Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4] Wymiana Sprzegla!!!

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii.
ODPOWIEDZ
Bodek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 69
Rejestracja: 25 lut 2007, 01:30

[B4] Wymiana Sprzegla!!!

Post autor: Bodek » 09 mar 2007, 01:13

Witam!!!
Zabieram sie do wymiany sprzegla, w dziale download plik ktory zciagam jest chyba uszkodzony albo cos u mnie nie tak, dlatego prosze o rade kogos kto juz taka robotke odwalil sam. Czy ktos moze podpowiedziec mi jak wyglada sprawa cofniecia skrzyni w celu zdjecia jej z walka, a mianowicie czy lapy (obudowy poduszek) odkrecic zaraz przy skrzyni czy lepiej zostawic, a odkrecic szpilki tych poduszek (prawa to widzialem ze mozna ja przytrzymac z gory 2kluczem zas lewa to widze ze do niej podejscie jest tylko od dolu) i wyjmowac SB razem z nimi, no i moze bedzie latfiej pozniej ja wlozyc oprzec na nich przy wkladaniu SB (chodzi mi o mozliwosc manewru pozniej).
Nastepna sprawa to w tunelu jest taka poprzeczka bedzie przeszkadzac przy cofaniu skrzyni trzeba ja odkrecac czy nie i sam manewr zdejmowania SB musze zwrocic na cos szczegolna uwage chodzi mi o ostroznosc zeby czegos nie uszkodzic lozysko etc.?
Odpowietrzanie to tylko sprzegla czy hamulca tez???
Z gory dzieki i pozdrooo...

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 09 mar 2007, 09:04

Witam. Poprzeczkę będziesz musiał odkręcić, do tego półosie, mechanizm zmiany biegów, siłownik sprzęgła. linki od proconten no i zdjąć wtyczki od czujników. Ja osobiście zawsze wyjmuje skrzynię biegów z samochodu. Jej odsuwanie wcale nie zajmie Ci mniej czasu niz całkowite wyjecie. Przy okazji zmiany sprzęgła wymień i łożysko wyciskowe sprzęgła oraz wymień uszczelniacz wałka sprzęgłowego.

Bodek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 69
Rejestracja: 25 lut 2007, 01:30

Post autor: Bodek » 09 mar 2007, 10:57

Dzieki!!!
Ale jak wyglada sprawa odkrecenia poduszek? Bo wydaje mi sie ze jezeli odkrece je bezposrednio od skrzyni to jej nie rusze bo ta lapa przynajmniej z prawej strony bedzie przeszkadzac.
Pzdr...

[ Dodano: 2007-03-09, 22:36 ]
NIGDY WIECEJ BEZ KANALU!!!!!!! UJEBA>>>>> SIE JAK KON PO WESTERNIE.
Pzdr....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga