Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 AAZ] Zacina się sprzęgło, przestaje wysprzęglać

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii.
ODPOWIEDZ
jackowy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 23
Rejestracja: 03 lip 2007, 23:36

[B4 AAZ] Zacina się sprzęgło, przestaje wysprzęglać

Post autor: jackowy » 30 paź 2008, 17:34

Witam. Do pewnego czasu mam następujący problem. Czasem zdarza się, że jak zostawię samochód na postoju i potem chce odjechać, to po uruchomieniu silnika nie mogę włożyć żadnego biegu. Przy wyłączonym silniku mogę włożyć wszystkie biegi, ale jak uruchamiam silnik, przy wciśniętym do oporu pedale sprzęgła to autko mi jedzie. Zupełnie tak jak by sprzęło nie wysprzęglało. Dzieje się to sporadycznie, normalnie biegi wchodzą dobrze, sprzęgło też dobrze płynnie działa. Tylko czasem tak właśnie mi się zacina. Rozwiązuję to wciskając kilkadziesiąt razy pedał sprzęgła, albo odpalam przy wciśniętym całkowicie pedale sprzęgła. Samochód mi jedzie, ale po kilku takich manewrach sprzęgło jakby puszczało i wszystko zaczyna normalnie chodzić. Płyn ze zbiorniczka (hamulcowego) nie ucieka, nie widać też wycieków na pompce. Powiedzcie mi co to jest, padła pompka bądź wysprzeglik, czy też jest sprzęgło do roboty.

Awatar użytkownika
banek84
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 08 paź 2008, 14:22
Lokalizacja: Baborów

Post autor: banek84 » 31 paź 2008, 14:17

czesc ja miałem taki sam przypadek ... weż odpowietrz sprzegło i zobaczysz czy cos pomozę i na jak długo ..ale powiem ci ja wymieniłem sam wysprzeglik trwało to w B3 7 minut koszt chyba 70 zł .. tam sa dwie śrubki. .zero jakis problemów .. no mozę z włożeniem ale myśle ze ci sie uda

Awatar użytkownika
enzoo
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 965
Rejestracja: 28 wrz 2007, 14:53
Imię: Mirosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Legnica

Post autor: enzoo » 31 paź 2008, 19:01

no ja właśnie prawie się pozbyłem takiego przypadku ale najpierw odpowietrzaj jak Ci się nie uda takim sposobem jak hamulce spróbuj tego sposobu co jest w książce Dietera Korpa a jak to nie pomoże to pokolei wysprzęglik jak to nie da rezultatu to pompke sprzęgła wymień
AUDI 80 B3 1.9 113 KM - było :(
AUDI Cabrio 2.3 NG - było :(
AUDI 80 B4 Avant 1.9 1Z+ - jest :)
AUDI 80 B4 Avant 2.3 NG Quattro - było :)
AUDI A6 C5 Avant 4.2 ARS Quattro - jest :)

EGR OUT, wtryski 216, ECU AEL Munior, nastawnik HDK, pompa 11mm, GT1549S - póki co :D

Biała Szczała

jackowy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 23
Rejestracja: 03 lip 2007, 23:36

Post autor: jackowy » 03 lis 2008, 17:10

No i sprzęgło padło całkiem. Pedał chodzi normalnie, po poszczeniu wraca na swoją pozycję, podczas naciskania jest tak jak wcześniej. A sprzęgło zachowuje się jak przyklejone. Biegi można wrzucać tylko na zgaszonym silniku. Mimo całkowicie wciśniętego sprzęgła samochodzik jedzie. Jak go odpale na jedynce ty jedzie, wciskanie sprzęgła nie powoduje żadnej reakcji, nie zwalnia nic. Pedał daje podobny opór jak wtedy kiedy normalnie chodził, tylko nie ma żadnej reakcji. Zastanawiam się czy to na 100% sprzęgło czy też może padnięty wysprzęglik lub pompka. A może jest tylko zapowietrzone. Niestety bez kanału ciężko jest to sprawdzić.

Awatar użytkownika
sitar
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 44
Rejestracja: 03 lis 2007, 13:45
Lokalizacja: Mszczonów

Post autor: sitar » 04 lis 2008, 01:49

to zacinanie to raczej łożysko "oporowe"
sitar

Awatar użytkownika
Danio BB
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 159
Rejestracja: 21 wrz 2008, 22:12
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Danio BB » 05 lis 2008, 21:48

Jeżeli pedał chodzi normalnie to sterowanie sprzęgła jest ok. Łożysko oporowe to też nie jest bo słyszałbyś jego "wycie" po wciśnięciu pedału. Padła sprężyna centralna docisku sprzęgła, czyli sprzęgło kompletne do wymiany.
(ewentualnie zatarło się łożysko podporowe wałka sprzęgłowego w wale korbowym (nie łożysko oporowe/wyciskowe) ale to bardzo rzadki przypadek i raczej nie daje tak jednoznacznych objawów)
Audi 80... było jest i będzie.

Awatar użytkownika
kaczaza5
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 712
Rejestracja: 23 gru 2007, 13:51
Lokalizacja: Gorzkowice

Post autor: kaczaza5 » 06 lis 2008, 09:58

Danio BB, prawdopodobnie ma rację, ja też bym obstawiał na sprężynę centralną (po polsku kawałek druta wsadzony dookoła docisku :-P )
U siebie miałem identyczny problem, tyle że bez ostrzeżenia jednorazowo padło i koniec.
A co do pedału to on zawsze tak samo chodzi bo jest na sprężynie i czy sprzęgło działa, czy nie to różnicy nie ma - wszystkim steruje hydraulika.
Jak nie masz kanału to raczej nie dasz rady, a jak masz kanał i troche zdolności manualnych to sobie poradzisz - ja wymieniałem z ojcem w 2 osoby tylko :mrgreen:
Co prawda jest troche kombinacji alpejskich przy wyjmowaniu skrzyni, ale da się.
Około 99% idiotów czyta posty z ręką na myszce ... heh teraz to już za późno <lol>

Czerwone jest szybsze? a czarne ładniejsze :-P

NOWE FOTKI 13.10.09 <yes>

jackowy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 23
Rejestracja: 03 lip 2007, 23:36

Post autor: jackowy » 06 lis 2008, 18:23

No niedługo ma być samochodzik oddany do naprawy, to napisze co było.

slawek88yo
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 768
Rejestracja: 21 wrz 2008, 21:44
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Post autor: slawek88yo » 08 lis 2008, 22:08

miałem kiedyś podobny problem ze sprzęgłem pedał wpadł i został w podłodze i nie wiem co było przyczyną po upływie chwili czasu przeszło mu i sprzęgło było

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga