Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ALL] Spaliny podczas jazdy w kabinie

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategori a jest związane z silnikami benzynowymi i LPG
Awatar użytkownika
Koperro
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 45
Rejestracja: 06 sty 2014, 16:18
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

[ALL] Spaliny podczas jazdy w kabinie

Post autor: Koperro » 18 cze 2014, 01:25

Pierwszy mój temat, z góry przepraszam za jakiekolwiek błędy, więc do rzeczy:
Jak w temacie podczas jazdy gdy otwarty szyberdach lub też okno czuć jak przez bagażnik zaciąga spaliny w efekcie czego podróż staje się bardzo uciążliwa.
Przetrzepałem forum i nic nie wskórałem :cry:
:arrow: Wydech szczelny, uszczelniany na paście
:arrow: Kratki wentylacyjne sprawdzałem, dolegają dobrze, nawet zatykałem - nic :-(
:arrow: Uszczelka wydaje się okej ponieważ żadnych prześwitów nie widzę od środka.
:arrow: Ostatnio przyspawałem sobie oryginalną końcówkę wydechu co mnie troszkę zastanawia, czy czasem nie jest zbyt schowana, ale jak patrzyłem to wydaje mi się ze jest wystarczająco "wypuszczona" ze zderzaka. :?:

Obrazek Obrazek


Nie wiem co już o tym wszystkim myśleć. W lato jest to strasznie uciążliwe. Ręce opadają.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 01:24 przez Koperro, łącznie zmieniany 1 raz.

antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 18 cze 2014, 07:24

To bardzo niebezpieczne, bo to CO- czad i inne zarazy są w spalinach.
Raczej przyczyna tkwi w ostatniej ingerencji w wydech i jego minimalne przedziurawienie - niedospawanie.
Miałem takie po wydłubaniu kata w Oplu, kiedy nie wszystko uciekało na końcu rury za zderzakiem. Została malutka dziurka, niewidoczna bo od podłogi i pawacz klął sie na wzyskie świętości i umiejętności.

Dopiero wjazd do garazu, drzwi ile można przymknięte, a na wydech szczelny wąż i 5 metrów za ścianę . Po paru minutach wszystko w środku było sły"chać i widać skąd spaliny.

A swoją drogą to rurka śliczniutka.

[ Dodano: 2014-06-18, 09:25 ]
Tylko dlaczego to po otwarciu dachu albo okna ??Żeby to wyglądało logicznie, to dlatego że wytworzy się minimalnie niższe ciśnienie od atmosferycznego jakie jest na zewnątrz, i to wystarcza żeby zassać zawirowane pod spodem smrody do środka.
Niby w samolocie. Jak się drzwiczki otworzą w czasie jechania , to wszystkie walizki i kapelusze wyrywa na zewnątrz.
No bo jakie inne wytłumaczenie skoro tak miałem i mówie jak jest.

Awatar użytkownika
ziemor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1456
Rejestracja: 12 paź 2007, 00:19
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: ziemor » 18 cze 2014, 10:52

1 - Jak otworzy bagażnik to po lewej stronie masz taką kratę z takimi gumowymi zasłonkami !!! są zasłonki w porządku ??? sprawdź !
2 - w silniku masz mieć uszczelkę na podszybiu pomiędzy klapą a komorą - na końcach uszczelki są takie piankowe piramidki uszczelniające, potem zaraz pod piramidkami są takie otwory które też mają być zatkane
Pozdry

Awatar użytkownika
Koperro
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 45
Rejestracja: 06 sty 2014, 16:18
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Koperro » 21 cze 2014, 13:45

Sprawa chyba rozwiązana, antoni miałeś racje co do tych spawów ;-) Puszczały na górze :evil:
zrobi się sucho i cieplej to dam znać czy to aby napewno to :-> Oby :mrgreen:

[ Dodano: 2014-06-22, 21:30 ]
Nie wiem czy mam już obsesję :-/ : bo jest znaczna poprawa :mrgreen: , ale sądzę ze nadal coś czuć :shock:
Co do kratek ziemor to jak pisałem wyżej są okej, te uszczelnienie maski też w porządku. Jeszcze jakieś sugestie panowie :?:

[ Dodano: 2014-06-26, 18:30 ]
Dziś jechalem w trase, jestem pewien ze cos jeszcze puszcza,. :roll:

antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 28 cze 2014, 11:21

Nie masz Koperro żadnej obsesji, tylko została jeszcze jakaś malutka dziurka z której minimalnie wydostają się spaliny i są zasysane do środka.
Taka jest po prostu fiz"yka atmosfery wokół jadącego samochodu.

Dopóki nie ogarniesz problemu, nie zabieraj dzieci , bo dziecko nic nie powie jak jest minimalny smród. -Masz superalnie stworzony zmysł powonienia i to bardzo dobrze.

Takie nieszczelności najlepiej wyłapywać w dwie osoby. Jedna ze środka czaduje pedałem gazu a druga luka ręką a od podłogi jak palce nie włażą, to pomyśleć czym i sprawdzamy.

Miałem to samo, gdzie ja wyczuwałem a inne stare pryki co siedziały , gadały że nic nie sły"szą.
Dopiero jak wypadło że dziecko jeżdziło i było za kazdym razem "główka mnie boli" tom się upewnił na stówę że jest żle. Mówię jak jest.

Awatar użytkownika
Koperro
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 45
Rejestracja: 06 sty 2014, 16:18
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Koperro » 01 lip 2014, 00:06

Co jeszcze można sprawdzić i jak :?:

[ Dodano: 2014-07-26, 21:01 ]
Wydech mam 100% szczelny jeszcze jakieś sugestie?

Awatar użytkownika
ludi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 21 sie 2013, 12:47

Post autor: ludi » 26 lip 2014, 22:27

Być może masz jakiś wyciek i olej kapie na kolektor wydechowy i się wtedy spala a spaliny lądują w kabinie.

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 26 lip 2014, 22:50

Warto sprawdzić stan gumowej osłony drążka zmiany biegów.

Awatar użytkownika
Koperro
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 45
Rejestracja: 06 sty 2014, 16:18
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Koperro » 28 lip 2014, 19:31

Poci mi się między blokiem, a skrzynią, uszczelnienie wału, ale byłby ślad na wydechu wyjadę mi się.

[ Dodano: 2014-07-28, 19:33 ]
IC69, Gdzie ona dokładnie jest?

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 28 lip 2014, 21:04

Ta guma jest pod drążkiem, chyba ją widać pod samochodem. Albo demontując mocowanie drążka zmiany biegów i można zobaczyć ze środka.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 28 lip 2014, 21:50

aldi pisze:Ta guma jest pod drążkiem
Dokładnie.
aldi pisze:Albo demontując mocowanie drążka zmiany biegów i można zobaczyć ze środka.
Tak chyba prościej, bo od dołu trzeba jeszcze osłonę termiczną demontować (tak mi się przynajmniej wydaje :roll: ...kurcze, już dawno pod autem nie byłem).

Awatar użytkownika
tomek1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1527
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:45
Lokalizacja: Marki

Post autor: tomek1982 » 28 lip 2014, 22:12

u mnie śmierdziało jak puścił uszczelniacz wybieraka skrzyni biegów i kapało centralnie na wydech i było pełno smrodu w kabinie

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 28 lip 2014, 22:29

IC69 pisze: (tak mi się przynajmniej wydaje :roll: ...kurcze, już dawno pod autem nie byłem).
Też się zastanawiałem czy tam nie ma przypadkiem osłony termicznej.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
Koperro
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 45
Rejestracja: 06 sty 2014, 16:18
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Koperro » 29 lip 2014, 18:13

Ale zapach spalonego oleju jest ostrzejszy, mam rację?
A czy czasem gdyby kapało na wydech, to nie śmierdziałoby również na postoju ?
Tą osłonę idzie normalnie kupić czy ciężko?
:roll:

[ Dodano: 2014-08-13, 18:43 ]
A może to mieć związek z wyciekiem wody do bagażnika podczas jady w deszczu? Prawa kieszeń pod pompką z centralnego

[ Dodano: 2014-08-28, 21:15 ]
Odkryłem, ze gdy montowali LPG w samochodzie zbyt dużą dziurę wywiercono w podłodze, gdy to zauważyłem, pełen zapału zakleiłem różnicę z nadzieją ze to jest to, lecz nadaj coś czuć....

Panowie pomóżcie, nie mam juz sił do tego :-(

[ Dodano: 2014-08-28, 21:17 ]
Nie znacie może ludzi którzy w jakiś sposób badają całą szczelność kabiny samochodu? Bo to na pewno przez bagażnik zaciąga spaliny. Gdy po jeździe otworzy się bagażnik to czuć spalinami

Awatar użytkownika
Damu$
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 217
Rejestracja: 16 paź 2007, 01:11
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Damu$ » 30 sie 2014, 00:20

Doświadczenia własne z ostatnich dni ale auto inne tj VW Golf 3 objawy identyczne jak u Ciebie. Na rurze za katalizatorem na górze dziura średnicy 5 mm (rozwiązanie:wstawiony nowy zdrowy kawałek rury i zaspawane szczelnie) Na kocu wydechu rura spod zderzaka nie wystawała to wstawiłem znalezioną na złomie u kumpla ozdobną końcówkę wydechy która teraz elegancko wystaje poza zderzak. Jak mi się jutro przypomni to pyknę Ci zdjęcie. Problem usunięty w 100 % nic w aucie nie śmierdzi. Sprawdzenie szczelności: auto na podnośnik zapaliłem i do góry, potem rękami sprawdzałem czy nie ma gdzieś przedmuchu bo słychać tego nie było. Ta końcówka to tak zrobiona pro forma. Pozdrawiam i mam nadzieję że pomogłem:-)
Vorsprung durch Technik
Tapicerki i inne graty z avanta sprzedam.
Golf 3 1.8 AAM po wypadku do sprzedania cały na części.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga