Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[1.9TDI 1Z] Podgrzewacz płynu chłodniczego.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
joint32
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 240
Rejestracja: 22 paź 2010, 20:16
Lokalizacja: Świecie

Post autor: joint32 » 11 gru 2010, 09:54

Podróbki nie pobierają więcej prądy,a pasek wymieniłeś na nowy?

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8390
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 27 gru 2010, 13:49

Panowie mam taką prośbe pytanie. Macie może zwymiarowany ten kruciec z świecami? Czy od pasata B5 tdi to jest to samo co do 1Z?

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 27 gru 2010, 13:53

Jarewa pisze:Macie może zwymiarowany ten kruciec z świecami? Czy od pasata B5 tdi to jest to samo co do 1Z?
Jak masz na mysli ten podgrzewacz przy głowicy ,to w ori 1z takiego nie było ,był tylko na wężu wychądzącym z nagrzewnicy .Ale ten mocowany do głowicy na pewno pasuje ,tylko wyjścia na przewody mogą i zapewne będą inne

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8390
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 27 gru 2010, 14:56

Ale ja nie myśle go ładować w 1Z tylko w innym aucie. A tak z wyglądu jest podobny. I Fajnie by było znać wymiary.

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 27 gru 2010, 19:26

Jarewa pisze:Ale ja nie myśle go ładować w 1Z tylko w innym aucie. A tak z wyglądu jest podobny. I Fajnie by było znać wymiary.
Watpię żeby pasował ,w sensie rozstawu śrub mocujacych do głowicy ,taka unifikacja nie leży w interesie producentów ;-) .Jak chcesz do innego auta to najlepszy bedzie taki uniwersalny na wężu od nagrzewnicy . Mam taki podgrzewacz z AHU czyli blizniaka zetorka ,w sumie nie wiem po kiego mi on bo mam webasto i żadnych prądożernych podgrzewaczy nie zamierzam montowac ,ale taki juz ze mnie chomik :mrgreen: mogę ci zmierzyć i podać co tam chcesz

myster
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 390
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:43
Lokalizacja: mragowo

Post autor: myster » 15 sty 2011, 21:21

Witam ja tez u siebie zamontowalem takowy podgrzewacz instalacje ori mialem:) Uzupelnilem tylko te 2 przekazniki bezpiecznik i podrzewacz. I dziala wszystko bez problemu. Ecu mam 16 bitowego z audi A4 i u mnie przy temperaturze otoczenia ponizej 5 stopni grzeja wszystkie 3 swiece az do 70 stopni po odcinku 2km bylo juz 70. :-D

Moze komus sie przyda to wrzucam;
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/56c ... f93fa.html

pozdro

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 18 sty 2011, 07:26

myster pisze:grzeja wszystkie 3 swiece az do 70 stopni po odcinku 2km bylo juz 70.
:shock: To jakieś cuda u kolegi sie dzieją ;-) . Wynika z tego że jadąc z szybkością np.60km/h ,co zajmuje około ,niech będzie 2minut ,masz 70 stopni po tych 2 minutach ,wskazówka od temp.musiała by "iść w oczach ", nawet moje webasto po 2 km nie jest w stanie tego tak szybko zrobić a ma kilkukrotnie większą moc grzewczą niż te trzy świeczki.Wiem że ten podgrzewacz działa ,ale na pewno nie działa takich cudów

myster
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 390
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:43
Lokalizacja: mragowo

Post autor: myster » 18 sty 2011, 19:30

MUNIOR pisze:
myster pisze:grzeja wszystkie 3 swiece az do 70 stopni po odcinku 2km bylo juz 70.
:shock: To jakieś cuda u kolegi sie dzieją ;-) . Wynika z tego że jadąc z szybkością np.60km/h ,co zajmuje około ,niech będzie 2minut ,masz 70 stopni po tych 2 minutach ,wskazówka od temp.musiała by "iść w oczach ", nawet moje webasto po 2 km nie jest w stanie tego tak szybko zrobić a ma kilkukrotnie większą moc grzewczą niż te trzy świeczki.Wiem że ten podgrzewacz działa ,ale na pewno nie działa takich cudów

Alez kolega jest czepliwy :-D
no wiec tak co do odcinka 2 km to moze troche zanizylem ale nie wiecej jak 3km:) a po drugie tak jak napisalem temperatura na dworzu wynosila 5 stopni na plusie. gdyby bylo minus 5 to napewno by sie dluzej nagrzewal. Nic sobie nie wymyslam jak nie chcesz wiezyc to przyjedz pokaze ci:) <piwo>

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 18 sty 2011, 20:26

myster pisze:MUNIOR napisał/a:
myster napisał/a:
grzeja wszystkie 3 swiece az do 70 stopni po odcinku 2km bylo juz 70.
:shock: To jakieś cuda u kolegi sie dzieją ;-) . Wynika z tego że jadąc z szybkością np.60km/h ,co zajmuje około ,niech będzie 2minut ,masz 70 stopni po tych 2 minutach ,wskazówka od temp.musiała by "iść w oczach ", nawet moje webasto po 2 km nie jest w stanie tego tak szybko zrobić a ma kilkukrotnie większą moc grzewczą niż te trzy świeczki.Wiem że ten podgrzewacz działa ,ale na pewno nie działa takich cudów



Alez kolega jest czepliwy :-D
no wiec tak co do odcinka 2 km to moze troche zanizylem ale nie wiecej jak 3km:) a po drugie tak jak napisalem temperatura na dworzu wynosila 5 stopni na plusie.
W takim razie wywalam webasto i zakładam z powrotem podgrzewacz na trzy swieczki ,bo wychodzi na to że szybciej grzeje :mrgreen:

Awatar użytkownika
zupens
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 19 lip 2009, 12:16
Lokalizacja: M-wo

Post autor: zupens » 18 sty 2011, 21:11

Myster nie obiecuj nie obiecuj bo z tego samego miasta jestem więc możemy to szybko zweryfikować :)

myster
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 390
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:43
Lokalizacja: mragowo

Post autor: myster » 19 sty 2011, 11:51

MUNIOR pisze:W takim razie wywalam webasto i zakładam z powrotem podgrzewacz na trzy swieczki ,bo wychodzi na to że szybciej grzeje :mrgreen:

MUNIOR to ze masz webasto to juz kazdy na forum chyba wie ;-) W tym temacie co twoja wypowiedz piszesz ze masz webasto :-D . A po drugie przeciez nie napisalem ze auto po takim odcinku osiaga 90stopni!!!A po trzecie nadmuch mialem na zero. A po czwarte mam kratki pozaslaniane zeby nie wialo na chlodnice i silnik. Wczesniej bez podgrzewacza mialem po 8 km 90. Wiec nie rozumiem czego sie czepiasz:)
zupens pisze:Myster nie obiecuj nie obiecuj bo z tego samego miasta jestem więc możemy to szybko zweryfikować :)
A co ja obiecuje ? :-D
Milo widziec kolege:) zawsze sie mozna spyknac:)

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 19 sty 2011, 12:06

myster pisze:MUNIOR to ze masz webasto to juz kazdy na forum chyba wie ;-) W tym temacie co twoja wypowiedz piszesz ze masz webasto
Temat jest o podgrzewaczu płynu,to urzadzenie też do tego służy ,wiec :?: A czepiam się bo z twojego opisu wynika że podgrzewacz na trzy swiece grzeje szybciej ,a że nie lubię jak ktoś fantazjuje i naciąga fakty ,to Ci to wytknałęm .Nie napinaj się ,bo gdybyś trzymał się prawdy ,która nie jest tak piekna jak opisujesz (po 2km 70 stopni :roll:) to nawet bym się nie odezwał.Ale ja kończę już tą jałowa dyskusję ,kto ma rację niech ocenią inni 8-)

myster
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 390
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:43
Lokalizacja: mragowo

Post autor: myster » 19 sty 2011, 12:30

MUNIOR pisze:Temat jest o podgrzewaczu płynu,to urzadzenie też do tego służy ,wiec :?: A czepiam się bo z twojego opisu wynika że podgrzewacz na trzy swiece grzeje szybciej ,a że nie lubię jak ktoś fantazjuje i naciąga fakty ,to Ci to wytknałęm .Nie napinaj się ,bo gdybyś trzymał się prawdy ,która nie jest tak piekna jak opisujesz (po 2km 70 stopni :roll: ) to nawet bym się nie odezwał
A gdzie ja napisalem ze nie dotyczy tematu? napisalem tylko ze za kazdym razem przypominasz ze masz webasto ;-) Wiem do czego te urzadzenie sluzy ;-)
Jak go przypaluje to i bedzie 90!!!tez sie z tym nie zgodzisz? Juz raz napisalem nie wierzysz nie wierz to nie koscol wierzyc nie musisz :)Kolego nie napinam sie nie mialem cie zamiaru niczym urazic wiec szacun. nie robmy smietnika juz niech bedzie twoja racja ze jest to nie mozliwe i ze fantazjuje <ok> ;-) pozdrawiam

Awatar użytkownika
zupens
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 19 lip 2009, 12:16
Lokalizacja: M-wo

Post autor: zupens » 19 sty 2011, 18:10

myster pisze:Milo widziec kolege:) zawsze sie mozna spyknac:)
dobra dość nie kłócić mi się tu. Nasze zacne forum do czego innego służy.

fredi99vv
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 324
Rejestracja: 02 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: jaroslaw/podkarpacie

Post autor: fredi99vv » 20 sty 2011, 00:05

Panowie napisze tylko że (mam podgrzewacz działający :idea: ) i jakoś nie pamietam :idea: żeby kiedykolwiek w zimie temperatura silnika doszła do 90st. nawet jak sie zaryłem w zaspie :!: (wskażnik temperatury ustawiany do temp. z VAG-a no i fakt chłodnica ma rok) wiec radze posprawdzać wskazniki względem VAG-a :idea:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga