Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 1.9TDI 1Z] Huczący hałas czy to łożysko w kole?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rabbit
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 83
Rejestracja: 11 mar 2007, 08:20
Lokalizacja: Myślenice

[80 B4 1.9TDI 1Z] Huczący hałas czy to łożysko w kole?

Post autor: rabbit » 11 maja 2007, 07:18

Odkąd kupiłem audi dochodzi mnie huk taki ciągły podczas jazdy, on sie nasila jak jadę szybciej, wymieniłem jedno łożysko w kole tylnym i dalej jest hu, teraz chciałem wymienić drugie ale mechanik mi powiedział że to "raczej" nie łożysko w kole tylko coś w skrzyni biegów ale czy to możliwe? co sądzicie
Ostatnio zmieniony 11 maja 2007, 08:41 przez rabbit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bzyku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2007, 10:05
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: bzyku » 11 maja 2007, 10:02

Witaj rabbit!

Mam podobny problem :( 2 tyg. temu padlo mi przeglo pod Poznaniem. Wracalem okolo 700 km na jednym biegu. Tydzien temu wymienilem kompletne sprzeglo.

Po powrocie z dlugiego weekendu zaczalem slyszec dziwny zgrzyt. Gdy zapalalem "na luzie" bez sprzegla byl slyszalny zgrzyt od okolo 2,5 tys. obrotow. Po wysprzegleniu zgrzyt ustepowal. Myslalem, ze moze padlo lozysko na walku.

Wczoraj "wydarlem" skrzynie. Wszystko z lozyskiem na walku OK :( Olej byl sprawdzany miesiac temu przed dluga trasa - bylo OK. Teraz juz jestem raczej pewny, ze to najgorsze - czeka mnie zmiana skrzyni :(

Moze ktos z Was mial podobny problem i wie, co to moze byc? Dziekuje za jakiekolwiek odpowiedzi. Tobie rabbit zycze powodzenia w diagnozie. Pozdrawiam wszystkich!
Bądź uroczy dla swoich wrogów - nic ich bardziej nie złości.

drejsd
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 30
Rejestracja: 29 kwie 2007, 17:19
Lokalizacja: Włodawa

Post autor: drejsd » 12 maja 2007, 15:44

Miałem podobnie jak rabbit kiedy kupiłem moją 80.Koles twierdził, że tylko łożyska do wymiany i rzeczywiście huczało tak jakby to były łożyska. I też było tak, że im szybciej jechałem to wyło coraz głośniej. Zajechałem do znajmoego mechanika i on nie miał wątpliwości...do wymiany skrzynia!!!. Po wymianie jak ręką odjął. Jest cichuteńko a na tych rzekomo łożyskach przejeździłem 1,5 roku i dopiero teraz wymieniłem jedno a drugie jeszcze jeździ i nie chuczy!!!. Mam nadzieję,że u Ciebie to nie skrzynia bo kosztowało mnie to 1200 zł!Powodzenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga