Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 6A] Podwyższenie zawieszenia.

ODPOWIEDZ
maca
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 42
Rejestracja: 17 kwie 2009, 16:35

[80 B3 6A] Podwyższenie zawieszenia.

Post autor: maca » 05 sty 2010, 12:04

Witam
Posiadam audi B3 2.0 16v wersja SPORT
z tego co wczytałem zawieszenie jest seryjnie obniżone o 20mm.
Na przeglądze wyszły luzy na zawieszeniu wiec przy okazji remontu chce wymienić też amory bo samochód skacze juz jak żaba przód i tył.
Chciałbym wymienić na seryjne wyższe.
1. Czy mogę wymienić same amory (wkłady) czy sprężyny też musze?
2. Jak sprawdzić czy spręzyny są ok ?
3. Sprzedawca w sklepie powiedział ze raczej będe musiał wymienić całą kolumne macpersona. Co wy o tym sądzicie?
4. W tym sklepie spręzyny i amory (przód) było ok 80-100 zł za sztukę ale tylne amory juz najtańsze po 180-200 czy to normalne ze tył taki drogi jest bo jak patrze na allego to różnicy nie ma. Ale wolałbym kupić w sklepie zawsze pewniej.
Z góry dziekuje za odpowiedzi
pozdrawiam

Awatar użytkownika
zakk87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 153
Rejestracja: 07 maja 2009, 12:49
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: zakk87 » 05 sty 2010, 14:00

ja ostatnio wymieniałem same wkłady, luz zmniejszyłem przy użyciu butelki z coca-coli:D jak zaradził jeden z forumowiczów, stuki zniknęły, co do amorów to kupiłem sachsy (170 268), takie jak fabryka montowała. za 1 szt zapłaciłem 138zł do tego poduszki mcpersona lemforder i jest cisza spokój...

co do sprężyn to musisz ocenić czy nie są popękane a nawet urwane, jeżeli jeździłeś długo na wytłuczonych/wylanych amorach sprężyna jednak mogła ulec zniszczeniu szczególnie przy dobijaniu amora do końca... ja nie wymieniałem, gdyż były w porządku. bałem się o wysokość auta bo trochę nisko siedział, ale już jest ok, jednak amorki nie trzymały:D

aha, tylko ja mam audi B4 więc cena amorów jest inna. dopiero teraz zauważyłem.

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 05 sty 2010, 22:19

W sprężyny możesz wmontować gumy usztywniające. Koszt około 5zł za sztukę. Do jednej sprężyny możesz wpakować nawet 4 takie gumy. Myślę, że pójdzie wtedy w górę około 1cm, bo one nie zmieniają za wiele prześwitu, ale jest sztywniej.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 05 sty 2010, 23:59

maca pisze:3. Sprzedawca w sklepie powiedział ze raczej będe musiał wymienić całą kolumne macpersona. Co wy o tym sądzicie?
Co do tego to chyba wersje sport i standard zawieszenia różniły się tylko amortyzatorami, sprężynami, odbojami i osłonami.
Poszukaj na http://www.vagcat.com/epc tam w zawieszeniu jest zaznaczone jakie części były dla jakiej wersji sport heavy/heavy-duty/(zwykłe nie oznaczone).

maca
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 42
Rejestracja: 17 kwie 2009, 16:35

Post autor: maca » 06 sty 2010, 11:58

zakk87 pisze:ja ostatnio wymieniałem same wkłady, luz zmniejszyłem przy użyciu butelki z coca-coli:D jak zaradził jeden z forumowiczów
U mnie luzy sa na tulejach wachacza i wózka z przodu ale to inny problem i tylko przy okazji tej naprawy za jednym rozbieraniem chciałem wymienic amory.
Co do wymiany amorów to mysle ze jak wymienie na serynje to bedzie taniej i przy okazji samchód trochę sie podniesie. Nie zależy mi tak bardzo na super przyczepności raczej na komforcie bo drogi w mojej okolicy to masakra.
ATLAS pisze:W sprężyny możesz wmontować gumy usztywniające
czy to jest w miarę bezpieczne i czy po tym zabiegu zakładając że spręzyny będą ok mogę założyc zwykły amor bez obawy że w krótkim czasie sie zużyje.

Ogólnie chodzi mi o to czy wymienić mogę tylko same amory czy muszę też koniecznie sprężyny.

Dziękuje za odpowiedzi
pozdrawiam

Awatar użytkownika
pandamix
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 782
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:01
Lokalizacja: Parczew/Lubelskie

Post autor: pandamix » 06 sty 2010, 15:19

nie radził bym wkładać gum w sprężny,mogą Ci popękać...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga