Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 Cabrio] elektryczny dach

ODPOWIEDZ
karmelitto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 282
Rejestracja: 05 lip 2009, 20:06
Lokalizacja: Gliwice

[80 B4 Cabrio] elektryczny dach

Post autor: karmelitto » 05 lip 2009, 20:15

Witam Was wszystkich :)

z gory przepraszam, jesli juz cos złego zrobilem z nazwa tematu czy moze kolejnym tematem, jednak przeszukałem opcje "szukaj" i w 7 stronach nic nie znalazłem na ten temat :)

Mam mały problem. a ze sam sobie nie poradze to zgłaszam sie do Was :)

Jestem od dwóch miesiecy posiadaczem kabrioleta. Nic by w nim złego nie było, gdyby nie to, ze ma postrzepiony dach :( Dach ten jest jeszcze orignalny (a raczej tak mi sie wydaje, poniewaz jest on z takiego dziwnego materiału... jakby gumy+lepiku+czegoś sliskiego) i widać, że już troche przeszedł.

Normalnie samochod jest garażowany i nie przeszkadza mi on w niczym ( no prócz brzydkiego wygladu) jednak gdy byłem na wakacjach i zaczeło lać musiałem garnki w środku rozstawiać :)

Czytałem na allegrach i innych takich, że można poprostu zamowic uszyty na miare dach. tylko nie wymieniaja uszczelek co też sprawia mi mały problem.
Pewien facet wystawił dach elektrczny. Nowka niesmiegana, uszczelki, poszycie, szyba. Troche drozszy od "uszytego".

Prawdopodobnie klapa od mojego dachu nigdy nie bedzie juz działać poprzez nacisniecie knefelka w drzwiach, poniewaz po moim wzlgedym rozpatrzeniu sprawy - został rozkradziony mechanizm 'odblokowujacy' (moge sie mylić), dlatego na reke byłoby mi kupno elektrycznego.

pytanie brzmi - czy taki elektryczny dach w całosci mozna wrzucic zamiast dachu manualnego?

przepraszam za długosc tematu :P

pzodrawiam gorąco!

Awatar użytkownika
meir
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 927
Rejestracja: 17 lis 2008, 22:48
Lokalizacja: Tychy

Post autor: meir » 05 lip 2009, 21:37

tak da sie jednak jest to dość skomplikowana operacja bo oprócz dachu musisz kupic pompę do dachu sterownik wiązki elektryczne itd więc nie wiem czy ci się to opłaca

karmelitto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 282
Rejestracja: 05 lip 2009, 20:06
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: karmelitto » 05 lip 2009, 22:18

facet mi mowil, ze trzeba jakies przewierty robisz w bagazniku, ze odwierty srub na ktorych trzyma sie dach manualny moga nie pasowac do dachu elektrycznego.
ile w tym prawdy?

bo jesli chodzi o kupna pompek czy takich tam to dałoby rade zrobic. poprostu troche irytuje sprawa z imbusem i otwieraniem dachu w taki sposob (juz z 3 mi wpadły :P )

seteman
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 48
Rejestracja: 03 gru 2007, 21:53
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: seteman » 05 lip 2009, 22:48

a do czego ci imbus przy otwieraniu dachu...? u mnie chwilowo tez nie dziala ale otwieram klape bez problemu. podnoszę te dwie boczne klapki i tam widac takie zapadki z nalepionymi białymi kwadracikami... zapadkę podnosi sie do góry i klapa otwiera sie. to tak narazie zapobiegawczo.

karmelitto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 282
Rejestracja: 05 lip 2009, 20:06
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: karmelitto » 05 lip 2009, 23:36

nie jestem pewien, ale własnie chyba te dwie zapadki zostały wykrecone z mojego dachu.

zrobie jutra zdjecia, zeby pokazac Wam moj problem;) bo moze faktycznie ja czegos nie rozumiem.

jednakze, widze koncowke kabelka, ktora do czegos ma isc - do czego - sam nie wiem. domyslam sie tylko z ewłasnie do tych malych cusiów co otwieraja klape od dachu


dlatego ten cały temat ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga