Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4] - zawieszenie przód; fachowcy

ODPOWIEDZ
oscarek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 12 lut 2007, 23:19

[80 B4] - zawieszenie przód; fachowcy

Post autor: oscarek » 05 mar 2007, 00:05

Hi,

Pomóżcie proszę; poszukuję prawdziwego fachowca (W-wa), który ustali co jest z zawieszeniem. Zrobiłem chyba co mogłem - łączniki stab., silentblocki wahaczy, tuleje w belce, gumy drążka stab., górne łożyska amort. i amortyzatory (gazowo-olejowe Sachs'a) - wszystko nowe. Na równym wszystko OK; drobne nierówności 2-3 cm i pojawiają się stuki po obu stronach. Fachowiec wydaje się zrobił naprawę jak trzeba; inni skłaniają się ku wadliwemu montażowi amort., opowiadają o uzbrajaniu amort. przed montażem (przepompowanie w pionie 5-10 razy), zakaz używania klucza pneumatycznego itp. Nie stałem nad nim i nie mogę zweryfikować. Polecają mi amort. Bilstein'a w linii żółtej (pomijam koszt), ale co będzie jak po wymianie i tak "dzięcioł" będzie stukać. Zaciski hamulca też sprawdzałem; są OK.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2007, 09:55 przez oscarek, łącznie zmieniany 1 raz.

mrx1983
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 612
Rejestracja: 22 gru 2006, 13:32
Lokalizacja: pruszków

Post autor: mrx1983 » 05 mar 2007, 13:15

sprawdz jeszcze sworznie wachaczy i czy dobrze nabite sa tuleje sanek

michalma2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 28 lut 2007, 20:59
Lokalizacja: radom

Post autor: michalma2 » 05 mar 2007, 21:50

powiem ci kolego ze ja tez miałem podobna problem z prawa strona zawieszenia. na diagnostyce, przejechalem cała ta sciezke zdrowi no i nic nie wykrylo...no to na podnosnik, szarpanie wachaczem dokladne ogledziny 2 mechaników no i nic. ale w czasie jazdy co jakis czas było słychac stukanie. co sie okazał było to spowodowane guma ktora znajduje sie tuz nad półosia i w czasie jazdy po nierownosciach ocierala o półoś. zycze powodzonka ;-)

krychu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 209
Rejestracja: 17 sty 2007, 09:22
Lokalizacja: Brisbane

Post autor: krychu » 06 mar 2007, 20:25

a patrzeli luzy na mechanizmie kierowniczym i na drazkach kierowniczych przy mechanizmie. Jezeli masz jakis luz na maglownicy to mozesz go zlikwidowac, dokrecajac kluczem 10-tka pod serwem srodkowa srube, a jezeli luzy wewnetrzych koncowek to tylko wymiana. Sprawdz jeszcze gumy od wozka silnika, one tez niezle halasuja na dziorach.

rokefeler
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 07 lip 2007, 20:10

Post autor: rokefeler » 12 lip 2007, 23:48

Jak sprawdzic gumy wozka o ktorych piszecie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga