Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ALL] Podgrzewanie tylnej szyby

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Oofol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3143
Rejestracja: 01 gru 2006, 16:26
Lokalizacja: Karkonosze/ORK
Kontakt:

[ALL] Podgrzewanie tylnej szyby

Post autor: Oofol » 29 sie 2008, 04:48

Mam taki mały problem, w innym aucie też to miałem ale jakoś nigdy nie miałem czasu się za to zabrać... Nie wszystkie nitki podgrzewania w tylnej szybie działają... Jakoś dwie dolne są gdzieś przerwane.
Czy ktoś może to naprawiał? Ojciec kiedyś próbował ale ze skutkiem mało wymiernym... Są jakieś specjalne preparaty do tego, a ja się zastanawiam czy nie da się tego po prostu zlutować? Macie może jakieś pomysły?
Ostatnio zmieniony 29 sie 2008, 07:29 przez Oofol, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 212
Rejestracja: 20 kwie 2007, 18:17
Lokalizacja: DTR

Post autor: tomo » 29 sie 2008, 09:26

Słyszałem - podkreślam - że "fachowcy" znajdują ową przerwę, wiercą małe dziurki w szybie, łączą przerwane miejsce małym drucikiem (lutują), a dziurkę w szybie zalewają bezbarwnym klejem. Nie wiem jak to sie ma w praktyce. Nitki ogrzewania podobno są zatopione w szybie, a nie napylane czy naklejane na powierzchnię, co ułatwiłoby sprawę.

Awatar użytkownika
kula_sc
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 248
Rejestracja: 19 kwie 2008, 14:29
Lokalizacja: Zagłębie
Kontakt:

Post autor: kula_sc » 29 sie 2008, 11:15

Jest taka pasta specjalna bodajże jest to srebrzanka, kiedyś próbowałem to w poprzednim autku ale niestety to nie zdało egzaminu, a gościu strasznie zachwalał w sklepie, że będzie działać na 100%, może też zrobiłem coś nie tak :-P
chodzi ogólnie w tym, że domalowywujesz takim małym pędzelkiem przerwę w nitce...
tylko trzeba to zrobić bardzo precyzyjnie, żeby nie zostawić zbędnych śladów...
byla: Skoda Rapid
jest: Audi 80 b3 1.6D :-D
Obrazek

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 29 sie 2008, 13:15

Robiłem kilka szyb tą metodą-lakierem przewodzącym-dużo czasu trzeba poświęcić,ale efekt może być słabiutki.Najpierw należy denaturatem umyć szybę od strony ścieżek grzejnych,z drugiej strony wystarczy woda.Potem lampa z mocnym światłem -ale nie halogen tylko np.świetlówka bo oczy wysiądą-lampa za szybą i z drugiej strony trzeba flamastrem zaznaczyć wszystkie miejsca do naprawy,należy to zrobić starannie.Wówczas za pomocą taśmy wąskiej malarskiej należy te miejsca tak zakleić wzdłuż ścieżek aby zostawić szczelinkę na lakier.Po lakierowaniu obrywamy taśmę i mamy po naprawie.Włączenie po czasie napisanym na tubce(gdzieś pewnie 24 h-na utwardzenie).Niektóre przerwy na ścieżkach to mikropęknięcia,więc trzeba dobrze się przyglądać.Z taśmą malarską trochę zachodu i czasu,ale efekt estetyczny zadowalający,bez tego lakieru może zabraknąć i wyjdą placki-szyba nie jest pionowo i dostęp jest trudny.
AUDI i wszystko jasne

Awatar użytkownika
Darecki3037
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 09 kwie 2007, 17:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Darecki3037 » 29 sie 2008, 20:25

żaden sposób naprawy ścieżek nie jest dobry, są w sprzedaży różne kleje i lakiery niby przewodzące prąd ale tak naprawdę to wszystko lipa albo podziała tylko tydzień. Po prostu do póki grzeje 2/3 pasków to się zostawia to w spokoju a jak stanowi to problem dla kierowcy to wymienia się szybę na nową.

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 29 sie 2008, 20:50

kiedyś w ładzie naprawiałem ogrzewanie tylnej szyby za pomocą specjalnej pasty z opiłkami metalu po prostu łączyłeś tą pastą ze sobą przerwane linie muśiałbyś po pytać w motoryzacyjnych sklepach czy jeszcze jest coś takiego

Awatar użytkownika
Oofol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3143
Rejestracja: 01 gru 2006, 16:26
Lokalizacja: Karkonosze/ORK
Kontakt:

Post autor: Oofol » 01 wrz 2008, 01:15

Panowie pisalem przeciez ze ojciec uzywal kiedys juz takiej pasty czy czego spodobnego i nie dalo to zadnego efektu...!!!
Opcja z lutowaniem jest wydaje mi sie najbardziej miarodajna ale nawiercac szyby nie mam zamiaru! Nie wiem... Jak wroce do kkraju to moze cos pokombinuje... Jak na razie to tylko 2 dolne paski odmowily posluszenstwa...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga