Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Technika jazdy - nierówności

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii a powinno być w dziale "Techniczne"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ziemor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1456
Rejestracja: 12 paź 2007, 00:19
Lokalizacja: Bielsko

[All] Technika jazdy - nierówności

Post autor: ziemor » 09 cze 2008, 21:14

Jak w temacie

Jak należy jeździć po naszych polskich mocno połatanych drogach , mam na myśli taką jezdnie gdzie jest "łata na łacie"

1- czy należy jechać powoli - tak by autam i zawieszeniem nie trzepało zbyt mocno ???
2- czy jedziemy bardzo szybko gdyż jak co niektórzy twierdzą auto nie wpada w dziury tylko przeskakuje górą i wtedy ponać mniej sie niszczy zawiesenie
Ostatnio zmieniony 27 paź 2012, 21:54 przez ziemor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Silvesters
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 107
Rejestracja: 13 wrz 2007, 22:55
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: Silvesters » 09 cze 2008, 23:09

Na nasze drogi nie ma regóły :-/ mysle ze lepiej jechac powoli bo zawieszenie nie dostaje ciosów, a przy szybkiej jezdzie faktycznie my nie czujemy tylu dziur, ale wydaje mi sie na wlasnych doswiadczeniach ze technika "lotu" autem po dziurach nie jest dobra, bo auto sie strasznie niszczy :-(

Ale co wybrać to niewiadomo bo zeby nie czuc dziur przy wolnej jezdzie to trzeba by bylo jechac 10 km/h wiec lipa bo pieszo mozna szybciej ;-)

Moze kiedys nie bedziemy musieli sie tym głowic... tylko kiedy?!

beteseriada
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 27 lut 2008, 14:41
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: beteseriada » 09 cze 2008, 23:59

ja mam u siebie na trasie do pracy około 1 km rreblinki.. czyli płyt betonowych takich sześciokątnych..
Układane były jakoś za "dobrych czasów" więc na chwilę obecną za równa to ta nawierzchni nie jest.

żeby jechać tak aby zawieszenienie było zbyt obciążone musze jechać ok 15km/h co mi się zupełnie nie płaca, lub dokładnie 55-60 bo dokładnie w tym przedziale zawieszenie wyłapuje duże uskaki jak na asfalcie, ale już połaczenia płyt nie sprawiają żadnego kłopotu..

A co jest lepssze dla zawieszenia??

Jeden pies - w polsce i tak trzeba je często serwisować... niestety...

Awatar użytkownika
Grzegorzbielsko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 647
Rejestracja: 16 sty 2008, 22:18
Lokalizacja: bielsko-biała

Post autor: Grzegorzbielsko » 10 cze 2008, 09:38

Na polskie drogi ( z parkowaniem tez by nie było problemu)bardzo dobrze by sie sprawdził M1 Abrams ale trochę dużo pali :lol: .
A do rzeczy, jedna podstawowa najważniejsza zasada - gdy jedziemy z jakąś tam prędkością i zobaczymy na naszej drodze czającą się na nas dziurę której nie jesteśmy w stanie ominąć to normalnym odruchem jest gwałtowne hamowanie i tu dochodzimy do sedna. Przed sama dziura odpuszczamy hamowanie! Zabójstwem dla zawieszenia, opony felgi jest wjechanie do dziury na zablokowanym bądź mocno hamującym kołem.

Awatar użytkownika
Skuciok
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1404
Rejestracja: 23 kwie 2007, 14:03
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Skuciok » 10 cze 2008, 10:23

kupić motor, najlepiej enduro (na pewno spali mniej niż M1 Abrams), bo tam są kółka przód 21 cali tył pewnie z 18 cali, i miękka zawiecha, nie czuć dziur mając takie większe kółka ;)

ja sie staram wymijać mimo że połatają łatami o czasem jeszcze da sie wybrać lepszą drogę, oczywiście na dziurach absolutnie nie hamujemy, wręcz warto włączyć sprzęgło niech już po nich przeleci z tą prędkością do jakiej zwolniliśmy, można zapomnieć o szybszym pokonywaniu zakrętów bo jak nie jesteś pewien że tam jest dobra droga na tym winklu to można też poważnie zawieszenie nadwyrężyć bo w końcu jedna strona auta na zakręcie sie dociąża... raczej niedobrym pomysłem jest jazda szybciej bo dziur nie czuć, aczkolwiek na mojej drodze do pracy w dwóch miejscach są takie "uskoki" że jak sie jedzie 70-75 to ich nie czuć a szybciej lub wolniej to jest duże bujnięcie całym autem...

spaykee
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2322
Rejestracja: 16 gru 2007, 16:22
Imię: Krzysztof
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: spaykee » 10 cze 2008, 16:10

ja staram sie w ogole nie jezdzic drogami gdzie sa laty na lacie, moze zrobie czasem 1-3km wiecej ale wole spalic te pol kielona wiecej benzyny/gazu, niz czesciej pakowac kase w remonty zawiechy, a ogolnie to staram sie na dziurach jezdzic raczej wolno chociaz nie zawsze wytrzymuje nerwowo ;)

Dża

Post autor: Dża » 10 cze 2008, 19:40

Bo Panowie, w Polsce trzeba mieć terenówkę:D
Powiedźcie mi, gdzie znajdziecie taki teren do zabawy "off road-owej" jak nie na Polskich drogach?
Zapraszam do Wrocławia na Pomorską czy Osobowicką. Przeżycia z jady są tak niewiarygodne, że na pewno utkną w pamięci każdemu kierowcy ;)

Żo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2008, 08:49
Lokalizacja: Wisznia Mała/Wrocław

Post autor: Żo » 11 cze 2008, 11:24

Jak Wrocław to oczywiście Krakowska, raczej to co z niej zostało. A najlepszym Audi na polskie drogi jest Allroad.

Awatar użytkownika
Krycha
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5244
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:47
Imię: Krystian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Krycha » 11 cze 2008, 12:50

Trzeba robić tak jak Duo :mrgreen: Nauczyć się na pamięć gdzie są dziury i skutecznie je omijać :-)

Awatar użytkownika
Metal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1031
Rejestracja: 17 lip 2007, 00:03
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Metal » 11 cze 2008, 13:36

Hmm...tak czytam i czytam i stwierdzam ze u mnie nie ma dróg którymi można ominąć dziury i łaty :mrgreen: a najgorsze są studzienki :-/
Tak wiec dobre buty i w drogę :-P

spaykee
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2322
Rejestracja: 16 gru 2007, 16:22
Imię: Krzysztof
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: spaykee » 11 cze 2008, 15:26

Metal pisze:Hmm...tak czytam i czytam i stwierdzam ze u mnie nie ma dróg którymi można ominąć dziury i łaty :mrgreen: a najgorsze są studzienki :-/
Tak wiec dobre buty i w drogę :-P
to też niestety smutna prawda, często terenówki wymiękają :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga