Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ b3 1.6 JK] Pedał sprzęgła-dziwny objaw

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

[ b3 1.6 JK] Pedał sprzęgła-dziwny objaw

Post autor: M@rcus » 11 kwie 2009, 17:32

Witam, nie wiem o co kaman, problem jest w tym że jak auto się zagrzeje na dłuższej trasie i jak jest ciepło na zewnątrz zaczyna mi się zapadać pedał sprzęgła, w tamtym roku miałem taką sytuację że jak było bardzo ciepło to wpadł w podłogę i nic się nie dało zrobić, odpowietrzanie nie pomogło, jak wystygł po całej nocy sprzęgło działało normalnie. Ostatnio jadąc po ok. 40km zaczął mi się zapadać ale nie całkowicie, mam zrobiony wentylator na włącznik i po jego załączeniu i w miarę spokojnej jeździe sprzęgło powoli zaczeło wracać do normy. Nie wiem sam o co chodzi, niedawno zmieniany był płyn chłodniczy, dzieje się to tylko po nagrzaniu, a muszę usterkę szybko naprawić bo mam trasę 500km i strach jechać :-/ w Ubeigłe lato zmieniłem płyn i niby wydawało się być OK, ale w tym znowu...mam nową pompkę sprzęgła przymierzałem się do jej wymiany ale stwierdziłem że to może nie być jej wina skoro po nagrzaniu się to dzieje. Warto ją wymienić?Jak pedał zapadnie się to po podciągnięciu do góry mniej więcej w 1/5 wysokości sam odbija do góry, lecz wciśnięcie powoduje powtórne wpadnięcie do samej podłogi.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
olek70
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 311
Rejestracja: 24 mar 2009, 19:56
Lokalizacja: EZG

Post autor: olek70 » 11 kwie 2009, 20:09

Witam.
Myślę że powinieneś wymienić tą pompę skoro już ją posiadasz. Odpadnie Ci jeden element w ewentualnych poszukiwaniach. U mnie np. jak miałem b3 pompa nie ciekła a pedał się zapadał. Po wymianie uszczelniaczy w pompie było OK przez pół roku a potem z powrotem to samo. Okazało się że na cylindrze pompy był wżer i tamtędy przeciskał się płyn i sprzęgło miałem na kilka razy.

Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: M@rcus » 11 kwie 2009, 22:25

A jakiś sposób na odkręcenie tych śrub może masz? bo ciężko się tam dostać :-/

Awatar użytkownika
olek70
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 311
Rejestracja: 24 mar 2009, 19:56
Lokalizacja: EZG

Post autor: olek70 » 11 kwie 2009, 22:56

Z tego co pamiętam to są tam dwie śruby od strony kabiny. Żeby ułatwić sobie dostęp musisz zdemontować półkę pod kierownicą.

Awatar użytkownika
Piotr1510
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 77
Rejestracja: 14 mar 2008, 22:38
Lokalizacja: KR / RST / .de

Post autor: Piotr1510 » 21 kwie 2009, 14:42

najwygodniej to chyba dodatkowo wyjąć fotel kierowcy - w benzyniaku tak mi było łatwiej - leżysz bez zginania

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga