Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 2.0 ABT] dziwne terkotanie przy ruszaniu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ciechan
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 234
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:09
Lokalizacja: M-c Podlaski/Lublin
Kontakt:

[b4 2.0 ABT] dziwne terkotanie przy ruszaniu

Post autor: ciechan » 26 wrz 2010, 10:14

Koledzy mam problem i nie mogę znaleźć powodu tej sytuacji. Wygląda to tak, że podczas ruszania i gwałtowniejszego dodania gazu z przedniej strony słyszę jak coś dziwnie ociera i terkocze, chyba bardziej z prawej. Przy delikatnym ruszaniu tego nie ma. Czasami ten dźwięk pojawia się też na nierównościach, ale to może też być zbieg okoliczności. Mechanik sprawdzał luzy w zawieszeniu i to nie to. Samo dodawanie gazu na luzie nie daje tego dźwięku, więc to nie silnik. Co może być powodem tak nieprzyjemnego odgłosu?

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 26 wrz 2010, 10:26

A przeguby w jakim stanie? (zewnętrzne, wewnętrzne)

photokom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 18 wrz 2008, 15:41

Post autor: photokom » 26 wrz 2010, 10:51

Stuka tylko na skręconych kołach czy jak są prosto to też? Tylko w czasie dodawania gazu czy cały czas? Na każdym biegu?

Awatar użytkownika
ciechan
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 234
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:09
Lokalizacja: M-c Podlaski/Lublin
Kontakt:

Post autor: ciechan » 26 wrz 2010, 15:55

Labiel, przeguby zewn wymienione na Rouville niedawno, wewnętrznie nie
photokom, prosto (nie ruszam na skręconych) tylko przy dość mocnym dodawaniu gazu, na biegach od 1 do 3, szczególnie przy ruszaniu

photokom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 18 wrz 2008, 15:41

Post autor: photokom » 26 wrz 2010, 17:58

To to nie wina przegubów. Nawet bardzo wyrobione nie terkotają przy prostych kołach. Sprawdź, czy osłona tarczy hamulcowej się gdzieś nie zagięła i po prostu nie ociera o tarczę.
Możesz też spróbować podnieść koła i pokręcić jednym i drugim i posłuchać czy nie słychać jakiś dziwnych odgłosów. Jeśli będą łatwiej będzie w ten sposób zlokalizować skąd dochodzą.

Awatar użytkownika
ciechan
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 234
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:09
Lokalizacja: M-c Podlaski/Lublin
Kontakt:

Post autor: ciechan » 26 wrz 2010, 18:27

sprawdzić sprawdzę, ale nie ma tego terkotania przy delikatnym ruszaniu, dopiero przy dość gwałtownym, czy powodem może być któraś z poduszek silnika lub skrzyni? jakie są objawy ich zużycia? co z przegubem wewn. lub łożyskiem koła? to też byłoby słychać nawet przy łagodnej jeździe?

[ Dodano: 2010-10-02, 08:24 ]
wczoraj mechanik zdiagnozował, że może to być prawa tylnia poduszka skrzyni - zobaczymy po wymianie czy coś to zmieni?

gunia256
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 112
Rejestracja: 05 cze 2008, 20:20
Lokalizacja: Nysa

Post autor: gunia256 » 27 sie 2012, 13:56

ciechan pisze:sprawdzić sprawdzę, ale nie ma tego terkotania przy delikatnym ruszaniu, dopiero przy dość gwałtownym, czy powodem może być któraś z poduszek silnika lub skrzyni? jakie są objawy ich zużycia? co z przegubem wewn. lub łożyskiem koła? to też byłoby słychać nawet przy łagodnej jeździe?

[ Dodano: 2010-10-02, 08:24 ]
wczoraj mechanik zdiagnozował, że może to być prawa tylnia poduszka skrzyni - zobaczymy po wymianie czy coś to zmieni?
Ja mam podobnie na prostych kołach na 1 i 2 biegu głównie. Jakby coś ocierało przez chwilkę a później się uspokaja. Jak deliktanie ruszam to tego objawu nie ma, tylko jak na 1 i dwójce jej trochę przycisnę to wtedy słychać takie jakby ocieranie i terkotanie. Czasami też jak parkuję, skręcam w lewo i zaczynam hamować to też coś brzędęknie tak dziwnie. Nie wiem czy te dwa odgłosy mają coś wspólnego. Nie mogę dojść z którego miejsca dochodzi to ocieranie i terkotanie. Pomocy.

Awatar użytkownika
LUPO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 612
Rejestracja: 12 sie 2012, 12:25
Lokalizacja: Miasto Neptuna GD

Post autor: LUPO » 27 sie 2012, 19:54

photokom pisze:To to nie wina przegubów. Nawet bardzo wyrobione nie terkotają przy prostych kołach.
przeguby wewnętrzne terkotają przy prostych kołach ;-)

ciechan czy to jest taki sam odgłos jak przy przegubach zewnętrznych jak są padnięte i rusza się na skręconych kołach?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga