Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1,9 TD] Stuki i drgania w zawieszeniu - po problemie !!

ODPOWIEDZ
Dario152
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 44
Rejestracja: 14 paź 2009, 22:50

[B4 1,9 TD] Stuki i drgania w zawieszeniu - po problemie !!

Post autor: Dario152 » 10 gru 2009, 21:16

Jeśli nie w tym dziale to proszę o przeniesienie.
Wiele postów dotyczy problemu stukania w zawieszeniu i drgania podczas hamowania. Ja opiszę mój przypadek -może komuś pomogę.

W mojej B4 od momentu zkupienia było wyraźnie słychać stuki w zawieszeniu po lewej stronie i drganie kierownicy przy hamowaniu.A następnie lekkie pływanie samochodu przy dodaniu i odejmowaniu gazu podczas jazdy. Przy wizycie na stacji diagnostycznej diagnost stwierdził że są luzy na tulejach prawego wahacza ,i wymiana tych tulej poprawi wszystko. Tuleje wymienilem u mechanika (100zł.) robota. I dalej to samo. Pojechałem na inną stacje i tam diagnosta wyśmiał poprzedniego , i stwierdził luz na drążku kierowniczym.Kupiłem końcówkę drążka i już mialem jechać na warsztat ,ale pomyślalem że przecież mogę końcówkę sam naprawic ( mam ku temu narzędzia). Zdiąłem koło lewe szarpię za końcówkę a tu zero luzu szarpnąnęm za sprężynę macpersona i wyczułem duży luz. P dokładnym przyjrzeniu się zobaczyłem że nakrętka na na teleskopie jest sporo odkręcona ( luźna) Po dokręceniu owej nakrętki stuki ustały drgania kierownicy nie ma.

Darek

Awatar użytkownika
Niki20
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6758
Rejestracja: 03 gru 2008, 17:47
Imię: Dominik
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Harta/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Niki20 » 10 gru 2009, 21:22

No niestety czasami lepiej jak sobie coś samemu człowiek przy autku zrobi. Wtedy przynajmniej się wie jak jest zrobione. :-D

Awatar użytkownika
Kelis.Zx145
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 625
Rejestracja: 19 lis 2009, 19:19
Lokalizacja: Szamotuły / Poznań
Kontakt:

Post autor: Kelis.Zx145 » 10 gru 2009, 21:37

Muszę sprawdzić u siebie w takim razie. Sprawdzałem zawieszenie (w miarę swoich możliwości - na podjazdach) i też luzów nie wywęszyłem nigdzie a coś mi stuka na dziurach po lewej stronie z przodu.

Dario152
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 44
Rejestracja: 14 paź 2009, 22:50

Post autor: Dario152 » 10 gru 2009, 21:52

Radek , ja dokręciłem tą nakretkę kluczem hydraulicznym. i jest OK.
Darek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga