Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Obowiązkowa jazda na zimówkach

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii a powinno być w dziale "Techniczne"
Awatar użytkownika
Wino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1015
Rejestracja: 10 paź 2010, 21:46
Imię: Wino
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

[All] Obowiązkowa jazda na zimówkach

Post autor: Wino » 18 wrz 2012, 18:53

Słyszeliście coś o tym czy to w końcu wejdzie czy nie?? http://www.motofakty.pl/artykul/jazda-na-zimowkach-obowiazkowa.html

Jak dla mnie to jakiś absurd. :evil: Wiadomo w audi zawsze wymieniam opony na zimowe bo jeżdżę nią na co dzień (mam opony na drugich felgach i jak tylko pogoda robi się zimowa to je zmienia a potem podjeżdżam na wyważenie jak już przejdą kolejki u gumiarzy) Ale Nissana zimą wyciągam z garażu tylko w słoneczne dni gdy na drodze jest sucho i tylko po to żeby się nie zastał. A zgodnie z tym przepisem to na te kilkadziesiąt kilometrów będę musiał kupić sobie do niego zimówki po to żeby go przepalić i przejechać parę kilometrów po mieście . :evil:
Ostatnio zmieniony 17 paź 2012, 17:53 przez Wino, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomek83
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 303
Rejestracja: 04 lis 2011, 09:53
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tomek83 » 18 wrz 2012, 20:40

Moim zdaniem takie głupie to nie jest, niejednokrotnie widziałem debila usiłującego wydostać się po śniegu z parkingu na zimowych oponach i potem taki wyjedzie na drogę i wyląduje na drzewie (lepiej) lub na kimś innym (gorzej).

Ale jak to u nas zwykle bywa - zrobią z tego przepisu parodię i wyjdzie jakiś kolejny debilizm. A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę, ktoś chce się obłowić - ot co.

Awatar użytkownika
Fanthom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 638
Rejestracja: 26 maja 2010, 20:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Fanthom » 18 wrz 2012, 20:52

Przepis raczej nie celuje w kierowców ktorzy chcą raz na ruski rok auto przepalić , wydaje mi sie ze przepis taki zly nie jest , jakby ni epatrzec wiecej kierowców jest takich ktorzy uwazaja jezdzenie na zimowkach w zime za bezsensowny wymysl i po prostu to olewaja uwazajac sie za drugiego kubicę nawet na śniegu.Oczywiście rozumiem Cie Wino , ale pomyśl czy jadąc swoja audina na zimowkach chciałbys zobaczyc tanczacego na drodze barana na letnich.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 18 wrz 2012, 21:06

Ten przepis będzie chory a dla tego że ludzie przerzucą się po prostu na zimówki <ok> tylko ile u nas tej zimy? 3 misiące? reszta 9 miesiecy nadal będą jeździć na zimówkach :mrgreen: bo nie ma znów prawa obowiązkowego ogumienia na lato.

Czyli jednym słowem KUPA a nie dbanie o nasze bezpieczeństwo po prostu chyba ktoś dał w łapę bo mu leża zimówki.

A najlepsze będą chodzić wielosezonówki.

Awatar użytkownika
Wino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1015
Rejestracja: 10 paź 2010, 21:46
Imię: Wino
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Wino » 18 wrz 2012, 23:04

Fanthom pisze:Oczywiście rozumiem Cie Wino , ale pomyśl czy jadąc swoja audina na zimowkach chciałbys zobaczyc tanczacego na drodze barana na letnich.
Mnie jednak wydaje się że tutaj kolega Jarewa ma rację
Jarewa pisze:Ten przepis będzie chory a dla tego że ludzie przerzucą się po prostu na zimówki <ok> tylko ile u nas tej zimy? 3 misiące? reszta 9 miesiecy nadal będą jeździć na zimówkach :mrgreen: bo nie ma znów prawa obowiązkowego ogumienia na lato.

Czyli jednym słowem KUPA a nie dbanie o nasze bezpieczeństwo po prostu chyba ktoś dał w łapę bo mu leża zimówki.

A najlepsze będą chodzić wielosezonówki.
I będziemy mieli w lato baranów jeżdżących na zimówkach które zwykle na rozgrzanej nawierzchni mają dłuższą drogę hamowania.

Uważam że przepis powinien być uznaniowy tzn. bez zimówek nie wyjeżdżamy gdy na drodze leży śnieg czy błoto pośniegowe lub jest mokro a temperatura spada poniżej 0.
Dawniej tak działał przepis dot. świateł (były konieczne podczas złej pogody)
Bo jeśli wejdzie to w tej formie to nie będzie tłumaczenia że tym autem wyjeżdżam tylko od święta i podczas ładnej pogody i mimo plusowej temperatury i suchej drogi wzbogacę budżet państwa o 500zł

Awatar użytkownika
Lucazzz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2239
Rejestracja: 11 maja 2009, 17:35
Lokalizacja: Kraków/ WSW

Post autor: Lucazzz » 18 wrz 2012, 23:16

wpadnijcie czasem w zimie na poludnie polski, zobaczycie jak wyglada zima i po co sa zimówki.... a jak nie do dalej stójcie w swoich "sparaliżowanych" przez sniezyce miastach...

nigdy nie słyszałem zeby sniezyca/intensywne opady sniegu sparalizowały zakopane, nowy sącz rzeszów bielsko-białą... zawsze warszawa sparalizowana, łódz, gdansk, szczecin....

a dlaczego?? bo własnie zapitalaja ludzie na letnich (czesto łysych) oponach w zime i gdy spadnie troche sniegu to z miejsca nie moga ruszyc... i tworzy sie korek, a jak jest korek to pługi/ piaskaski nie moga przejechac przez miasto... a potem narzekania ze słuzby zaspały....


to kierowcy przewaznie sami sobie szkodzą swoja bezmyslnoscia i brawurą!!!!
Było: B4 ABK Avant- Pozostało tylko wsponienie...
Jest: A4 B5 AFN Avant- rodzą sie pomysły

Awatar użytkownika
Przemas80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1876
Rejestracja: 26 lut 2011, 09:59
Lokalizacja: Radom

Post autor: Przemas80 » 30 paź 2012, 20:05

Właśnie to jest smutna prawda,ale jest i druga para kaloszy że przy naszych zarobkach niektórym ludziom będzie cięzko nawet opony kupić.Nawet nie wspominam że durnie ceny specjalnie będą windować :-?

Awatar użytkownika
radi88
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 475
Rejestracja: 12 kwie 2007, 15:29
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia

Post autor: radi88 » 30 paź 2012, 20:56

Lucazzz, Południe nie staje w zimę bo większość ma tam quattro innej opcji niema <ok>
Audi 80 B4 1.9 TDi + wtryki AFN + ECU 16bit + chip, na Pierburgu dzięki Endriu210. Alutec 17" soczewki, USY na tyle, zawiecha -35mm

https://audi80.pl/audi-b4-19tdi-para ... htm#775557

Awatar użytkownika
tomek1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1527
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:45
Lokalizacja: Marki

Post autor: tomek1982 » 30 paź 2012, 22:38

Przemas80 pisze:Właśnie to jest smutna prawda,ale jest i druga para kaloszy że przy naszych zarobkach niektórym ludziom będzie cięzko nawet opony kupić.Nawet nie wspominam że durnie ceny specjalnie będą windować :-?
obowiązek jazdy na zimówkach powinien być już dawno czasy PRL-u juz sie skonczyły.
Przez cały rok można odłożyć na te 4 zimówki jak martwić się pozniej ze spowodowałeś wypadek lub nie daj boże ktoś zginie w wypadku i będą duże problemy a poźniej tragedia i walenie głową w sciane co ja narobilem

warto sie zastanowic czy warto ryzykowac dla 4 glupich opon, zycie swoje i innych
Ostatnio zmieniony 31 paź 2012, 15:01 przez tomek1982, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
schack
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 687
Rejestracja: 26 mar 2012, 10:32
Lokalizacja: Lublin

Post autor: schack » 30 paź 2012, 22:43

Letnie opony przy temp. poniżej 0 w ogóle nie nadają się do jazdy! Można je psu porzucać, żeby się wybiegał a nie jeździć. Za to stanie w zimie bo trochę śniegu spadło, za wypadki i za stwarzanie niebezpieczeństwa wpier***** bym mandaty za letnie opony w zimie seriami! Jak kogoś nie stać na opony to samochód sprzedać i do miejskiej się przesiadać.

jaś-u
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 155
Rejestracja: 09 lut 2012, 22:36
Lokalizacja: KTA

Post autor: jaś-u » 30 paź 2012, 23:13

i podobnie z zimowymi w lecie, choć tu sytuacja nieco lepiej wygląda.

popieram kolege Lucazzz'a. dobrze prawi <piwo>
jeśli ktoś ma co roku taką "naprawde" zimę to sie nie bd zastanawiał czy założyć zimówki. podobnie sytuacja wygląda miasto-wieś. mieszczuszki też wolą letnie, bo alusy ładnie wyglądają i asfalt wiecznie czarny. a dziwne, że jak jeżdżę do pracy wcześnie rano (dawniej do szkoły) to w taki "paraliżujący" poranek rozbija sie na mieście kilka lub kilkanaście aut..

Dregan
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1628
Rejestracja: 20 maja 2007, 00:48
Imię: Tomasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 JS
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Post autor: Dregan » 31 paź 2012, 14:07

jestem za w końcu nie będę patrzył na deb... na łysych oponach którzy ciągle stoją z linką żeby ich wyciągnąć bo winne służby oczywiście że on wpadł do rowu

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 31 paź 2012, 17:50

Akurat u mnie statystyki wychodzą inaczej niż wasze myśli, Najwięcej aut w rowach to z zimówkami bo barany myślą że mają zimówki i jeżdżą jak pany po drogach szybko bo maja "zimówki" ci na letnich wielosezonowych poruszają się ostrożnie bo z góry zakładają poślizg.

Opona mózgu nie zastąpi.

Awatar użytkownika
Patrique
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1399
Rejestracja: 27 paź 2009, 13:08
Imię: Patryk
Model: Audi A4
Nadwozie: Avant
Silnik:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Patrique » 31 paź 2012, 17:57

Panowie, żyjemy w takim klimacie a nie innym gdzie trzeba mieć dobre zimówki.
Ja testowałem ostatnio dębice frigo 2 DOT3706 z bieżnikiem 3,50mm i powiem wam... koszmar! Już pomijając że ludzie żałują kasę na zimówki, to jeszcze dość często kupują używane buble z bieżnikiem 4-5mm. A przecież tutaj chodzi o bezpieczeństwo swoje i innych. Ja za komplet 185/65/15 fulda montero 3 dałem 860zł. Efekt? Auto jedzie normalnie i droga hamowania jest krótka. A jak wiadomo czasami waży się kilkanaście centymetrów. A chyba lepiej wybulić tysiaka na opony dla siebie aniżeli płacić komuś z polisy za zderzak i sobie z portfela za rozbite części. No ale każdy ma swoją filozofię.
Ja niewątpliwie na lato kupuje komplet nowych opon letnich z felgami alu, żeby nie niszczyć przekładką opon zimowych. Dbając odpowiednio o opony (preparaty silikonowe, czernidła) można je zachować w doskonałej kondycji nawet na 8-10 lat (oczywiście zależnie od przebiegów no i stylu jazdy). Także moim zdaniem opony stanowią także pewnego rodzaju inwestycję. A już na pewno inwestycje w własne bezpieczeństwo.

[ Dodano: 2012-10-31, 16:58 ]
Na pocieszenie dodam, że komplet zimówek do forda to wydatek rzędu: 2200zł <ok>
...a do audicy 80/90 zaledwie 700-900zł (14-15`stki).
OOOO Cztery pierścienie, robią wrażenie

Awatar użytkownika
Ganimadeus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 726
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Ganimadeus » 31 paź 2012, 19:28

To ze złota czy jakieś 20' masz te opony w tym wynalazku? ;p

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga