Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4] Jaki numer przekaźnika el. szyb

Awatar użytkownika
Gruszka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 521
Rejestracja: 27 cze 2007, 15:14
Lokalizacja: Kąpino

[b4] Jaki numer przekaźnika el. szyb

Post autor: Gruszka » 30 maja 2010, 09:28

Witam, potrzebuję szybko numer przekaźnika do elektrycznych szyb Audi 80, wiem tylko tyle że Audi z końca roku 94, elektryka tylko z przodu na boczkach z parapetami. Wiem że przekaźnik nie znajduje się w skrzynce bezpieczników, na pewno gdzieś nad nogami kierowcy. Potrzebuję numer przekaźnika lub numer programowy za co z góry bardzo dziękuję. <ok>

Na przyszłość proszę stosować tagi i umieszczać wątki we właściwych działach forum.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2010, 11:00 przez Gruszka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 30 maja 2010, 13:01

Ma numer 363 a jeśli inny to znajduję się w tym miejscu gdzie 363 z zdjęcia z załącznika

Awatar użytkownika
Gruszka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 521
Rejestracja: 27 cze 2007, 15:14
Lokalizacja: Kąpino

Post autor: Gruszka » 30 maja 2010, 19:07

aldi nie orientujesz się ile taki przekaźnik kosztuje? jak dla mnie pomogłeś w 100% i dzięki za szybką pomoc <ok> <ok> <ok>

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 31 maja 2010, 14:39

Co do ceny to pewnie jak za każdy inny podobny przekaźnik/moduł ze 20-50zł, chyba że na szrocie policzą sobie podwójnie za wielkość.

[ Dodano: 2010-05-31, 14:43 ]
Jeśli nie chcesz mieć automatycznego zjazdu szyby kierowcy a tylko wyłączanie szyb po otwarciu i zamknięciu drzwi to można użyć przekaźnika od szyberdachu. Występuje w tym samym miejscu gdzie ten od szyb (jeśli w aucie był sam elektryczny dach), jest o połowę węższy. Później jak go znajdę to dopiszę jaki ma numer.

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 31 maja 2010, 21:44

aldi pisze:Jeśli nie chcesz mieć automatycznego zjazdu szyby kierowcy a tylko wyłączanie szyb po otwarciu i zamknięciu drzwi to można użyć przekaźnika od szyberdachu. Występuje w tym samym miejscu gdzie ten od szyb
a tego to nie wiedziałem :roll: znaczy ten długi jest na dwa gniazda to w które gniazdo mam wpiąć ten od szybra a może 2 inne pasują :?: mi od kierowcy skacze szyba jak podnoszę :-/

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 31 maja 2010, 22:50

shellah pisze:
aldi pisze:Jeśli nie chcesz mieć automatycznego zjazdu szyby kierowcy a tylko wyłączanie szyb po otwarciu i zamknięciu drzwi to można użyć przekaźnika od szyberdachu. Występuje w tym samym miejscu gdzie ten od szyb
a tego to nie wiedziałem :roll: znaczy ten długi jest na dwa gniazda to w które gniazdo mam wpiąć ten od szybra a może 2 inne pasują :?: mi od kierowcy skacze szyba jak podnoszę :-/
Raczej nie przypasuje ten przekaźnik od szyberdachu zamiast tego od szyb tak Plug&Play.
Przez ten od szybra trzeba puścić tylko zasilanie a kable od funkcji komfortu podłączyć do plusa i 2x masy żeby działały tak inne szyby poza szybą kierowcy. Oba mają różne podstawki, nawet jeśli w jakiejś pozycji udałoby się włożyć to na pewno to by nie działało.
Wiec trzeba pobawić się podłączanie kabli na nowo.

Co do tego skakania to może spróbuj zastąpić bezpiecznik automatyczny zwykłym bo może on rozłącza zasilanie a później włącza.

Zrób taki test: podczas podnoszenia szyby kierowcy (gdy skacze) jednocześnie otwieraj albo zamykaj drugą szybę. Jeśli w tym momencie druga też zaczenie skakać to winny jest ten autmatyczny bezpiecznik.

SZKODNIK82
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 120
Rejestracja: 04 kwie 2008, 19:01
Lokalizacja: KęTRZYN

Post autor: SZKODNIK82 » 01 cze 2010, 09:34

Witam

Podepnę się pod temat jeśli można. Zakładam właśnie elektryczne szyby w swojej b4. Mam orginalne siłowniki do szyb ( tylko przód ), kupiłem też moduł komfortu ale z 100, czy będzie on pasował. Czy modół muszę tylko wpiąć w skrzynkę bezpieczników i będzie działalo czy muszę się podpinać do modułu pokolei. Proszę o pomoc w podłączeniu. Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 01 cze 2010, 11:04

Napisz jakie masz numery na tym przekaźniku z A100 (chodzi o te białe i te mniejsze).
Ten moduł nie idzie do skrzynki bezpieczników tylko w podstawkę pod za półką nad nogami kierowcy której zapewne nie masz.
Jeśli nie zdobyłeś podstawki to trzeba będzie podłączać się konektorami po kolei do poszczególnych pinów tego modułu.

Jeszcze jest taka sprawa że nie mając tą podstawkę nie włoży się jej do tej listwy, chyba że by wyciąć tą poprzeczkę bo jest na połowę za wąska i u mnie ten moduł jest wciśnięty między kable.

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 03 cze 2010, 23:00

aldi pisze:Co do tego skakania to może spróbuj zastąpić bezpiecznik automatyczny zwykłym bo może on rozłącza zasilanie a później włącza.

Zrób taki test: podczas podnoszenia szyby kierowcy (gdy skacze) jednocześnie otwieraj albo zamykaj drugą szybę. Jeśli w tym momencie druga też zaczenie skakać to winny jest ten autmatyczny bezpiecznik.
sory że w tym temacie to drążę ale po co zakładać drugi :-P
niestety działa tak samo a pasażera idealnie :-(
filmik przedstawia to(nie komentować musyki :lol: )

to_nick
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 15 maja 2010, 22:04

Post autor: to_nick » 07 cze 2010, 23:36

a zimne luty w module komfortu ??
https://audi80.pl/80-b4-19-tdi-1z-na ... vt9215.htm

ja też miałem problem z szybami, przelutowałem 2 pola i działa :-D

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 08 cze 2010, 20:13

już lutowałem i nie wiem o co kaman że jedna działa bez problemu a druga nie :-/ poczekam do majóvwki i zrobię podmiankę z innym przekaźnikiem i zobaczymy

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 08 cze 2010, 20:40

shellah pisze:już lutowałem i nie wiem o co kaman że jedna działa bez problemu a druga nie :-/ poczekam do majóvwki i zrobię podmiankę z innym przekaźnikiem i zobaczymy

Nie tu szukasz to jest uszkodzenie mechaniczne. Tryby powycierane lub prowadnice szyby coś nie tak.

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 08 cze 2010, 21:02

wcale nie.
kupiłem auto bez silniczka szyby i dokupiłem silnik i okazuje się że na jednym biegunie skacze szyba.Jak jest normalnie podłączona kostka to skacze do góry,jak podepnę odwrotnie to skacze w dół :-/

YoGii
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 165
Rejestracja: 25 kwie 2011, 12:09
Lokalizacja: KrK

Post autor: YoGii » 04 paź 2012, 19:21

koledzy odgrzeje kotleta bo rowniez mam problem z tym przekaznikiem...tylko ze u mnie siedzi jakis 343 a na aledrogo znalazlem ale 363... powiedzcie mi w czym jest roznica w tych przekaznikach? czym sie rozni 343 a 363? dodam tylko ze mam 4 el. szyby z gory dzieki za podpowiedzi i za wszelkie info ;-)

emanuel33

Post autor: emanuel33 » 24 cze 2013, 21:14

Odgrzeje schaboszczaka.
Jak zrobić żeby 2 przednie szyby unosiły się same po naciśnięciu przycisku zamykania i same zjeżdżały w dół jak naciśnie się otwieranie? Mam 4 el. szyby. Aktualnie zjeżdża mi tylko szyba kierowcy, ale do góry już tak nie idzie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga