Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 ABT] pukanie w sprzegle

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ka1230
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 175
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:01
Lokalizacja: Bytom

[80 B4 ABT] pukanie w sprzegle

Post autor: Ka1230 » 14 maja 2009, 11:45

Witam mam problem w mojej audi ma przejechane 70tys i jak wciskam sprzeglo i puszczam w momencie powrotu to slychac metaliczny dzwiek,pukniecie metal o metal ale tylko jak puszczam sprzeglo tak jak by przy powrocie jak pedal sprzegla wraca.Ten dzwiek slychac tak jak by przy skrzyni.Mowie o sytuacji jak stoje na postoju bez wrzycania biegow biegi wchodza dobrze troszke wsteczny tak jak by nie zawsze idealnie wchodzi. Nie wiem co to moze byc czy klania mi sie wymiana sprzegla przy przebiegu 70 chyba malo prawdopodobne ale dla pewnosci prosze was o pomoc


Pamiętaj proszę o poprawnym nazywaniu tematów.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2009, 12:36 przez Ka1230, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1288
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:45
Lokalizacja: OPOLE

Post autor: luk_OP_Q89 » 14 maja 2009, 12:14

Niewiele napisałeś,czy sprzęgło czasem ślizga,śmierdzi,szarpie autem jak wrzucasz bieg stojąc?Jeśli w trakcie jazdy nic się nie dzieje,a słychać ten dzwięk niezbyt głośno tylko na postoju i z otwartym oknem to żaden dramat.Jeżeli jednak dzwięk jest dosyć wyrazny sugerował bym docisk.Napisz jak chodzi sprzgło(ciężko,lekko,"apie wysoko czy nisko?).
Rozumiem że 70 tyś km na tym sprzęgle...

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 14 maja 2009, 12:38

Moim zdaniem nie ma się czym przejmować. Normalny odgłos tłumików drgań w tarczy sprzęgła. No chyba, że jak napisał luk_OP_Q89 dźwięk jest głośny i wyraźny to mogłoby sugerować, że coś się z dociskiem dzieje. Jednak bardzo wątpię by po takim przebiegu coś się wysypało.

Awatar użytkownika
Ka1230
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 175
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:01
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Ka1230 » 14 maja 2009, 17:56

no to jest orginalne sprzeglo od nowosci moja furka ma tylko 70tys orginalnego przebiegu wiec chyba bylo by cos nie tak jak by cale sprzeglo szlak trafil auto sprzeglo bieze normalnie ani wysoko ani nisko wszystko jest ok z nim tylko troche wsteczny czasami nie chce wejsc za 1 razem a poza tym wszystko i te pukanie na postoju jak wciskam sprzeglo a chodzi delikatnie jak nowe zero oporu przy naciskaniu.Stukniecie slychac dopiero jak cofam sprzeglo i ono wraca na swoje miejsce do dopiero przy samym koncu powrotu jest suk do cichych to nie nalezy ale znowu nie wali zeby draznilo w ucho

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1288
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:45
Lokalizacja: OPOLE

Post autor: luk_OP_Q89 » 15 maja 2009, 12:16

Ka1230, skoro to tylko ciche "klepnięcie" to nie ma strachu wszysko ok,żaden dramat jak pisałem.Każdy od czasu do czasu jak się za długo przysłuchuje to znajdzie powód do zmartwień.A dzwięk o którym piszesz ze skrzyni to wsteczny(a raczej synchronizator tego biegu),póki nie szarpie jest git ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga