Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 2.0 ABT] Uderzenie w krawężnik, co uszkodziło?

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii.
Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

[80 B4 2.0 ABT] Uderzenie w krawężnik, co uszkodziło?

Post autor: Canibal » 07 lut 2008, 13:47

witam dzis troche slisko i jadac sobie chciałem skrecic niestety bez ABS autko jechało sobie dalej prosto i nadziałem sie na kraweznik i jakie teraz moga byc skutki ? wiem ze mi tarcze jedna wykrzywiło zapewne do wymiany ?i pytanie czy musze juz od razu wymienic ? jak jest lekko krzywa ?czuc jak klocki sie "pala" tzn pompowałem powietrze i czułem jak smierdza o zauwazyłem ze mi troche kierownice przestawiło i teraz pytanie jakie moga byc skutki tego ? kraweznik dosc wysoki był :( i pytanie co w przednim zawieszeniu mogło sie popsuc ? tarcze i klocki to wiem czy cos jeszcze mogło pasc ? zauwazyłem ze jak ruszam z 1 i dodaje gaz kolo jakby sie kreciło a auto stało w mijescu ( nie chodzi mi o rwanie kapcia)
Ostatnio zmieniony 08 lut 2008, 00:11 przez Canibal, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
homer
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 392
Rejestracja: 29 mar 2007, 21:45
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk
Kontakt:

Post autor: homer » 07 lut 2008, 14:42

wahacz przedni, wszelkiego rodzaju laczenia gumowe , gorne lozysko, lacznik stabilizatora, jest wiele czesci ktre mogly pojsc sie pasc. najlepiej zajrzec pod auto i kuknac <ok>
SERYJNE ALE NIEZAWODNE CLUB:D
4 tłoczki na osi Club :D
Kocham Lans Club
wywoze do lasu club;)
bez Audi w garazu lecz z Audi w serduchu :(

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 07 lut 2008, 18:12

witam zabrałem sie za wymiane tarcz i tu problem klocki s ciasne i tarcze wkladam na styk czyli na 0 i pytanie czy tak powinno byc ? po drugie odkrecajac zacisk sa 2 male srubki 13 i dwie duze 17 i pytanie czy na tych malych na zaciskach te srubki 13 one powinny miec na koncu gwint ? bo ja je ruszyc ruszylem jak wyciagnalem stare klocki to mi ten zacisk wyszedl caly i tak nie ma zadnych gwintow i pytanie czy to tak powinno byc ? czy moze gwinty mi sie pozrywaly ?i kolejne pytanie czy te tarcze moga tak na styk wejsc ? czy nadmiernie sie nie zetra albo cos ?
SPRZEDAM
wygluszenie maski diesel
kierownica b4
licznik b4 sedan z big benem
deske rozdzielczą
szyberdach manual sprawny
elektryka szyb przod z wiazką w drzwiach
moje b4 =]

Awatar użytkownika
Bibol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 404
Rejestracja: 23 lip 2007, 18:02
Lokalizacja: Dormagen

Post autor: Bibol » 07 lut 2008, 18:32

Spróbuj kolego wcisnąć tłok w zacisku na maxa do wewnątrz, powinno pomóc, jak uderzyłeś kołami ?? były skręcone czy do jazdy na wprost ??
- 1993 - Audi 80 B4 Avant - ABK+

[__]----0000----[__]

https://audi80.pl/viewtopic.php?t=8459 <lupa>

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 07 lut 2008, 18:39

Canibal, przed założeniem nowych klocków i tarczy należy wcisnąć tłoczek zacisku do środka i dopiero wtedy wkładasz tarczę i klocki. Do tego celu jest specjalny przyrząd, ja używam ścisku stolarskiego i małej deseczki, coby nic nie uszkodzić i równo dociskać.
Co do wypadku to niedawno miałem podobny przypadek i u mnie skończyło się na wymianie wahacza, zgięło nieznacznie jedno z gniazd tulei oraz wymianie sworznia.

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 07 lut 2008, 22:40

hmm ja dzis podjechalem do mechanika na podnosnik i u mnie wszystko wygląda ok <ok> tylko mnie martwi jedno luzy na jednym i drugim kole nie są duże ale jednak a i zauważyłem jak jeżdze ze czasami na nierównej drodze kierownica mi tak jakby sama skręcała sam nie wiem jak to opisac po tym zdazeniu juz nie chodzi tak jak przed :( i jak jade coś mi buczy ale to to ja myśle ze to opona możliwe ze na starej feldze inaczej lezała i tu na tej też inaczej leży martwią mnie tylko te lekkie luzy na kołach (moze cos z sankami ? albo z czyms innym) w każdym bądz razie czuje sie nieswojo ;( no i drugi problem z tą kierą że tak czasami za lekko chodzi czasami cieżko a jeszcze w innym wypadku po nierownej drodze potrafi sama skrecic :( poza tym mam inny problem w dziale z elektryka :(
SPRZEDAM
wygluszenie maski diesel
kierownica b4
licznik b4 sedan z big benem
deske rozdzielczą
szyberdach manual sprawny
elektryka szyb przod z wiazką w drzwiach
moje b4 =]

madazaw
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 243
Rejestracja: 09 sie 2007, 19:16
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: madazaw » 07 lut 2008, 22:52

interpunkcja wskazana
Adam

Awatar użytkownika
Ezumaru
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 760
Rejestracja: 30 mar 2007, 22:39
Lokalizacja: Silesia

Post autor: Ezumaru » 07 lut 2008, 22:59

Zajedź na stacje diagnostyczną,na szarpakach i rolakch wszystko wyjdzie co jest nie tak.Wtedy będziesz wiedział.Pozdro :->
Stara szkoła lansu <=> F**k new cars, i'm driving oldschool
Nienawidzacze będą nienawidzieć ^_^

LukeX
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 85
Rejestracja: 19 paź 2007, 13:19

Post autor: LukeX » 07 lut 2008, 23:57

Podłącze się pod temat , mam podobny problem założyłem nowy temat nie wiedziałem że ten jest akurat o tym ( ale tytuł tego tematu raczej nie wskazywał że chodzi o taką sytuacje ale nieważne) a moje pytanie ; jaka jest różnica przy uderzeniu jeżeli chodzi o położenie kół , w moim przypadku były skręcone i dlatego tak alufelgi ucierpiały bo uderzyły bokiem w krawężnik sądzę że jeżeli były by w momencie uderzenia w normalnej pozycji część energii uderzenia pochłonęły by opony no ale trudno...Na jednej stronie wahacz jest do wymiany na bank (co jeszcze się wymienia przy wymianie wahacza? ) Przeglądałem ceny wahaczy z ciekawości i czy jest naprawdę jakaś różnica pomiędzy tym za 150zł a tym za 250zł ? przecież obydwa to zamienniki czy jednak lepiej kupić ten droższy ? Po drugiej stronie zauważyłem że przestrzeń pomiędzy kołem a błotnikiem zmalała do tego stopnia że ciężko teraz tam palca wsadzić (tak się cofnęło w tył)i tu pytanie o co może chodzić ? I jeszcze jedno koła były skręcone więc boje się jak to odbiło się na układzie kierowniczym ?A jeszcze miesiąc temu wymieniałem końcówki drążka kierowniczego i zbieżność , kąty itp. ustawiałem i teraz od nowa... Dużo tych pytań ale za każdą odpowiedź z góry wielkie dzięki.

Pozdrawiam

czapa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 114
Rejestracja: 22 cze 2007, 13:47
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: czapa » 08 lut 2008, 00:23

na skreconych moze byc wiecej zeczy do wymiany np.sworzen, koncowki drazka lozyska tez mogly ucierpiec sprawdzilbym tez stan amortyzatora.
kiedys mialem taka przygode fiesta i poszedl tylko sworzen i lozyska wymienilem nieliczac felgi pokszywionej wiec najlepiej podjec gdzies na warsztat albo na stacje zeby fachowcy obadali :-)

LukeX
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 85
Rejestracja: 19 paź 2007, 13:19

Post autor: LukeX » 08 lut 2008, 00:40

Po prawej stronie wahacz do wymiany i teraz założona dojazdówka a po prawej stronie jest normalne koło założone i jutro zdejmuje i też wiozę to naprawy ale właśnie zauważyłem że jakoś podejrzanie całe koło jest cofnięte w tył ,probowałem ruszać to nie jakichś luzów i nie wiem co jest nie tak ze te koło jest w takiej pozycji (ledwo palca można wsadzić).Jak tylko zrobię koła jadę do mechanika , już się normalnie boje o mój budżet jak jeszcze dojdą do tego amortyzatory to już całkiem porażka... A taki zadowolony byłem wszystko sobie z przodu do porządku doprowadziłem poustawiałem autko prowadziło się super a teraz... nauczka na przyszłość nie dawać samochodu nikomu!

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 08 lut 2008, 10:50

byłem na szarpakch i okazało sie jedna tuleja na wachaczu poszła i tuleje na wózku są ponoc dobite jak cholera ale to pewnie nie od tego tylko lata zrobiły swoje a nikt pewnie tego nie wymieniał :D niestety koszt naprawy 1x tuleja na wachacz tuleje na wózek + 200 zl robocizna :(

[ Dodano: 2008-02-08, 11:04 ]
pytanie mam takie czy ten wózek mozna zdjac samodzielnie ? i wymienic te tuleje ? jesli tak to co bym potrzebował do tego ? i czy wtedy musze miec zabezpieczenie na silnik coby nie spadl czy cos w tym stylu ?
SPRZEDAM
wygluszenie maski diesel
kierownica b4
licznik b4 sedan z big benem
deske rozdzielczą
szyberdach manual sprawny
elektryka szyb przod z wiazką w drzwiach
moje b4 =]

madazaw
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 243
Rejestracja: 09 sie 2007, 19:16
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: madazaw » 08 lut 2008, 21:48

w B4 silnik nie jest podparty na wózku, więc śmiało odkręcaj. Tuleje w sankach(wózku) wymienia sie dziecinnie prosto, tylko najpierw zakup odpowiednie. Była zmiana i są 2 rodzaje.
Adam

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 08 lut 2008, 22:51

"była zmian i sa 2 rodzaje tzn ? ;] czy proste czy nie to nie wiem bo nigdy tego nie robilem ;D i zapewne do tego potrzebny jest kanał :D z tym może byc ciezko ale jest to wykonalne tylko jakies blizsze wskazówki co i jak ? byłbym wdzieczny
SPRZEDAM
wygluszenie maski diesel
kierownica b4
licznik b4 sedan z big benem
deske rozdzielczą
szyberdach manual sprawny
elektryka szyb przod z wiazką w drzwiach
moje b4 =]

Awatar użytkownika
Tdi B4 117Ps
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 123
Rejestracja: 25 lis 2007, 14:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Tdi B4 117Ps » 10 lut 2008, 18:06

Kanał kolego Canibal, musisz miec :-/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga