Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi 80 B4 brak klaksonu po remoncie

Wszystko co znajduje się w komorze silnika.
ODPOWIEDZ
Chlebowgryzarka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 39
Rejestracja: 27 wrz 2021, 22:41
Imię: Dominik
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK

Audi 80 B4 brak klaksonu po remoncie

Post autor: Chlebowgryzarka » 31 lip 2023, 20:19

Jakiś czas temu oddałem 80tke B4 na warsztat do remontu silnika. Sam remont został wykonany dobrze, zgodnie z oczekiwaniami. Natomiast po tymże remoncie przestał działać klakson w moim samochodzie. Dokonałem oczywiście wstępnych oględzin aby zobaczyć co może być nie tak. Sprawdziłem kable przy kierownicy - wszystko tu jest ok, wszystko jest poprawnie podpięte i przechodzi prąd. Sprawdziłem sam klakson podpinając go na krótko i również jest sprawny. Wypiąłem z niego wsuwki aby sprawdzić miernikiem co jest nie tak. Masa oczywiście do masy, odpalam zapłon i przykładam plus do pierwszej wsuwki. Rezultat - napięcie 0.07V. Przykładam do drugiej wsuwki - napięcie 0.07V. Przykładam do trzeciej wsuwki - napięcie 0.07V. Przykładam do czwartej, ostatniej wsuwki - napięcie 0.07V. Miernik oczywiście jest sprawny, zresztą sprawdzałem na dwóch i rezultat ten sam. Sprawdziłem też przekaźnik i przy naciśnięciu klaksonu nie cyka. Natomiast w środku wygląda w zasadzie jak nowy, nie widać jakichkolwiek uszkodzeń, także nie wiem, czy brak cykania wynika z jego uszkodzenia, czy coś w kabelkach jest srogo namieszane. Ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak, gdzie szukać dalej problemu?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4670
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: Audi 80 B4 brak klaksonu po remoncie

Post autor: maciek889 » 31 lip 2023, 20:48

Kierownica była zdejmowana?

Zobacz w gnieździe przekaźnika gdzie masz oznaczenie 33 czy masz plus po zapłonie i 34 stały plus.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Chlebowgryzarka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 39
Rejestracja: 27 wrz 2021, 22:41
Imię: Dominik
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK

Re: Audi 80 B4 brak klaksonu po remoncie

Post autor: Chlebowgryzarka » 11 sie 2023, 02:12

Problem został rozwiązany. W wolnym czasie zabrałem się za dalszą walkę. Sprawdziłem gniazdo przekaźnika i prąd był poprawny. Rozebrałem kierownice i złożyłem całość jeszcze raz, przy okazji sprawdzając jeszcze raz wszystkie kable i czyszcząc - nie przyniosło żadnego efektu. Dorwałem na podmianę używany ale sprawny przekaźnik. Wsadziłem go i... Klakson zadziałał. Już byłem gotowy żeby szukać i kupić nowy, ale wsadzilem znowu stary i z ciekawości nacisnąłem klakson. I na starym też nagle zaczął działać. Szczerze nie mam pojęcia co mu odbiło, bo wcześniej go wyciągałem i wkładałem kilka razy i bez żadnego rezultatu. A teraz działa już ponad tydzień bez żadnych problemów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komora silnika”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga