Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4] Abt. Dzwon o krawężnik.

ODPOWIEDZ
Bialas
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:50
Lokalizacja: Rzeszów

[B4] Abt. Dzwon o krawężnik.

Post autor: Bialas » 17 sty 2013, 07:13

Witam. Panowie jak wiadomo jest ślisko i skręcajac na parking auto szło prosto w krawężnik i lewym przednim kołem uderzylo z impetem, głośne buum z tym ze koło bylo podczas uderzenia lekko skręcone w prawą strone, czyli uderzylo lekko jak by bokiem. Koło cofnięte całkowicie w nadkole, kręcąc kierownicą cos sie rusza ale opona obciera o blache i to jest symboliczne skręcanie, prawe koło kręci dobrze. Czyli zdrowe koło jest jak należy ale rombnięte jest ustawione troche w inna strone. Z tym ze dodatkowo to uderzone wydaje sie lekko przechylone jak ten znaczek " / " . Końcówka drążka nie jest urwana, ale auto jest uziemione. Będę wdzięczny za pomoc w określeniu co by bylo do wymiany. Jeśli ktoś sie domyśla co moze być rąbnięte.

rejdzik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 124
Rejestracja: 05 maja 2011, 18:45
Lokalizacja: Hawick / UK

Post autor: rejdzik » 17 sty 2013, 08:17

Przegięty wahacz, uszkodzony sworzeń, tuleje wahacza do wymiany, przegięty drążek, uszkodzona końcówka drążka.
Spekulacje.

Awatar użytkownika
sylwester28ET
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 430
Rejestracja: 11 gru 2009, 00:32
Lokalizacja: Busko Zdrój

Post autor: sylwester28ET » 17 sty 2013, 08:33

Jeżeli będzie skrzywiony wahacz to mogło dojść też do przekrzywienia półośki, będzie to się objawiać odczuwalnym biciem na kierownicy, skrzywiona śruba mocująca sanki.

Mateo154010
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 10 sty 2013, 14:20

Post autor: Mateo154010 » 17 sty 2013, 08:37

Ocena wzrokowa głównie wahacza, ale on będzie raczej do wymiany. Ten wahacz można przemierzyć jakąś miarką (charakterystyczne punkty). Końcówka lub drążek rzadziej dostaje więc zacząłbym od wahacza.

Bialas
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:50
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Bialas » 17 sty 2013, 12:37

Wielkie Dzięki panowie, pierwsze podzwonie oriantacyjnie po części, i dzwonie po lawete. I tak juz nie zostało nic innego do wyboru.

[ Dodano: 2013-01-17, 13:31 ]
Nie wiem dlaczego ale nie mogę edytować swojego posta.
Panowie, mimo niesprzyjających warunków pogodowych zaglądłem pod samochód. I okiem amatora widać ze wachacz jest bardzo mocno wygięty, niestety nie mialem jak lepiej sie przyjrzeć okiem amatora. Mam nadzieje ze to tylko wachacz. Jak by wyszło cos wiecej to napisze, moze ktos bedzie mial info na przyszłosc, oby sie nie przydało %-) Pozdrawiam


WSZYSTKO jasne, wahacz cały ugięty, to samo sworzeń, doszła zbieżność i oby nic więcej nie wyszło w praniu. Dzięki za odpowiedzi, auto juz zrobione.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga