powietrzu ciężko jest to się ciska do końca żeby się tak nie męczyła :mrgreen:

Awatar użytkownika
Plastman
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 159
Rejestracja: 28 sie 2007, 23:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Plastman » 11 gru 2007, 20:45

Heh, już zaczynałem mieć obawy że sam jestem z tym opadaniem nogi ze zmęczenia, ale to najwyraźniej w miarę normalne <ok> Jutro rano jadę na stację, dziś pojechałem busem, bo sobie walnąłem z kolegami coś niecoś i dopiero jutro ruszę samochód. Patrząc na wskaźnik nie sądzę aby była aż taka tragedia, że 12 wciągnął, bo w wakacje z 4-ma rowerami na dachu i przyczepką przy prędkości przelotowej 110km/h zżarł tylko 8,5. Dużo wyprzedzań było, ogólnie szarpana jazda, raz spróbowałem ile taki zestaw pociągnie i wskazówka ledwo dotknęła 140. Ja obstawiam jakieś 8. Ale to rozstrzygnie jutro dystrybutor. Grunt że w tym samochodzie pomiary dystrybutorem są bardzo miarodajne, bo jak pistolet odbija, to już widzę paliwo w rurze, więc za każdym razem jest tyle samo. Ile dajecie radę dolać od pierwszego odbicia? Mi więcej niż 0,5 litra nie wejdzie, żebym się nawet skichał.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 11 gru 2007, 20:59

Oj mi to jeszcze trochę wejdzie. 2-3 litry na spokojnie jeszcze wleje ale to już trzeba sie trochę pobawić. W wakacje jak pracowałem i za paliwo płaciła firma to lałem ile wlezie i to najdroższe co było. Raz lałem z dobre 10 minut. Co doszło pod korek to trochę pobujałem i można było lać dalej. Aż sprzedawca podszedł do mnie i spytał się czy wszytsko w porządku :mrgreen:

Hauptwerke
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 47
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Hauptwerke » 11 gru 2007, 21:59

Kwestia lania do pełna jest opanowana do perfekcji na Ukrainie. Tam wjeżdżasz tym kołem, co masz wlew paliwa na klin (na dodatek na niektórych stacjach ten klin ma nawet logo stacji...) i wchodzi więcej. A jak Ci pracownik stacji leje, to mają takie druciki, żeby odchylać tą srebrną zaślepkę w środku wlewu i jadą do końca. Ja zawsze, jak jestem na Ukrainie, to wlewam spokojnie 77-79 litrów do siebie.

Michałek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 200
Rejestracja: 16 maja 2007, 09:20
Lokalizacja: Szczyrk

Post autor: Michałek » 11 gru 2007, 23:09

Hauptwerke pisze:Kwestia lania do pełna jest opanowana do perfekcji na Ukrainie. Tam wjeżdżasz tym kołem, co masz wlew paliwa na klin (na dodatek na niektórych stacjach ten klin ma nawet logo stacji...) i wchodzi więcej. A jak Ci pracownik stacji leje, to mają takie druciki, żeby odchylać tą srebrną zaślepkę w środku wlewu i jadą do końca. Ja zawsze, jak jestem na Ukrainie, to wlewam spokojnie 77-79 litrów do siebie.
Tam podobno imwięcej zatankujesz tym cena za litr w dół prawda to.

Awatar użytkownika
Plastman
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 159
Rejestracja: 28 sie 2007, 23:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Plastman » 12 gru 2007, 00:36

Nie wiadomo, czy prawda, ale jak na przemyt paliwa, to niestety trzeba zmienić Audi 80 na Passata B3 kombi. Tam cuda ludzie ze zbiornikami robią. Ponoć przy dobrej kombinacji wchodzi pod 100 litrów. Czyli przy spalaniu silniczka 1,6TD można by na tym walnąć prawie 2000km spokojnej jazdy...

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 13 gru 2007, 09:29

A mówią ze polacy to kombinatorzy, a jak widać ukrainiec tez potrafi :-P

Awatar użytkownika
Plastman
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 159
Rejestracja: 28 sie 2007, 23:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Plastman » 13 gru 2007, 11:27

No, Panowie, byłem na stacji. Horror. Audi w drodze powrotnej opierniczyło 9 litrów/100km. Cóż, nie byłem wielce zdziwiony wynikiem, bo nawet superoszczędna Octavia TDI ojca powyżej 160km/h zaczyna żreć jak głupia, więc Audi jadąc 210km z prędkością maksymalną, a dalszą część trasy niewiele wolniej miało prawo sobie łyknąć. Oleju też ruszyło, zapewne zamiast w silniku olej ten pływa teraz w intercoolerze. Jak to zagniatany turbodiesel, wywali sobie zawsze co nieco przez turbinkę. Ogólnie rzecz biorąc i tak jestem dumny z Audi, bo koledzy potrafią mi się chwalić jak to im mało ich dwulitrówki palą, bo biorą na trasie 8, a ja przy maksymalnym deptaniu i genialnych prędkościach spalam 9. To jest to! Reasumując, paląc 5 litrów i jadąc konsekwentnie 110km/h wyrobiłem średnią 82km/h, jadąc ile się dało, paląc 9 zrobiłem 112km/h. Przyrost spalania o 80%, prędkości średniej o 37%. Czytaj: nie opłaca się zapier...

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 13 gru 2007, 11:39

W sumie 9l to spoko wynik, zawału nie ma :-D Coś mi sie wydaje że mój TDIk wiecej by wciągnoł. Ale na dnaich sie przekonam ;-)

Awatar użytkownika
Plastman
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 159
Rejestracja: 28 sie 2007, 23:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Plastman » 14 gru 2007, 00:35

Jak walniesz jakąś trasę w wariackim tempie, to się pochwal ile Ci wyszła średnia i jakie zużycie. Gdybyś mógł pojechać tak, jak ja, czyli w jedną stronę full ekonomia, w drugą full ogień, to byśmy dość miarodajnie porównali spalanie silnika 1,6TD i 1,9TDI. Jak na razie to śmieję się układów common rail, bo najniższe zużycie jakie się dało na nim wycisnąć to w Focusie 1,8TDCi 4,8 litra/100km. Jeśli takie mają być różnice w spalaniu, to po cholerę ładować masę zawodnej elektroniki i wrażliwą na jakość paliwa mechanikę, skoro zwykła pompa wtryskowa jest w stanie dać podobne wyniki spalania?

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 16 gru 2007, 00:03

A ja dzisiaj mam wreszcie wiarygodny wynik spalania po modach :mrgreen: Wynik jest 100% pewny gdyż jadąc na stacje brakło mi paliwa, na luzie na szczęście jakoś dojechałem i specjalnie jeździłem teraz żeby wyjeździć wszystko co było w baku (a w bagażniku bańka 5 litrowa już czekała). Wyjeździłem i spalanie wyszło równe 7 litrów (oleju opałowego) czyli tak jak i przed modami. Z czego 200 km było zrobione w trasie z prędkością minimalną 110-120 km/h a zdarzało się pociągnąć do 180 :mrgreen: Natomiast 300 km przy jeździe po mieście na małych odcinkach 3-5 km :shock: - zaczynam używać rowerka. Sam nie wiedziałem że ja tyle po mieście jeżdżę :shock:

Zobaczymy ile mi teraz spali na zwykłej ropce bo udało mi się taką dorwać prosto z tura :mrgreen:

LukeX
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 85
Rejestracja: 19 paź 2007, 13:19

Post autor: LukeX » 09 lut 2008, 17:28

Nie wiadomo, czy prawda, ale jak na przemyt paliwa, to niestety trzeba zmienić Audi 80 na Passata B3 kombi. Tam cuda ludzie ze zbiornikami robią. Ponoć przy dobrej kombinacji wchodzi pod 100 litrów
sorki za małego oftopa ale jakos powstrzymac się nie mogłem tak to prawda ale w Bielsku Białej wujaszek kupił w do swojego passata b3 zbiornik 140 litrów razem to co przywiezie w kanistrze wychodzi prawie 160 litrów przy cenie na białorusi jakies 2.20 na ukrainie 2.50 można śmigac.Ja jeżdżąc na ukraine do swojej B3jki leje jakies max 68l benzyny a do scorpio( o dziwo samochód o wiele) większy 65L.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga