Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2,3NG Cabrio] jak podłączyć sterowanie domykania szyb?

ODPOWIEDZ
serg77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 02 sie 2015, 03:38
Lokalizacja: Pyrlandia

[B4 2,3NG Cabrio] jak podłączyć sterowanie domykania szyb?

Post autor: serg77 » 21 gru 2015, 16:21

Witam.
Chce zamontować do autka sterownik centralnego z alarmem i możliwością domykania szyb. W mojej audiczce jest oryginalna tzw. wersja komfort (domykanie ele. szyb) i nie za bardzo wiem gdzie szukać przewodu w który należy się wpiąć. Z centralki którą będę montował wychodzi przewód przeznaczony do tego na którym pojawia się impuls wg instrukcji na 23 sekundy (nie wiem jeszcze czy +, czy -). W instrukcji jest też zaznaczone,że nie należy podpinać się w przewód przełącznika ele. szyb...hmmm. Ma ktoś jakiś pomysł jak to ogarnąć ?:)
Ostatnio zmieniony 22 gru 2015, 12:26 przez serg77, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 21 gru 2015, 19:15

serg77, a gdzie opis problemu, po tagu dopisz w czym rzecz :!:
WRC is for boys.
Group B was for men.

serg77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 02 sie 2015, 03:38
Lokalizacja: Pyrlandia

Post autor: serg77 » 22 gru 2015, 12:36

jasne, zapomniałem o opisie, sorka
Kombinowałem wczoraj, ale wydaje mi się, że to nie takie proste będzie, bo jak się okazuje to mój niby "komfort" polega na tym, że w zasadzie przyciskiem, który znajduje się koło ręcznego hamulca (w osłonie tunelu środkowego) mogę automatycznie, jednym naciśnięciem otworzyć wszystkie szyby, zamknąć już w taki sposób nie idzie (trzeba trzymać cały czas naciśnięty aby zamknąć), tak samo kluczykiem (trzymając w pozycji zamykania) też nie idzie zamknąć szyb, hmmmm, czy tak jest w tych autach, czy u mnie coś jest nie tak?, bo jaki sens, że zrobili otwieranie jednym naciśnięciem, a zamykanie nie? Macie w cabrio tak samo?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 22 gru 2015, 14:05

Jak masz cabrio z NG to pewnie z początku produkcji. A tam nie było domykania takiego jak w nowszych samochodach. To domykanie z tunelu też nie ma żadnego wykrywania dosunięcia szyby.
Możesz wpiąć się w to dosuwanie na tunelu przez przekaźnik aby symulować wciśniecie przycisku. Tylko czy po trzaśnięciu drzwiami elektryczne szyby będą działać.

Albo musisz dokupić moduł domykania 4 szyb i go zamontować. Taki moduł ma wykrywanie dosunięcia i domyka każdą szybę osobno.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

serg77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 02 sie 2015, 03:38
Lokalizacja: Pyrlandia

Post autor: serg77 » 23 gru 2015, 00:38

No dokładnie, z 93roku. Faktycznie szło by pokombinować przekaźnikiem, nawet znaleźć jakiś prąd po zamknięciu drzwi i dać mu tam na ten przewód, będę musiał pomyśleć, zima długa można grzebać :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga