Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[audi 80]Elektryczne szyby-schemat

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BlueStory
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 26 sty 2014, 09:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: BlueStory » 25 sty 2015, 11:52

Witam. odświeżąm kotletA.;p chce zamontowac szyby elektryczne (tylko przód) czy mogł by mi ktoś podsumować .;D bo juz sie pogubiłem.;p zakupiłem boczki lift panel , przyciski , i dwa podnośniki. Teraz pisze z gościem w sprawie wiązki. I do wiązki potrzeba też przekaźnik<czyli wyłacznik termiczny?) i moduł komfortu . Gość prosi mnie zeby podać numery tych dwoch rzeczy . Pomoże ktoś?:) z góry dzieki.:)

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 25 sty 2015, 12:09

Przekaźnik to chyba idzie taki. Ale można się obyć bez niego tylko nie będzie automatycznego opuszczania szyby kierowcy. Ostatnio montowałem szyby u kuzyna i nie montowałem tego modułu, dałem zwykły przekaźnik aby szyby włączały się po zapłonie u siebie mam zrobione tak, że szyby działają w momencie gdy lampki się świecą. Zamontowałem też bez żadnej kostki przycisku i wiązki, wszystko na nowych kablach i wsuwkach.
Bezpicznik termiczny można wykorzystać od el. szyberdachu jeśli masz (choć ma troszkę mniejszą wartość).
A bezpiecznik termiczny wygląda tak:
Obrazek
Moduł od szyb wygląda tak:
Obrazek

Paweloz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 11 sty 2013, 20:59
Lokalizacja: Olsztyn

[B3 1.6 PP] Problem z podłaczeneniem elektrycznych szyb z B4

Post autor: Paweloz » 22 mar 2015, 20:19

Witam.Zakupiłem instalację szyb elektrycznych od Audi 80 b4 z zamiarem założenia jej do b3.Lusterka udało się podłączyć bez żadnego problemu.Jeżeli chodzi o szyby to:
Czerwony gruby pod pin L30
Czarno niebieski pod pin M75S
Brązowo czarny pod krańcówkę w drzwiach pasażera
Niebiesko zielony wolny bo nie wiem gdzie go podpiąć
Brązowe pod masę.
I nie wiem gdzie podpiąć brązowo zółty z białą kostką bo nie mam tej kostki w aucie.Prosze o pomoc .

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8390
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 22 mar 2015, 21:09

Coś nie tak bo były takie kolory

Brażowo-żółty - krańcówka prawa (mało spotykany kabel)
Brązowo-zielony- krańcówka lewa

I czerwono-niebieski z końcówką - szyberdach

Rzuć fotki najlepiej może i podaj z jakiego miejsca na przekaźniku są.

Awatar użytkownika
Arteriusz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1172
Rejestracja: 13 cze 2010, 21:57
Lokalizacja: Raciąż

Post autor: Arteriusz » 16 cze 2015, 11:19

Siemka, odgrzeje kotleta, po przeczytaniu całego internetu nie znalazłem żadnej mondrej odpowiedzi na pytanie co do mojej sprawy, modół komfortu podmieniony,przełacznik podmieniony ale dalej strona kierowcy ma sterowanie obu szyb z przodu a strona pasażera niema, w czym tkwi problem? modól taki jak wyżej na fotce, niewiem gdzie szukać winy,proszę o jakieś podpowiedzi, prąd dochodzi bo ma podswietlanie,

sean93
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 41
Rejestracja: 01 paź 2014, 09:21

[B4 2.0 ABK] montaż elektryki tył

Post autor: sean93 » 17 cze 2015, 22:48

Koledzy pomnóżcie

W mojej mam zamontowane elektryczne oryginale przednie jednak trafiłem za fajna cenę komplet wnętrze + elektryki tył

Jął zamontować instalację? Wystarczy Że wepne się kosytkami do tego co mam cY będę musial cós rezzac

Prościej powiem swoją wywalam wkladam na 4 i gra czy ców bardziej trudnego

sokraal

Post autor: sokraal » 17 cze 2015, 23:06

Jeśli masz kompletną i tu zaznaczam kompletną instalacje na 4 elektryczne to powinieneś włożyć podpiąć gdzie trzeba i powinno działać.

Awatar użytkownika
Adamekg
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 14 lut 2015, 23:47
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Adamekg » 17 cze 2015, 23:06

Można podłączyć po prostu pod masę plus ze stacyjki i wtedy będzie działać. W oryginalnym module nie ma możliwości automatycznego opuszczania i zamykania. Tylko szyba kierowcy. Można jeszcze jakieś układy obmyślać na przekaźnikach ale pytanie czy jest sens. Ja w ogole nie mam elektryki ale też bede zakładał na razie przód.
Żeby ułatwić podłączenie możesz założyć moduł proxima ssm2. Bedziesz miał wtedy z głowy przekaźniki, wyłączniki termiczne itp. Dzieki niemu szyby mogą opuszczać/podnosić się automatycznie. Do tego możesz mieć też domykanie z kluczyka. Można też to dołożyć do przednich szyb.
Ja się nie mogę doczekać jak założę tego ssm2 bo zapewne bedzie to fajny bajer :-D podłączenie jest intuicyjne. Ja muszę jeszcze całą wiązkę nową kleić, jeśli masz gotową to tylko zakładać i jazda :-D

Awatar użytkownika
davidpolska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 479
Rejestracja: 25 lut 2007, 08:59
Lokalizacja: RZESZÓW

Post autor: davidpolska » 22 cze 2015, 23:21

[quote="aldi"][quote="wampir1988"]

Brązowo-czarny krańcówka lewych drzwi - znalazłem na schemacie od amerykańskiego B4.


OK ale w krancówce od drzwi kierowcy mam innne kolory kabli, cos nie tak czy tak ma byc ??? I na tym kablu ma byc napiecie czy nie jak są szyby podpiete ?? I gdzie go wpinam w krancowke plus czy w minus??

Awatar użytkownika
maxwwy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 152
Rejestracja: 01 mar 2015, 22:55
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

[B4 2.0 ABT] Montaż kompletnej wiązki szyb, co i jak ? Pomoc

Post autor: maxwwy » 14 lip 2015, 18:31

Witam przejrzałem forum, w poszukiwaniu jakiejś instrukcji na temat kompletnej wiązki i jej montażu, niestety nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytania a większość zdjęć po prostu wygasła, większość postów dotyczy niekompletnych bez przekaźników wiązek :/ Tak że więc mam nadzieje że ktoś mi pomoże i podpowie co i jak. Wujek Google też nie pomógł...

Więc zakupiłem taki zestaw, sprzedawca powiedział że kompletny i wszystko Plug&Play, niestety jestem laikem w tych tematach i szukam rozwiązania.

Pierwsze pytanie którędy przeciągnąć wiązkę kabli od szyby kierowcy i od szyby pasażera ? Progiem w drzwiach czy jak to idzie ?

W zestawie są 2 takie przekaźniki, rozumiem że montuję je pod deską ?
Obrazek

Następnie przewody, połączyłem je w jedno zdjęcie i ponumerowałem więc po kolei.
Obrazek

1.Żółta wtyczka czarny przewód.
2.Biała wtyczka z takim jak by bolczykiem, czerwony przewód.
3.Biała wtyczka 2 piny jeden męski drugi żeński brązowo żółty przewód.
4.Podejrzewam że masa lecz gdzie ją przykręcić.
5.Zielona wtyczka z takim plusem czerwono niebieski przewdód.
6. Przezroczysta wtyczka wsuwka, z bardzo długim brązowym kablem.

Chcę zamontować jedynie elektryczne szyby bez lusterek, więc które przewody podpinam do jakich kostek i gdzie je znajdę czy każde Audi 80 posiada możliwość podpięcia tego.
Błagam o pomoc bo sam już nie wiem co mam robić, kupiłem zestaw za śmieszne pieniądze więc szkoda to zmarnować. Jeżeli kto kolwiek choć trochę by mi pomógł był bym wdzięczny i na pewno jakieś piwerko postawię na zlocie w przyszłości ;)

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4675
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 14 lip 2015, 18:54

1 to pewnie do styku 75s od spodu skrzynki bezpieczników tu masz zaznaczone strzałką: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ba9 ... bbd9c.html
2. Do L30 od spodu skrzynki bezpieczników
3. krańcówka drzwi masz gdzieś tą wtyczkę pod nogami kierowcy, jeśli masz elektryczny szyberdach to masz już zajętą tą kostkę. Więc albo się dopniesz z boku albo podłączysz też zasilanie szyberdachu do przekaźnika od szyb.
4. masa - do śrubki na słupki drzwi
5. wyjście zasilania szyberadchu.
6. poprawka to może być 75s.
Sprawdź dokąd idzie kabel ze zdjęcia nr. 1 i 6 to powiem co to jest (chyba ze ktoś wcześniej napisze).

Awatar użytkownika
maxwwy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 152
Rejestracja: 01 mar 2015, 22:55
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Post autor: maxwwy » 14 lip 2015, 21:59

Kabel nr 6 jest przy przewodzie od szyby pasażera a kabel nr. 1 idzie razem z kablem nr. 5 tak jak by w tej samej wiązce . A ten spód skrzyni bezpiecznikow jest pod deska ?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4675
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 14 lip 2015, 22:34

Chodziło mi abyś sprawdził miernikiem na jaki pin w module szyb idą te kable 1 i 6 bo tak dalej nic nie wiem.
maxwwy pisze:A ten spód skrzyni bezpiecznikow jest pod deska ?
Tak pod deską.

Tutaj jest schemat z aramejskiej wersji ale pewnie kolory będą inne: http://www.autolib.diakom.ru/CAR/Audi/1 ... /fig49.pdf

Awatar użytkownika
karolas123
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1616
Rejestracja: 26 mar 2007, 14:25
Lokalizacja: Białystok

Post autor: karolas123 » 15 lip 2015, 00:04

1. m75s +po stacyjce
2. L30 - stały +
3.krancowka lewych drzwi jesli jest jeden pin we wtyczce, masz ją wolną nad nogami kierowcy. Musi byc jeszcze drugi kabel od krancowki w wiazce w miejscu gdzie wchodzi na słupek B pasazera
4. do szyberdachu
5.nie ma takiego brazowego kabla w oryginalnej wiązce sprawdz czy wchodzi do kostki przekaznika 363 na który pin

Awatar użytkownika
maxwwy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 152
Rejestracja: 01 mar 2015, 22:55
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Post autor: maxwwy » 15 lip 2015, 07:29

Co do wtyczki nr.4 nie mam el.szybra więc mam szukać tej końcówki nad nogami. No i nr.5 jeżeli nie mam szybra to nie podpinam jej wcale ? A nr.6 podobno był przyprzypiety w okolicach słupka pasażera. Dzięki wielkie Panowie za pomoc macie i mnie duże piwko.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga