Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Reklamacja rozerwanej opony

Awatar użytkownika
hubertm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 335
Rejestracja: 06 mar 2011, 00:25
Lokalizacja: Warszawa

[All] Reklamacja rozerwanej opony

Post autor: hubertm » 04 wrz 2016, 13:05

Witam,

Wczoraj podczas jazdy nagle rozerwała mi się dosyć mocno z boku opona (foto poniżej). Opony kupiłem rok temu i są jeszcze 4 lata na gwarancji. W zasadzie nie mają jeszcze nawet żadnego zużycia...Jako ,że po raz pierwszy zdarzyło mi się coś takiego mam pytanie,-czy ktoś oddawał do reklamacji kiedyś oponę z takiej przyczyny? Jak to wygląda,-czy to pismo za pismem,- a potem i tak się dowiadujemy że była "niewłaściwie użytkowana" czy coś innego równie głupiego..,-i że lepiej sobie odpuścić reklamacje,-bo szkoda czasu...?

Pozdrawiam.
HM

Awatar użytkownika
kamsta
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 664
Rejestracja: 25 sty 2013, 11:05
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: kamsta » 04 wrz 2016, 16:26

Powiem krótko. Reklamować zawsze warto. Odpowiedź raczej będzie negatywna zwalą winę na Ciebie. Ale potem się obroń kolejnym pismem może coś się uda.
1z, komp 16 bit made by kostrz, wtryski 0,210, egr out, kat out, wolna odma, skrzynia een. Co dalej czas pokaże.

Awatar użytkownika
hubertm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 335
Rejestracja: 06 mar 2011, 00:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hubertm » 26 wrz 2016, 15:24

Witam,
Otrzymałem odpowiedź na reklamacje od firmy Vredestein (oczywiście negatywną),-i chciałbym wszystkich przestrzec przed zakupem opon tej firmy(!) ,które jedyne co mają do zaoferowania to ładny wygląd bieżnika.
Muszę też dodać ,że opony bardzo szybko się zużywają.
Tak jak opisałem w pierwszym poście opona wystrzeliła mi i rozerwała się podczas jazdy z prędkością około 100km/h. Rozerwanie miało miejsce po wewnętrznej stronie opony(widać wszystko na zdjeciach w pierwszym poście) mam też na to świadka w postaci pracownika z Assistance ,który mi koło wymnieniał zaraz po awarii.
Jako przyczynę która spowodowała owe zajście firma Vredestein podała cyt: "działania zewnętrznych ,obcych przedmiotów na bok opony w zakresie gumy i powierzchni nitek kordu" ,-no skandal...Gdyby jeszcze rozciecie powstało po zewnętrznej stronie opony to moze bym uwierzył że gdzieś mi ktos złoścliwie nadciął opone z boku i po czasie się rozerwałą..,ale nie nie kiedy rozerwała się po wewnetrznej stronie. Po prostu dziady,-co robią dziadostwo...Nigdy więcej opon tej firmy,-a klubowiczów przestrzegam-jednak zrobicie jak chcecie.
Jest to mój 4 komplet letnich nowych opon w tym aucie,-poprzednio dwa razy Dunlop, wcześniej Fulda,-i pierwsze Michelin(jak kupiłem były założone roczne),-nigdy żadnych tego typu problemów...Jednak sprawdzone marki,-to sprawdzone marki...

Pozdrawiam.
HM

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 26 wrz 2016, 15:32

hubertm, może lepiej było napisać do rzecznika praw konsumenta może oni się tym zajmą.
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
hubertm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 335
Rejestracja: 06 mar 2011, 00:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hubertm » 27 wrz 2016, 12:16

Dzięki,-dobry pomysł...Tak też zrobie,-poinformuję rzecznika, odwołam się, napiszę kilka pism i rozdmucham sprawę na ile się da. Takich kłamliwych, aroganckich i bezczelnych śmieci trzeba niszczyć.

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2016-09-27, 11:39 ]
Witam,

Wczoraj po odwołaniu się od reklamacji dostałem w mailu numer tel do przedstawiciela firmy Vredestein p.Maciej Winiarz tel.516 156 222 z prośba o kontakt...I tutaj się zaczęło...
Firma Vredestein w odpowiedzi na moją reklamacje na samym dole zamieściła podpis "Dział Techniczny Vredestein Polska Sp. z o.o." ,a podczas rozmowy dowiedziałem się że żaden to dział techniczy nie badał rozerwanej opony tylko pracownik-przedtawiciel firmy(ten z którym rozmawiałem telefonicznie) ,który popatrzył/obejrzał i ocenił że została przecieta a nie rozerwana od wystrzału/wybuchu podczas jazdy autem. Niezły secjalista jak nawet nie potrafi rozróżnic (albo lepiej celowo) że jak się coś przetnie to ślad przeciezcia jest jakby równy,-zupełnie inny jak po wystrzale,-gdzie powierzcnia przerwana jest totalnie nierówna,-porozrywana co widać na zdjęciu...Dodam jeszcze że rozmowa niczego nie wniosła oprucz żałosnych prób przez niego podejmowanych aby przenieśc ją na poziom najwyrażniej przez tę osobę reprezentowany..,-bo jak inaczej nazwać co chwila docinki z jego strony typu cyt:" opona wybuchła bo może były jakieś środki wybuchowe?"..,albo jakiś czas póżniej cyt: "proszę sobie oddać oponę do kogo chcę na pomiary- testy,- tylko zeby to nie była komisja p.Macierewicza"... Po prostu DNO...Prostak jakich mało do tego co chwila cyt: "No,no,no"...
Po prostu firma Vredestein powinna być z takiego buraka dumna...A może jakie opony taki pracownik?

Pozdrawiam.
HM

Awatar użytkownika
Norbas
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 727
Rejestracja: 06 lip 2010, 16:03
Imię: Norbert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Norbas » 03 paź 2016, 01:00

Jeżeli nie miałeś problemu przez 3-6 miesięcy to możesz sobie robić reklamacje do bólu ;)
Ponadto widać ze zdjecia, że masz delikatny naciąg. Według producenta odrazu dostaniesz odpowiedź, że opona ta nie jest przystosowana do takiego użytku :)
AAZ----> Alpinweiss


V6 TDI > I like new challenges
C5 2.4 V6 AVA
B7 AVA 1.9TDI e

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 12 mar 2017, 17:57

hubertm, I jak tam się sprawa ma? coś czy nic nie wskórałeś?
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 12 mar 2017, 18:16

W przypadku reklamacji opon firmy są bystre, dają do oceny rzeczoznawcy sądowego do udzielenia opini, a jego opinię nikt nie jest wstanie podważyć choć bym nie wiem z jakim prawnikiem wojował.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 12 mar 2017, 19:17

Jarewa, no miałem kiedyś zaszczyt i niestety poległem dlatego tak z ciekawości pytam jak tu się sprawa skończyła
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
hubertm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 335
Rejestracja: 06 mar 2011, 00:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hubertm » 13 mar 2017, 11:08

Tak,-2 pisma więcej i dostałem rabat na zakup 1 opony. Można się domagać więcej-bo i Vredestein byłby zmuszony oddać oponę do konkretnych badań laboratoryjnych,-a to kosztuje więcej niż nowa opona i pewnie niż komplet opon tez..,ale opony nie kupiłem,-a 3 pozostałe sprzedałem,-bo nie lubię rozrywających się bez przyczyny opon. Poza tym tak jak pisałem nie widziałem jeszcze opon które tak szybko by się zużywały.
Takich sytuacji oczywiście nie wolno odpuszczać i trzeba informować ,ale jakaś długa walka o oponę za 420zł to po prostu szkoda czasu...
W międzyczasie sporo się dowiedziałem o oponach nisko profilowych i napiszę w skrócie..,-lepiej kupować produkty dobrych/sprawdzonych marek szczególnie jeśli chodzi o niski profil własnie(i naciąg). Są opony firm znanych z tego że mają mocne siatki i miękkie boki i te są najlepsze(np Michelin). Są i takie jak Vredestein ,które oprócz tego ,że mają ładny bieżnik to całą resztą to blisko im do Chińczyków.


To nie jest tak ,że firmy oddają do opinii rzeczoznawcy sądowego i tej opinii nikt nie jest w stanie podważyć. Bo po pierwsze opona rozerwała się podczas jazdy (i to widać po uszkodzeniach)a nie wskutek działań jakiś przedmiotów..,-i to ktokolwiek czy biegły sądowy czy inny rzeczoznawca musi udowodnić ze było inaczej ,że przyczyna była inna. A po drugie ja również oddałbym oponę do rzeczoznawcy aby ustalił przyczynę. Takie sprawy kończą się ugodą na etapie pism jak w moim przypadku,-lub na ugodzie w Sądach.

Pozdrawiam.
HM

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 13 mar 2017, 20:15

Nikt nie jest wstanie podważyć opinii rzeczoznawcy sądowego bo po prostu nie ma wyższej instancji. Chyba że producent ale raczej wątpie by strzelił sobie w kolano:)

A niedawno jak rok temu mieliśmy w firmie z tym przygodę tyczyło się opony budowlanej jedna sztuka kosztowała 4tyś, nie pojeździła 4 dni bo na drugi dzień już wyskoczyły bąble rozwarstwienie warstw bocznych, reklamacja do sprzedawcy a sprzedawca dał do rzeczoznawcy opinia była jedna uszkodzenie w skutek złego użytkowania za małe ciśnienie w oponie, reklamacja odrzucona.

Wiec zależy jak trafisz, może w przypadku opon tanich nie idzie przez rzeczoznawcę bo on bierze za opinie 200zł . Szef nie walczył bo szefowa też jest lekarzem sądowym wiec wie jakie są procedury sprawy nie do wygrania.

A w życiu trochę opon widziałem reklamowanych jeszcze nie widziałem rozpatrzenia z pozytywnym skutkiem, to praktycznie tyczy się wszystkiego gwarant jest wstanie udowodnić wszystko by tylko nie uznać gwarancji, a życie pokazuje tylko jedno papierem gwarancyjnym można sobie jedynie podeprzeć d.... o ile dobry papier.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 13 mar 2017, 20:34

Jarewa pisze:a życie pokazuje tylko jedno papierem gwarancyjnym można sobie jedynie podeprzeć d.... o ile dobry papier.
no na to wychodzi
W sumie to w ogóle powinni zrezygnować z jakichkolwiek gwarancji skoro one są gówno warte. Chyba że to taki chłyt markentindody ;-)
WRC is for boys.
Group B was for men.

bociek22
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 125
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:28
Lokalizacja: Tarnawa

Post autor: bociek22 » 13 mar 2017, 21:47

ja bym jednak walczył o odszkodowanie, bo jeśli by ta opona wystrzeliła przy 200km/h to jednak kolega raczej by już na forum nie pisał. Sam mam na audi chińskie opony i jechałem na nich 210 i teraz sam się zastanawiam czy jednak nie kupić innych bo VREDESTEIN to holenderska firma a jednak robi buble i czy warto oszczędzać na oponach czy jednak kupić lepszej jakości firmy

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 13 mar 2017, 22:07

Jedynie jakie odszkodowanie mógł by walczyć to od wulkanizatora za założenie opony niezgodnie ze sztuką.

Awatar użytkownika
hubertm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 335
Rejestracja: 06 mar 2011, 00:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hubertm » 14 mar 2017, 10:02

Dokładnie tak..,-jeżeli zakłada się oponę na zbyt szeroką felgę (naciąg) to od razu "żegnaj gwarancjo"...
Sytuacja jest naprawdę poważna jeśli zakładamy opony o niskim profilu często dodatkowo z naciągiem i lubimy jeszcze szybciej pojeździć takim autem...Im wtedy większy naciąg i szybsza jazda-tym większa głupota kierowcy. Przez taki tuning auto nie nabiera predyspozycji do szybszej jazdy tylko odwrotnie,-to auto do "tuningowego turlania się po mieście"...
Jedyna styczność auta z nawierzchnią to właśnie opony. Warto o tym pomyśleć.
HM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i felgi”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga