Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B2/B3/B4] ogrzewanie lusterek

ODPOWIEDZ
ircio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 11 lis 2007, 22:32

[B2/B3/B4] ogrzewanie lusterek

Post autor: ircio » 12 lis 2007, 22:20

montuję elektryczne lusterka do audi 80 b4 i nie wiem jak podłączyć i gdzie. Skoro sie je podgrzewa to musi być do tego przycisk i gdzie on się znajduje?
Ostatnio zmieniony 13 lis 2007, 13:22 przez ircio, łącznie zmieniany 1 raz.
Mam problem z ogrzewaniem wnętrza w tdi-ku.Temperatura na wskażniku pokazuję mi 80 kilka stopni, w tej temperaturze otwiera się termostat.A temperatura nadmuchu jest do bani.Kto przerabiał ten problem proszę o pomoc.Dzięki wielkie

Awatar użytkownika
zoli
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 30
Rejestracja: 04 lis 2007, 21:05
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: zoli » 12 lis 2007, 22:25

Powiem szczerze że nie wiem jak jest w audi bo jeszcze laikiem :(
ale ogólnie jak nie masz osobnego włącznika to montuje sie pod włącznik ogrzewania tylnej szyby...
Było 80 B3
Było 100 C4
Jest 80 B4...

ircio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 11 lis 2007, 22:32

Post autor: ircio » 12 lis 2007, 22:38

Tak myślałem ale szyba się grzeję o wiele dłużej niż te małe lusterka i po co ma sie tak długo grzać
Mam problem z ogrzewaniem wnętrza w tdi-ku.Temperatura na wskażniku pokazuję mi 80 kilka stopni, w tej temperaturze otwiera się termostat.A temperatura nadmuchu jest do bani.Kto przerabiał ten problem proszę o pomoc.Dzięki wielkie

Awatar użytkownika
zoli
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 30
Rejestracja: 04 lis 2007, 21:05
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: zoli » 12 lis 2007, 22:41

jak masz miejsce to możesz założyć osobny włącznik do nich a jak nie to muszą się grzać :(
Ale to chyba nie jest konieczne bo nie powinno się im nic stać... no chyba ze faktycznie podgrzewanie masz takie konkretne że je za mocno rozgrzeje :(
Było 80 B3
Było 100 C4
Jest 80 B4...

xavier

Post autor: xavier » 13 lis 2007, 00:20

ja wlasnie tez ten temat mam na blacie. Jestem w trakcie zamawiania prawego lusterka z mata grzewcza (lewe juz zamontowane). U mnie odnalazlemfabrycznie zamontowany obwod w obudowie lusterek (lecz do niczego nie podlaczony, rozwarty) ktory wlasnie nadaje sie do podlaczeniapodgrzewwania. Niestety jest taki problem, ze on jest caly czas pod napieciem (po przekreceniu zaplonu). Wlasnie obczajam jak to przepiac na przycisk podgrzewania szyby tylnej, bo poco maja sie caly czas lusterka grzac? bez sensu. Wie ktos jak to najlatwiej zrobic?

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 13 lis 2007, 00:51

ja u siebie lusterka miałem fabrycznie podgrzewane i podłączone ale z powodu uszkodzenia instalacji pusciłem nowe przewody i wpiołem sie pod ogrzewanie tylnej szyby.
myslę ze to chyba najłatwiejszy sposób.

chyba ze wolisz podłączyć sie bezposrednio pod Akumulator i dorobić osobny przycisk. nie polecam bo jak zapomnisz ywłączyć to rozładujesz Akku, chyba ze sie podłączysz w +12V zza stacyjki wtedy bedzie działać gdy bedziesz miał przekręcony kluczyk
Było Audi 80 B4 2.0 ABT
Jest VW PASSAT B5FL 1.9TDI AWX

Awatar użytkownika
jmm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2456
Rejestracja: 22 lis 2006, 21:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: jmm » 13 lis 2007, 13:22

Fabrycznie ogrzewanie lusterek działa tak jak w większości aut produkowanych w Europie, czyli po włączeniu ogrzewania tylnej szyby.
Są:
'85 Audi Coupe quattro 2.2 (B2/85)
'99 Audi A6 Avant 2.8 quattro Tiptronic (4B/C5)
'98 Audi A3 1.8 20V


Były:
'87 Audi Coupe GT 2.3 (B2/85) wersja US
'89 Audi Coupe quattro 20V (B3/8B)
'88 Audi 90 quattro 2.3E (B3/89)
'82 Audi Coupe GT 5E (B2/85)
'81 Audi 80 CD 5S (B2/81)

Awatar użytkownika
romeo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 391
Rejestracja: 17 maja 2007, 11:20

Post autor: romeo » 13 lis 2007, 18:35

a jak wogule sprawdzic cz sie ma podgrz.lusterka mam elektryczne ale cz sa podgrzewane???

Krzysztof_Suliko [usunięt

Post autor: Krzysztof_Suliko [usunięt » 13 lis 2007, 18:39

a jak wogule sprawdzic cz sie ma podgrz.lusterka mam elektryczne ale cz sa podgrzewane???
Włącz ogrzewanie tylnej szyby, poczekaj 2 minutki i dotknij szkła lusterka dłonią, jak będzie ciepłe to zbaczy ze grzeją.

xavier

Post autor: xavier » 13 lis 2007, 19:10

wlacz grzanie tylne szyby i przylep na lusterko troche sniegu - powinien sie zaczac roztapiac :)

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 13 lis 2007, 19:48

w niektórych przypadkach były załozone lusterka z podgrzewaniem ale nie było podpiete.
wtedy zeby zobaczyc czy jest tam mata grzewcza trzeba sciągnąć wkład lusterka tylko trzeba to zrobic delikatnie zeby go nie uszkodzić najlepiej podważyć czym płaskim i w miarę szerokim (coś w stylu plastikowej łopatki, w miare twardej ale i elastycznej) zeby nie wyszczerbić wkładu. jednak istnieje wtedy mozliwość zerwania platikowych zatrzasków.

gdy sciągniemy wkład to bedzie widać 2 styki męskie wyprowadzone (dolutowane i zaklejone) na tymże wkładzie.

wtedy nie pozostaje nic innego jak przeciągnąć przewody tylko o sensownym przekroju ja u siebie uzyłem przewodów 0,75 mm2 w grubszej izolacji -> przewody do instalacji samochodowych

mozna tez spróbować zobaczyc czy są owe styki do maty w nastepujacy sposób.
ustawić lusterko manualnie badz elektrycznie (w zaleznosci jakie kto ma) tak aby było odchylone max na zewnatrz.
wtedy bedzie widac te styki lub ich brak.
styki znajdują się blizej srodka samochodu. czyli sa blizej szyby.

jakby cos to słuze pomocą bo juz to u siebie przerobiłem. :-)
Było Audi 80 B4 2.0 ABT
Jest VW PASSAT B5FL 1.9TDI AWX

xavier

Post autor: xavier » 18 lis 2007, 17:13

no i podgrzewanie w lusterkach zamontowane :) grzeja razem z tylna szyba. Na pewno przyda sie zima, bo auto parkuje pod churka.

Mam pytanko, jesliby ktos znal odpowiedz bede wdzieczny - napiecie na kablach zasilajacych mate grzewcza pojawia sie po wcisnieciu przycisku grzania tylnej szyby, ale po wylaczeniu go po chwili, napiecie na kablach nie znika. Wydaje mi sie, ze to pewnie zamierzony efekt, grzanie odbywa sie przez z gory zaplanowany czas (bo jak wlaczymy grzanie ytlnej szyby to ono za jakis czas automatycznie sie wylaczy). Czy wie ktos ile trwa to grzanie?

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 18 lis 2007, 17:19

u mnie lusterka podgrzewaja sie tylko w momencie gdy nacisne przyciś podgrzewania szyby. jesli go wyłącze to pogrzewanie sie wyłącza.

ni wiem jak to jest przy oryginalnej instalacji. ja musiałem pociągnąć na nowo bo była uszkodzona. mozliwe ze za czas podgrzewania lusterek odpowiada jakiś przekaźnik lub jest jakiś układ czasowy bimetal etc ...

nie potrafię odpowiedziec ile ten czas wynosi. musi ci to ktoś napisać kto ma orginalne podgrzewanie zrobione bez zadnych przeróbek
Było Audi 80 B4 2.0 ABT
Jest VW PASSAT B5FL 1.9TDI AWX

jlukas123
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 11 lis 2007, 12:57
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: jlukas123 » 12 gru 2007, 22:08

Witam
Mam pytanko do xavier-a,
Co zrobiłeś z tym napięciem co było cały czas- ja mam ten sam problem tzn. na lewym lusterku mam cały czas prąd!?
Nowy kabelek, czy znalazłeś skąd się bierze to napięcie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga