Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[1.8 DZ] twarde weze od chlodzenia

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategori a jest związane z silnikami benzynowymi i LPG
Awatar użytkownika
tomek1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1527
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:45
Lokalizacja: Marki

Re: [1.8 DZ] twarde weze od chlodzenia

Post autor: tomek1982 » 11 lis 2011, 19:28

artur koszalin pisze:witam, od kiedy kupilem moja fure mam z nia taki problem. na zimnym silniku przed odpaleniem stan plynu w zbiorniczku wyruwnawczym sie zgadza. gdzy auto nagrzeje sie do 90 przy jezdzie po miescie lub w trasie weze staja sie twarde jak skala, boje sie ze jak przyjda goraczki to bedzie mi je rozsadzalo:(, wymienilem korek od wlewu plynu, byl plukany uklad bo byl zamulony, nie wiem jeszcze co mam robic za co sie wziosc jeszcze. help koledzy, dodam rowniez ze znalazlem troche budyniu na korku od oleju <buu>
jezeli nie zmieniales korka to kup nowy najlepiej ori koszt nie duzy a dzialanie pewniejsze ja kw tych po 10 w moim przypadku dwa nowe zamienniki po 10 zł poprostu sie nimi lalo
a ori nie musze nawet mocno dokrecac i jest ok
tez mi puchly przewody i byly bardzo twarde po wymianie korka ok,moze nie sa mieciutkie ale wydaje mi sie ze nie ma co szukac dziury w calym plyn sie nagrzewa zwieksza sie obietosc i przewody staja sie twardsze

Awatar użytkownika
Bastek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2170
Rejestracja: 04 paź 2007, 19:51
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Bastek » 19 lis 2011, 09:00

Ja miałem takie ciśnienie w układzie, że aż mi zbiorniczek płynu rozsadziło. Wymieniłem termostat, bo też dolny wąż nie nagrzewał się i na razie jest ok ;-)

jasiu198j1

nagrzewnica nie grzeje

Post autor: jasiu198j1 » 20 lis 2011, 11:55

mam następujący problem wymieniłem nagrzewnice na nową i bardzo słabo grzeje na 1 zakresie wentylatora a na pozostałych powietrze robi się zimne odpowietrzałem układ na kilka sposobów i nic nie pomagało już nie mam pomysłów dodam tylko że jak zdejmę wąż z powrotu to płyn dosyć wartko leci. wymieniłem termostat na nowy zastanawiam się nad wymianą pompy co o tym sądzicie.

Awatar użytkownika
Bastek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2170
Rejestracja: 04 paź 2007, 19:51
Lokalizacja: Krosno

Re: nagrzewnica nie grzeje

Post autor: Bastek » 21 lis 2011, 13:00

jasiu198j1 pisze:mam następujący problem wymieniłem nagrzewnice na nową i bardzo słabo grzeje na 1 zakresie wentylatora a na pozostałych powietrze robi się zimne odpowietrzałem układ na kilka sposobów i nic nie pomagało już nie mam pomysłów dodam tylko że jak zdejmę wąż z powrotu to płyn dosyć wartko leci. wymieniłem termostat na nowy zastanawiam się nad wymianą pompy co o tym sądzicie.
... a sprawdzałeś ten termostat przed założeniem? Jakiej jest on firmy? Jaką nagrzewnicę założyłeś?
Jak jest u Ciebie z temperaturą węży po nagrzaniu silnika? Chodzi tu o wąż górny i dolny. Włącza Ci się wentylator chłodnicy?

jasiu198j1

Post autor: jasiu198j1 » 21 lis 2011, 18:58

termostat sprawdzony działa co do firmy to nie jestem wstanie powiedzieć co do węży to temperaturę mają zbliżoną do siebie wentylatory załanczają się przy 90 stopniach trochę ponad 90.A czy morze mieć to coś wspólnego z przegrzaniem silnika. kilka tygodni temu miałem awarie wentylatorów i cały płyn się wygotował i o dziwo nic się nie stało nie rozwaliło głowicy ani uszczelki korek był nie dokręcony i cale ciśnienie poszło korkiem a może to od tego dolałem płynu i odpowietrzyłem cały układ może są jakieś przecieki do silnika tylko nie widać żadnych objawów to może nic się nie stało nie wiem

Awatar użytkownika
Bastek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2170
Rejestracja: 04 paź 2007, 19:51
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Bastek » 21 lis 2011, 22:25

jasiu198j1, jakbyś miał przecieki płynu do silnika to poziom oleju na miarce by Ci wzrósł...

pawelk2002
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 449
Rejestracja: 13 paź 2009, 20:29
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: pawelk2002 » 23 lis 2011, 20:21

Od kamień chłodnice i nagrzewnicę, sprawdź pompę wody, odpowietrz układ, zamontuj ori termostat, i pojeździć bez korka od zbiorniczka płynu chłodniczego. Jak to nie pomoże to trzeba by się wybrać do jakiegoś mechanik co by to zobaczył.

Awatar użytkownika
Bastek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2170
Rejestracja: 04 paź 2007, 19:51
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Bastek » 24 lis 2011, 12:13

pawelk2002 pisze:Od kamień chłodnice i nagrzewnicę, sprawdź pompę wody, odpowietrz układ, zamontuj ori termostat, i pojeździć bez korka od zbiorniczka płynu chłodniczego. Jak to nie pomoże to trzeba by się wybrać do jakiegoś mechanik co by to zobaczył.
Jeździć bez korka nie polecam. Lepiej zakupić ori korek w ASO i być pewnym że jest ok... Jeżeli są twarde węże od chłodnicy, to znaczy, że jest duże ciśnienie w układzie; jeżeli jest duże ciśnienie w układzie, to przy jeździe bez korka szybko można się pozbyć płynu z układu... Jeżeli jeszcze dodatkowo jest problem ze wskazaniami temperatury, to do tragedii już tylko krok...
Piszę to ze swojego doświadczenia.

Awatar użytkownika
zakk87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 153
Rejestracja: 07 maja 2009, 12:49
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: zakk87 » 28 kwie 2012, 19:53

Odkopię trochę stary temacik. Chciałem dziś zajrzeć do świec jak wróciłem z załadowaną przyczepką i przy otwieraniu maski już poczułem ciepło. Pierwsze to sprawdziłem oba węże. Górny jak i dolny praktycznie parzył. Powolutku odkręcałem korek od zbiorniczka i wywaliło ciśnieniem nadmiar. Płyn utrzymuje się w powyżej połowy zbiorniczka. Korek zostawiłem odkręcony i stoi samochód pod blokiem. Wskaźnik temp ok. Poziom oleju ok. Nagrzewnica grzeje normalnie. Wiatraki się załączają. Czy to jakiś problem jak tak mocno się nagrzały te przewody z chłodnicą? Może to tylko po wysiłku? Przejechałem ok 6km z przyczepką (400kg drzewa :mrgreen: ).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga