Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] Brak opuszczania/podnoszenia przedniej szyby kie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cezars
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 44
Rejestracja: 16 paź 2015, 08:09
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

[B4 1.9 1Z] Brak opuszczania/podnoszenia przedniej szyby kie

Post autor: cezars » 14 maja 2017, 14:46

Witam serdecznie. Poniżej opisuję szczegółowo problem jaki występuje w moim samochodzie.

Opis:
brak reakcji szyby kierowcy na naciśnięcie przycisku opuszczania lub podnoszenia, słychać tykanie w przekaźniku

Wypróbowane metody naprawy:
sprawdzenie przycisku - przycisk dobry (działa po podłączeniu do innej szyby)
silnik napędzający szybę kierowcy sprawdzony na krótko reaguje (dół/góra bez problemu)
kostka przychodząca do przycisku sprawdzona miernikiem (wszystko pasuje tak jak i na pozostałych kostkach)
włożony inny przekaźnik od sterowania szybami (niestety problem nadal występował, czyli mój przekaźnik dobry bo u kolegi działa normalnie)

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu a na pewno się odwdzięczę :)

Online
maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4645
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 14 maja 2017, 15:53

cezars pisze:kostka przychodząca do przycisku sprawdzona miernikiem (wszystko pasuje tak jak i na pozostałych kostkach)
Posprawdzaj na podłączonej kostce do przycisku bo jeśli kabel gdzieś się przełamał i złapał wilgoci to bez obciążenia ta wilgoć będzie przewodzić prąd a miernik nie obciąży obwodu.

Możesz też sprawdzić żarówką czy będziesz miał napięcie między środkowy poprzecznym a jednym i drugim skrajny,
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
cezars
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 44
Rejestracja: 16 paź 2015, 08:09
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: cezars » 14 maja 2017, 21:03

maciek889 pisze:
cezars pisze:kostka przychodząca do przycisku sprawdzona miernikiem (wszystko pasuje tak jak i na pozostałych kostkach)
Posprawdzaj na podłączonej kostce do przycisku bo jeśli kabel gdzieś się przełamał i złapał wilgoci to bez obciążenia ta wilgoć będzie przewodzić prąd a miernik nie obciąży obwodu.

Możesz też sprawdzić żarówką czy będziesz miał napięcie między środkowy poprzecznym a jednym i drugim skrajny,
Jutro bądź pojutrze posprawdzam. A mam jeszcze jedno pytanie: czy ta puszka może być odpowiedzialna za mój problem:
https://goo.gl/photos/5KURsua5WxT7dg98A

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 14 maja 2017, 22:02

Tak to moduł domykania 4 szyb mpw-4

Awatar użytkownika
cezars
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 44
Rejestracja: 16 paź 2015, 08:09
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: cezars » 08 kwie 2018, 12:18

Witajcie.

Niestety po sprawdzeniu po kolei każdego z przewodów i modułu mpw-4 nadal, które okazały się być sprawnymi nadal nie działa mi opuszczanie i podnoszenie szyby kierowcy.

Czy ktoś może byłby w stanie udzielić mi jakiś dodatkowych pomysłów?

PS. Czy dałoby ewentualnie rade jakoś połączyć tę szybę np. z szybą pasażera i po naciśnięciu otwierania szyby pasażera z przodu otwierały by się oby dwie szyby naraz?

[ Dodano: 2018-04-08, 12:18 ]
Ponawiam prośbę o pomoc w znalezieniu rozwiązania mojego problemu?

Wymieniłem wczoraj przekaźnik na inny sprawny i niestety dalej szyba się nie otwiera. Zaznaczam, że na krótko silnik szyby działa prawidłowo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga