Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABT] Woda zamiast plynu chłodniczego

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategori a jest związane z silnikami benzynowymi i LPG
ODPOWIEDZ
EnTaroDragon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 07 lip 2016, 23:37

[B4 2.0 ABT] Woda zamiast plynu chłodniczego

Post autor: EnTaroDragon » 08 lip 2016, 15:09

Siemka,
Niedawno kupilem to auto i jestem w trakcie doprowadzania go do stanu uzywalnosci. Uklad chlodzenia jest zalany woda... Udalo mi sie wyciagnac informacje od poprzedniego wlasciciela i wychodzi na to, ze auto jezdzi na wodzie juz od ok poltora roku. Oczywiscie chcialbym sie tego jak najszybciej pozbyc. Uklad na 100% bedzie zakamieniony, bo nagrzewnica juz tez dziala jako tako. Woda sie oczywiscie gotuje, a korek tez zakamieniony(przez co nie nie spelnia swojej funkcji i woda sie przez niego wylewa) przez co tez jest do wymiany, ponoc termostat tez jest do wymiany ;) Moje pytanie: Czy do przeczyszczenia ukladu uzywac wody z octem w jakims slabym stezeniu czy moze jakis profesionalny srodek? Martwie sie czy uklad nie bedzie przerdzewialy, a takie specyfiki moglyby go rozszczelnic. Sama zasade uzywania takich specyfikow znam, ale bardziej szukam podpowiedzi jak to wszystko moze sie zachowac w aucie z 1992roku, a do tego w ukladzie, ktory byl tak brzydko potraktowany. Pozdrowki
Ostatnio zmieniony 08 lip 2016, 17:17 przez EnTaroDragon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Leo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3792
Rejestracja: 06 mar 2008, 01:05
Imię: Adam
Model: Inny
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2,2 3B
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Leo » 08 lip 2016, 15:15

Niestety nikt nie będzie wróżką. Spuść 1.5 litra wody, wlej 1.5 koncentratu i obserwuj. Lepiej nie płucz.
Audi Coupe S2 - 400 KM , 440 Nm
Garrett 3071R @1.7 bar, injectors 525ccm, 7A exhaust cam, custom IC, radiator, Bosch 040 fuel pump...

Audi Way of Life!

iiii nowa zabawka Suzuki V-Strom DL1000 :P

EnTaroDragon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 07 lip 2016, 23:37

Post autor: EnTaroDragon » 08 lip 2016, 15:29

No wlasnie boje sie troche tego plukania, ale i tak musze termostat wymienic, wiec warto juz wlac wszystko nowe. Rozwazam tez opcje zakupu tego calego uszczelniacza. Wiadomo, nikt mi tu niczego nie wywrozy, bardziej szukam podpowiedzi, ktore robily juz takie rzeczy na tak starych autach. Jak sie to wszystko skonczyl ;) Lepiej uczyc sie na cudzych bledach :D

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 08 lip 2016, 16:41

Czytając tytuł tematu zszokowało mnie😦popraw go.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 08 lip 2016, 17:16

Woda zamiast plynu hamulcowego...
Piotrekdriver1, mnie też ;-)
WRC is for boys.
Group B was for men.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4644
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 08 lip 2016, 17:55

Woda w układzie chłodzenia to raczej skutek wycieków albo zatkanej chłodnicy a nie przyczyna.

Zwykle ludzie leją wodą gdy silnik gubi płyn albo go wygotowuje gdy chłodnicą jest zatkana kamieniem albo uszczelniaczem do chłodnic.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

EnTaroDragon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 07 lip 2016, 23:37

Post autor: EnTaroDragon » 08 lip 2016, 20:23

sorki XD mial byc plyn chlodniczy. Widac z wrazenia chlapnalem nie tak :D

EDIT->
Mam ''maly'' problem z odkreceniem jednej ze srub by dostac sie do termostatu. Znalazlem temat dotyczacy wymiany, ale niestety wychdozi na to, ze moje auto jest chyba starszym modelem i aby to odkrecic to musialbym chyba rozebrac pol auta ;) Robil moze to ktos i dal rade bez wiekszych rozbiorek? Z tego co widze na ten moment to chyba musialbym rozrzad sciagac :/

https://s32.postimg.org/8ixv6onw5/20160709_214903.jpg

Co do plukania. Postanowilem go chociaz troche przeczyscic. To co zaczelo leciec z ukladu to jakas masakra. kompletnie zakamieniony uklad :/ Woda ruda bardziej niz szkocka -.-

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga