Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[1.9TDI 1Z ] dziwna maź w układzie chłodzenia

ODPOWIEDZ
robak73
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 09 wrz 2010, 21:08
Lokalizacja: Olsztyn

[1.9TDI 1Z ] dziwna maź w układzie chłodzenia

Post autor: robak73 » 04 cze 2011, 13:17

1.9TDI 1Z (90KM) Witam mam problem o następującej treści. Pojawiła mi się dziwna maź w płynie chłodzącym, taki biały nalot wokół wlewu, myślałem, że to może uszczelka pod głowicą ale nie mam objawów białego dymu z wydechu, olej normalny oraz pod korkiem wlewu oleju ok, zero ubytku oraz powiększania się objętości, temperaturę trzyma dobrze a pragnę zaznaczyć,że jeżdżę ostatnio sporo kilometrów. Nie wiem co mam robić czekam na dobrą radę. Dolewałem kiedyś do płynu zagęszczacz może to od tego - pomocy.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2011, 22:34 przez robak73, łącznie zmieniany 1 raz.
Robson

adasrogas

Post autor: adasrogas » 04 cze 2011, 17:47

jezeli piszesz o bialym nalocie wokół wlewu na zewnatrz zbiornika to moze plyn wydostaje sie poza zbiornik i od razu paruje i pozastaje po nim taki bialy osad. u mnie w b3 jak jest za dużo płynu to tak się dzieje jak napisałem. Dokręc może mocniej korek i zobacz co się stanie.

Awatar użytkownika
darioosh B3/B4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 84
Rejestracja: 20 kwie 2008, 00:19
Lokalizacja: warszawa

Post autor: darioosh B3/B4 » 04 cze 2011, 20:03

MAsz maź czy nalot ? Bo to zasadnicza różnica i inne przyczyny.
Wchodźcie,Oglądajcie,Oceniajcie.
https://audi80.pl/moja-audiola-b3-b4-abk-vt26287.htm

Awatar użytkownika
DominikB4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 05 lip 2011, 12:42

Post autor: DominikB4 » 13 lip 2011, 11:55

Jeśli maź to może być walnięta uszczelka pod głowicą i olej się dostaje do ukł chłodzenia. Sprawdź to !

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 13 lip 2011, 21:04

robak73 pisze:Witam mam problem o następującej treści. Pojawiła mi się dziwna maź w płynie chłodzącym, taki biały nalot wokół wlewu, myślałem, że to może uszczelka pod głowicą ale nie mam objawów białego dymu z wydechu, olej normalny oraz pod korkiem wlewu oleju ok, zero ubytku oraz powiększania się objętości, temperaturę trzyma dobrze a pragnę zaznaczyć,że jeżdżę ostatnio sporo kilometrów. Nie wiem co mam robić czekam na dobrą radę. Dolewałem kiedyś do płynu zagęszczacz może to od tego - pomocy.
Dobra rada <ok> spuść tą starą mixturę z układu i zalej nowym płynem ;-)
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

kashan
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 18 wrz 2011, 23:10
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: kashan » 13 lut 2012, 23:39

[B3 (89) 8A1Y 91r. 1.9D] Witam, nie będę rozpoczynał nowego tematu ponieważ mam podobny problem ale z czarnym osadem (nie jestem pewien ale chyba właściwie maź) wewnątrz zbiornika wyrównawczego od płynu chłodniczego. Cały jest czarny, z zewnątrz nie widać ile jest płynu a i wewnątrz nie jest najjaśniej. Co może być przyczyną?

Dodam na marginesie, że dolewam raz na trzy tygodnie ok 1-2 litrów oleju (lotos mineralny do diesla) i na bieżąco płyn chłodniczy spierniczał długi okres czasu. Wymiana krućców nieco pomogła ale chyba sparciałe węże gdzieś na łączeniach będą nieszczelne. Przy misce olejowej delikatnie się poci, przy uszczelce pod głowicą tak samo jak przy misce natomiast takie 3 (lub 4?) gumy co są NA samej głowicy na samym wierzchu... z drugiej od frontu (silnik podłużnie, słyszałem że to jakaś abstrakcja) jest nawet niezły wyciek. Nie zlewa się z głowicy ale plama niemała.


Czy jakiś Dr.House od audi jest w stanie wyjaśnić mi co należało by zrobić w pierwszej kolejności żeby było lepiej jak jest i co by nie ponosić kosztów eksploatacyjnych płynów? Powoli kończy mi się miejsce w garażu na baniaczki 5L :P

Z góry wielkie dzięki za podpowiedź.

Awatar użytkownika
spiczi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2453
Rejestracja: 02 sty 2008, 14:48
Lokalizacja: RBR/RZ
Kontakt:

Post autor: spiczi » 14 lut 2012, 09:44

kashan pisze: ...
Dodam na marginesie, że dolewam raz na trzy tygodnie ok 1-2 litrów oleju (lotos mineralny do diesla) i na bieżąco płyn chłodniczy spierniczał długi okres czasu.

...
2 litry na 3 tygodnie ? :shock: Albo strzelona głowica, albo uszczelka pod głowicą.
Jak dymi?

Pewnie płyn i olej dostają się do cylindrów i ich spala. A w zbiorniku wyrównawczym masz płyn wraz z olejem.
Kody lakierów Audi 80
Ps:
Nie spamuj, używaj opcji szukaj.

kashan
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 18 wrz 2011, 23:10
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: kashan » 14 lut 2012, 23:36

Dymi na biało a jak dam dużo gazu to zaczyna dymić jak lokomotywa na czarno.

Uszczelka pod głowicą mówisz...? A konieczne jest planowanie? bo samą uszczelkę to za 70zł sobie załatwię... ale planowania za 80 już nie przeskoczę z ceną.

Awatar użytkownika
spiczi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2453
Rejestracja: 02 sty 2008, 14:48
Lokalizacja: RBR/RZ
Kontakt:

Post autor: spiczi » 15 lut 2012, 00:38

Jak nie masz wycieków oleju na zewnątrz silnika to gdzieś ten olej podziewać się musi.
Jak uszczelka puściła to głowice pasuje splanować, warto też sprawdzić od razu szczelnośc głowicy i przykręcić głowice nowymi szpilkami, bo stare potrafią się ukręcić przy dokręcaniu gowicy.

Nikt nie jest w stanie na odległość powiedzieć Ci co jest uszkodzone. Jak się ociepli umyj dokładnie silnik i poobserwuj gdzie ile i czego cieknie. Zbiorniczek wyrównawszy wymontuj, dokładnie wypłucz i załóż.
Kody lakierów Audi 80
Ps:
Nie spamuj, używaj opcji szukaj.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga