Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 JK] Wyciek oleju spod korku wlewu oleju

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
towerone
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 101
Rejestracja: 12 mar 2008, 14:26

[B3 JK] Wyciek oleju spod korku wlewu oleju

Post autor: towerone » 10 lut 2011, 08:15

Witam!

Czy istnieje możliwość, że olej może wyciekać spod korka od wlewu oleju? Pytam, bo zauważyłem że mi skądś wycieka i nie wiem czy spod uszczelki od dekla zaworów czy może spod korka.
Wokół korka zrobiło się jakoś mokro i tłusto, ale mokre są też dwie śruby od pokrywy zaworów, olej zebrał się też poniżej pokrywy.

Korek niby ma jakąś uszczelkę więc może ona już się zużyła? Taki korek powinno się z czasem wymieniać?

Awatar użytkownika
spiczi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2453
Rejestracja: 02 sty 2008, 14:48
Lokalizacja: RBR/RZ
Kontakt:

Post autor: spiczi » 10 lut 2011, 08:22

Silnik ma już pare lat i przedmuchy. Możesz spróbować wyminić korek i dokręcić śruby które trzymają dekiel, ewentualnie wymienić uszczelke pod deklem, Jednak nie zawsze przynosi to oczekiwany efekt. Sprawdź czy odma i separator (choć w 1,6d raczej nie występował) jest drożna (wąż idący z pokrywy zaworów do kolektora ssącego ). Jeśli nie da się uszczelnić i olej nie leci mocno to zbytnio bym się tym nie przejmował.
Kody lakierów Audi 80
Ps:
Nie spamuj, używaj opcji szukaj.

gibaj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4081
Rejestracja: 18 lis 2009, 10:27
Imię: Krzysztof
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Post autor: gibaj » 10 lut 2011, 18:45

lub gumki na zaworach poszły :-/

Awatar użytkownika
towerone
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 101
Rejestracja: 12 mar 2008, 14:26

Post autor: towerone » 14 lut 2011, 12:23

Wytarłem wszystko do sucha, może uda mi się zaobserwować skąd to cieknie. Na razie przejechałam raptem kilka km i jest sucho.

Teraz nie bardzo mogę jeździć, bo mi przednia szyba pękła, tzn. ona już była pęknięta, ale od istniejącego niewielkiego pęknięcia poszło kolejne niemal na pół długości szyby pęknięcie i trochę strach z takim jeździć.

Tak więc teraz jestem na etapie wymiany szyby :-/


Co do tego wycieku, to jeśli jego źródłem jest korek wlewu, to może wystarczy delikatnie zagiąć takie te blaszki w nim, na których to zamknięcie się opiera. Wtedy mocniej by go trzymało. Jest w tym sens?

Awatar użytkownika
Fighter001
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 580
Rejestracja: 22 lip 2008, 19:23
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fighter001 » 21 lut 2011, 20:20

Kolego wytnij sobie z dentki uszczelke pod korek i powinno byc git ja tak zrobilem w swoim jk i robi robote. A wina tych przedmuchow sa pewnie juz zuzyte uszczelniacze zaworow bo u mnie juz nawet uszczelka z dentki nie wyrabia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga