Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80/90 All] Elektryczne szyby + opcja komfort

ODPOWIEDZ
grinch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1400
Rejestracja: 16 maja 2007, 14:50

[80/90 All] Elektryczne szyby + opcja komfort

Post autor: grinch » 09 paź 2009, 14:23

... Witam.
Intryguje mnie taka sprawa audi 80 b4 93 rok produkcji 1.9 TD (AAZ) mam full elektrykę przód i tył oraz elektrycznie regulowane lusterka wszystko ori.

... Dziwi mnie fakt że tylko i wyłącznie na miejscu kierowcy jak otwieram szybę na konsoli głównej wystarczy że raz lekko kliknę i szyba sam otwiera się do końca :!: Ani od strony pasażera ani z tyłu tak nie ma i trzeba trzymać przycisk aby otworzyć szybę do końca.

... Ja natomiast chciałbym zrobić tak jak w nowych autach VW Passat FL itp
U nich jest taka opcja że jak zamykają szybę z przodu czy to od kierowcy czy od pasażera wystarczy że klikną raz i szyba sama się zamyka do końca :!: I druga sprawa że gdy szyba się zamyka wsadzą rękę silniczek czuje opór i szyba schodzi w duł takie niby zabezpieczenie przed przycięciem palucha :mrgreen:

... Jak zrobić to w 80-tce że wystarczy raz klinąć i szyba sama się zamyka i nie trzeba trzymać a natomiast zrobić tak że przy otwieraniu trzeba trzymać cały czas aby otworzyć :mrgreen:

Arczizioom

Post autor: Arczizioom » 09 paź 2009, 14:40

W naszych 80 moduł tak zwany komfort montowany był tylko od strony kierowcy. W wielu autach tak jest że taki moduł jest tylko od strony kierowcy. A co do takiej opcji we wszystkich drzwiach myślę że idzie to załatwić innym przekaźnikiem.

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 09 paź 2009, 15:02

... Jak zrobić to w 80-tce że wystarczy raz klinąć i szyba sama się zamyka i nie trzeba trzymać a natomiast zrobić tak że przy otwieraniu trzeba trzymać cały czas aby otworzyć :mrgreen:

Nasz kolega mobilek ma zamontowany moduł firmy Proxima który działa właśnie tak jak chcesz tyle że otwiera też na jedno kliknięcie. Ja osobiście dzwoniłem do tej firmy i koszt takiego modułu to niecałe 100 zł. Oprócz sterowania ma funkcję domykania.

grinch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1400
Rejestracja: 16 maja 2007, 14:50

Post autor: grinch » 09 paź 2009, 15:13

kubik pisze:
... Jak zrobić to w 80-tce że wystarczy raz klinąć i szyba sama się zamyka i nie trzeba trzymać a natomiast zrobić tak że przy otwieraniu trzeba trzymać cały czas aby otworzyć :mrgreen:

Nasz kolega mobilek ma zamontowany moduł firmy Proxima który działa właśnie tak jak chcesz tyle że otwiera też na jedno kliknięcie. Ja osobiście dzwoniłem do tej firmy i koszt takiego modułu to niecałe 100 zł. Oprócz sterowania ma funkcję domykania.
... No coś konkretnego już :mrgreen:
A może coś z ori Audi <urodziny>

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 09 paź 2009, 15:33

grinch pisze:... No coś konkretnego już
A może coś z ori Audi
Nie wiem czy w nowszych A4 nie ma przycisków dwustopniowych + moduł komfortu na wszystkie szyby tzn. lekko wciskasz działają tak jak szyby w Audi 80 (poza szybą kierowcy), wciskasz mocniej - działa tak jak w 80tce szyba kierowcy. Jakby coś takiego sobie dorezać to by był bajer. Tylko nie wiem czy silnik z A80 by się nadały bo w BMW z takim modułem i przyciskami są silnika z pięcioma przewodami zamiast z dwoma. Jeszcze kwestia dorwania takich przełączników i modułu komfortu z A4.

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 09 paź 2009, 20:53

... No coś konkretnego już :mrgreen:
A może coś z ori Audi <urodziny>
Można by było coś przeszczepić ale nowsze konstrukcje siników do szyb są bardziej zaawansowane i mają np. czujniki na wałku itp. Może być ciężko dopasować jakiś moduł. Nowsze moduły mają również komunikację z kompem auta. Musiałby nad tym podumać jakiś dobry elektro mechanik co grzebie w różnych autkach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga