Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Katalizator a przebieg

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategori a jest związane z silnikami benzynowymi i LPG
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

[All] Katalizator a przebieg

Post autor: Motostacja pl » 08 sie 2009, 10:20

Jakiś czas temu kupiłem A4 z silnikiem 1,8. Przebieg niby 128tyś. Auto wyglądało dobrze, nie zniszczone, ale oczywiście do przebiegu podchodziłem z pewną rezerwą. Dziś postanowiłem zajrzeć do katalizatora, ponieważ jeśli auto miało najechane ze 200tyś kat raczej nie byłby za wesoły, a po co trzymać coś co nie spełnia już swojej roli.

Zabrałem się więc za odkręcanie śrub. Kat wyglądał z zewnątrz dobrze, raczej oryginalny. Śrub z przodu wyglądały bardzo dobrze, natomiast te na łączniku były strasznie skorodowane, widocznie od nowości nie ruszane. Odkręciłem kata z przodu aby móc do niego zajrzeć a mym oczom ukazało się coś takiego:

Obrazek

Moim zdaniem kat w środku wygląda znakomicie. Jest czysty, żadnych uszkodzeń itp. Co o tym myślicie oraz o możliwym przebiegu auta z założeniem że kat jest oryginalny (a wszystko na to wskazuje). Bo ja sam już nie wiem co myśleć. Miałem zamiar wywalić kata ale teraz raczej go zostawię skoro jest w takim stanie.

Widziałem ostatnio jak wyglądał katalizator w Hondzie Civic przy przebiegu 180tyś. Te siateczki całe były zawalone sadzą. Tu wszystko jest idealnie czyściutkie.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
Niki20
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6758
Rejestracja: 03 gru 2008, 17:47
Imię: Dominik
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Harta/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Niki20 » 08 sie 2009, 10:32

:shock: Takiego czyściutkiego jeszcze nie widziałem :!: No to masz teraz pewność, że silniczek nic nie syfi i jest w super stanie. :-D Wygląda na to, że przebieg jest taki jaki piszesz. Nic tylko gratulować. <ok>
Forum A6Klub i Audi80

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 08 sie 2009, 11:22

Wygląda bardzo dobrze aż za dobrze ja w swojej A4 mam około 200 tyś niby ale jeszcze do kata nie zaglądałem bo z autkiem nic się nie dzieje także zostaje ci się tylko cieszyć ;-)

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 08 sie 2009, 11:59

Jeżeli układ zapłonowo paliwowy jeset sprawny, tankowano tylko odpowiednie paliwo oraz nie przydzonił porządnie jakis kamien to taki katalizator jeszcze "pożyje".

Awatar użytkownika
zakwapl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 379
Rejestracja: 16 kwie 2009, 23:18
Lokalizacja: Opole/Oss

Post autor: zakwapl » 08 sie 2009, 12:26

Witam, ja u siebie ostatnio też wywaliłem kata i również się zdziwiłem jak zobaczyłem jego środek. Kat był ciężki,pełny w środku, miał z oby dwóch stron nie naruszone siateczki. Przebieg autka 188 tyś i 1993 r prod.
Było Audi B3 1.8 , B4 2.3 , B4 2.8

Jest A6 3.0 quattro

Awatar użytkownika
Cichy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 75
Rejestracja: 21 mar 2008, 19:03
Lokalizacja: Łęcznowola

Post autor: Cichy » 08 sie 2009, 13:02

Moim skromnym zdaniem dobry wygląd katalizatora nie świadczy o tym że ma on ciągle dobre właściwości katalityczne, raczej że silnik prawidłowo pracuje - ma odpowiednią mieszankę paliwowo-powietrzną, nie bierze oleju, może jeszcze że były czyste filtry powietrza. Nawet analizator spalin może pokazać że mieścisz się w normie, trzeba by było mierzyć przed i po katalizatorze dla porównania.
150-180 tyś lub 8-10 lat to raczej koniec katalizatora.

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1288
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:45
Lokalizacja: OPOLE

Post autor: luk_OP_Q89 » 08 sie 2009, 13:19

Labiel, Znaczy że dobry wózek trafiłeś.W autach użytkowanych na b.krótkich odcinkach,niedogrzanych,lub zaniedbanych pod kątem czynności eksploatacyjnych lub katowanych takiego kata nie uświadczysz.Twoje odkrycie ;-) uwiarygodnia przebieg.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 08 sie 2009, 17:02

Dzięki wielkie panowie za wypowiedź. Całość zmontowałem i zostawiłem. Skoro kat wygląda dobrze to raczej nic z nim nie będę robił.
Cichy pisze:8-10 lat to raczej koniec katalizator
Kat to raczej nie mleko które ma swój okres przydatności :-P Po za tym z katem musi wszystko być ok ponieważ produkuje wodę w układzie wydechowym. Jak wiadomo w procesie który zachodzi w katalizatorze wytwarzana jest woda.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
Cichy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 75
Rejestracja: 21 mar 2008, 19:03
Lokalizacja: Łęcznowola

Post autor: Cichy » 08 sie 2009, 19:43

8 lat na żywotność katalizatora przy normalnym użytkowaniu auta - tyle dają producenci - chociaż to platyna nie mleko. Kolego Label widze że na Lpg pomykasz także wode w układzie wydechowym masz gwarantowaną tak czy siak.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 08 sie 2009, 23:42

Co do wody na lpg to wiem bo taka specyfika paliwa ale auto kupiłem bez więc pewien czas jeździłem na benzynie zanim nie założyłem sekwencji i woda też mi leciała. Na początku trochę się dziwilem ale wujaszek kiedyś do mnie mówi że katalizator mi pracuje bo woda leci. Potem poczytalem i faktycznie w procesie jaki zachodzi w katalizatorze wytwarza się między innymi woda. A tak na marginesie to kurcze bardzo czystą ta woda. Prawie jak destylowana.
Części samochodowe online - Motostacja

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga