Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABK] Zawieszenie

ODPOWIEDZ
ostek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 13 maja 2007, 13:00
Lokalizacja: Puławy

[B4 ABK] Zawieszenie

Post autor: ostek » 22 sie 2008, 23:16

Czołem koledzy!

Jak niektorzy z Was pewnie wiedza od pół roku jestem posiadaczem Avanta należącego wczesniej do samego El Directore Doc'a ;-) Na forum pisuje rzadko bo w zasadzie Audiczce nic nie dolegało i poza wymianą jednej końcówki drążka kierowniczego nic nie musiałem przy niej robic. Teraz pojawił się problem. Zaczeło mi stukać zawieszenie. Pomyślałem, ze to pewnie łączniki stabilizatora. I już miałem kupować nowe łączniki kiedy przypomnialem sobie, że przecież Doc przed sprzedazą auta sporo wymienił w przednim zawieszeniu. No i rzeczywiscie, po sprawdzeniu okazało się ze w styczniu wymienione były:

- oba amortyzatory (KYB olejowe).
- łączniki stabilizatora (MOOG)
- oba łożyska górne amortyzatorów (Lemforder)
- odboje i osłony amorów. ( Sasch )

Ja od kupna zrobiłem autem ledwie 4 tys km więc nie sądze zeby łączniki poleciały tak szybko. Rok przed sprzedazą wymienione były wszystkie tuleje w wachaczach, wiec teraz mają 1,5 roku i tez raczej powinny się trzymac. Co jeszcze, czego nie wymienił kolega Doc, moze byc przyczyną stuków w zawieszeniu?? A moze to nie zawieszenie tylko maglownica pada? Jak samemu moge to sprawdzic?? Nie wiem czy to bedzie jakos pomocne, ale przy pokonywaniu "lezących policjantów" czasami cos skrzypnie, jakby amortyzator. Slychac tez glosną prace amorków, taki dzwiek pracującego siłownika. No, ale amory tez nowe wiec chyba ze stukaniem nie maja nic wspolnego :-|

Spróbujcie coś doradzic bo wybieram sie na diagnostyke i nie chce jechac calkowicie zielony. A swoją drogą czy badanie na szarpakach da mi jednoznaczną odpowiedz co konkretnie tłucze w zawieszeniu?? Albo czy da mi odpowiedz czy wszystkie elementy zawieszenia sa sprawne??

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ezumaru
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 760
Rejestracja: 30 mar 2007, 22:39
Lokalizacja: Silesia

Post autor: Ezumaru » 22 sie 2008, 23:22

Powiem tyle, szarpaki powinny wszystko wykazać i będziesz wiedział co i jak. Nie ma co się zastanawiać, a jechać sprawdzić. Zaoszczędzisz czas i nerwy <ok>

Awatar użytkownika
melomarcin
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 80
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:44
Lokalizacja: Lublin

Post autor: melomarcin » 23 sie 2008, 01:19

Ezumaru ma rację, trzeba jechać sprawdzić. można samemu sprawdzić wcześniej; podnieś lewarkiem prawy/lewy przód i chwyć za koło szarpiąc do góry- zobaczysz czy łożyska w gumie amorów (te na górze co wymieniane były piszesz) są ok. bo zdarza się że są mało żywotne niestety. Natomiast stuki głuche i szarpania kolumną mcpersona to może być luz w maglownicy (mój tak ma) a to z kolei powoduje szybkie zużycie tulei wahaczy. niestety .

POZDROWIENIA DLA MIASTA PUłAWY :-D
Spędziłem tam kaaaawał życia....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga