Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Wszystkie] Huczenie-diagnoza łożysk przednich kół i skrzyni

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
J.A.G
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 83
Rejestracja: 19 mar 2008, 20:31
Lokalizacja: podlaskie

[Wszystkie] Huczenie-diagnoza łożysk przednich kół i skrzyni

Post autor: J.A.G » 21 cze 2010, 20:29

Huczenie słychać wyraźnie od 30km/h. Bez różnicy czy pod obciążeniem czy nie (dodawanie, puszczenie gazu, luz), czy na hopkach czy po równym tak samo huczy.

Jest pulsujące proporcjonalnie do prędkości. Im szybciej tym głośniej nie wycisza się.
Dobiega z przodu jakby z prawej str. trochę bardziej. W zakrętach bez zmian huczy, jedynie przy zakręcie w lewo częstotliwość pulsacji jakby rośnie.
Normalnie na wprost jest graficznie mniej więcej taki odgłos: łłłoooołłłoooołłłoooo w zakręcie łłoołłoołłoołłoo (przyśpiesza).
Normalnie bym wymienił łożyska ale one są 1,5roczne, MaxGear czy jakoś tak. Fag'owskie 100zł za szt. więc sprawdzać wymieniając to nie bardzo.

Podnosiłem obie strony, odpalałem motorek 3 lub 4 bieg do 70km/h luz, gaszę i huczenie jest z jednej i z drugiej str. takie samo. Wcześniej myślałem że to skrzynia ale mam wymienioną i objaw nie ustąpił jest identyczny (nie możliwe żeby skrzynie były identycznie zużyte, tym bardziej że na dyferencjale starej skrzyni nie ma śladów uszkodzonych łożysk).
Przeguby 3szt. ok. półroczne, 1 stary nic mu nie dolega ale one i tak by nie huczały tylko pstrykały a tego nie ma.

Zaczęło się na jesieni cicho i potem coraz głośniej. Teraz czuć to na kierownicy i w stopach jednak od dłuższego czasu nie rośnie hałas.
Łożyska nie grzeją się nawet po kilkudziesięciu km. Ni mają luzu.

Tył 100% cichy.

Co to może być albo jak można jeszcze wyeliminować łożyska piast lub je właśnie zakwalifikować do wymiany?
Było A80 B3 1.9D z modem TDic
Jest S6 C4 2.2T z modem Liquefied Petroleum Gas

Awatar użytkownika
milan_25
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 118
Rejestracja: 26 lis 2008, 21:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: milan_25 » 21 cze 2010, 21:15

Skoro skrzynia cicho to tylko łożyska w kołach,ja wymieniałem łożyska i po 3 miesiącach i niespełna 12 tyś.kilometrów się rozsypały.
Kup sobie SKFy albo Ruville łożyska i będziesz zadowolony

Awatar użytkownika
damianmp33
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 33
Rejestracja: 16 maja 2009, 20:41
Lokalizacja: Leżajsk/Podkarpackie

Post autor: damianmp33 » 13 kwie 2011, 20:12

Odświeżę temat.
Mam podobny problem jak kolega Jacek, tylko że pulsacyjne huczenie występuje, gdy zdejmuje nogę z gazu oraz występuje wycie pow. 80 km/h. Czy przyczyną tego mogą być zużyte łożyska kół czy uszkodzony dyfer a może sprzęgło? Proszę o poradę

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 18 sie 2011, 20:40

Witam! Panowie odświeżę temat mam problem z łożyskiem w przednim prawym kole huczy jak jasna ch...ra a mam do przejechania ok 800 km, czy tak huczące łożysko może się rozlecieć czy wytrzyma aż dotrę do domu?
WRC is for boys.
Group B was for men.

kubagaco
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 15 lut 2011, 20:22
Lokalizacja: Przybówka

Post autor: kubagaco » 18 sie 2011, 20:59

Wszystko zależy od trasy jaka ona jest i jak będzie jechane ale trochę ryzyko:/

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 19 sie 2011, 07:49

Trasa jaką mam do pokonania to Gdynia - Zamość przez Inowrocław!
Pewnie będę musiał jechać trochę wolniej bo wczoraj jadąc ob trójmiasta tak ok 120 huczenia jest bardzo głośnie!
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
krisss
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 304
Rejestracja: 17 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Świdnica DSW

Post autor: krisss » 20 paź 2011, 23:17

czy ktoś doszedł do przyczyny huczenia opisanego w pierwszym poście? mam identyczny problem, przy około 80 km/h trzeba podnosić głos aby rozmawiać z pasażerem. łożyska zewnętrzne przednie wymienione. wciąż huczy. Obsłuchiwałem auto i huk dochodzi ze skrzyni biegów, drgania roznoszą się po karoserii tak że na podłodze czuć wyraźnie jakbym jechałpo bardzo szorstkim asfalcie. Mam quattro, ale ten dźwięk dochodzi z przedniej części skrzyni bliżej wyjścia przednich półosi. Co to może być?

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 21 paź 2011, 09:46

Ja wymieniłem łożysko ale to nic nie dało huczenie jest nadal, koledzy podpowiadają mi że to może być wina skrzyni biegów i na razie jestem w trakcie poszzukiwań. Zastanawiam się jeszcze czy to nie może być wina przegubu wewnętrznego?
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
J.A.G
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 83
Rejestracja: 19 mar 2008, 20:31
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: J.A.G » 27 sty 2012, 19:50

Nie wiem co to było ale nowy właściciel dalej tak jeździ, stwierdził że trochę bardziej huczy. Stawiam jednak na skrzynię a dokładnie na łożyska mechanizmu różnicowego. Ewentualnie wew przeguby które można wyjąć, rozebrać, wyczyścić do sucha ze smaru i oblukać czy nie mają śladów większego zużycia (rysy, rowki, kulki wyszczerbione itd)
Zaryzykowałbym jednak i jeszcze kupił FAGowskie łożyska piast, na koniec bym wyszarpałbym skrzynię, rozebrał żeliwo oddzielnie, alu oddzielnie i na recykling, będzie na 1/3 drugiej skrzyni bo naprawa nijak się opłaca ;-)
Było A80 B3 1.9D z modem TDic
Jest S6 C4 2.2T z modem Liquefied Petroleum Gas

beast
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 206
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:00
Lokalizacja: malopolska

Post autor: beast » 28 wrz 2015, 16:43

Panowie podczepię się pod temat – wymieniałem ostatnio półoś,przy okazji przegub wew. po zabiegu coś huczy mi z przodu – jakby z lewej strony. Najbardziej słychać ta między 40 – 60 km/h . Podejrzewam ,że łożysko w kole ale pewności nie mam w 100 % czy można to jakoś w pełni zdiagnozować czytałem kilka tematów ale opinie są różne.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 28 wrz 2015, 19:14

beast, czy na luzie też huczy :?: jak tak to łożysko 99%
WRC is for boys.
Group B was for men.

Tomcionerwus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 441
Rejestracja: 19 lut 2011, 19:42
Imię: tomek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: ZAWIERCIE

audi 80 b4[1z] łozysko przednie..

Post autor: Tomcionerwus » 02 sty 2016, 17:20

Witam.
od niedawno uzeram sie z dziwnym hałasem tzn jak jade po luku w lewo to słychac jak w prawym kole cos wyje i jakby kolki jescze do tego dawały głos..... jak moge zdiagnozowac czy to łozysko...

mowie odrazu ze przeguby były robione miesiac temu i srube trzymajacom srodek dokreciłem kluczem elektrycznym...

Awatar użytkownika
kamsta
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 664
Rejestracja: 25 sty 2013, 11:05
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: kamsta » 02 sty 2016, 20:28

Ja już kolego nie mam sił do Ciebie. Weź wpisz w Google jak sprawdzić łożysko koła bądź skorzystaj z wyszukiwarki na górze tej strony. Tam na pewno coś się znajdzie na ten temat.
1z, komp 16 bit made by kostrz, wtryski 0,210, egr out, kat out, wolna odma, skrzynia een. Co dalej czas pokaże.

MIM
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 21 gru 2013, 16:08

Post autor: MIM » 02 sty 2016, 20:56

Podnieś auto na lewarku,zakręć kołem jeśli wyczujesz wibracje na sprężynie to będzie łożysko ja robiłem tak u siebie,a po drugie było słychać jeszcze tzw chrobotanie czyli te twoje kulki które dają głos.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 02 sty 2016, 21:02

Tomcionerwus, temat szeroko opisywany szukaj :!:

Tomcionerwus, używaj szukajki bo tematów jest naprawdę masa https://cse.google.com/cse?cx=partner-p ... 20buczenie
WRC is for boys.
Group B was for men.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i felgi”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga