Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4] Szyberdach działała a już nie działa

Awatar użytkownika
VW_parts
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 302
Rejestracja: 19 mar 2011, 17:31
Lokalizacja: żychlin

[b4] Szyberdach działała a już nie działa

Post autor: VW_parts » 19 mar 2011, 17:44

Witam

niewiem czy temat był już gdzies omawiany ale jestem tu nowy i nieznam sie na niczym.

kupilem niedawno wlasnie wyzej poisane autko i jestem bardzo zadowolony bo kupilem zadbany egzemplarz.

wszystko dzialalo do dzis , bylem na myjni samochodowej takiej ze sie wzuca 5zl sie myje lancą.

bo jak przyjechalem juz suchym autem dzis do pracy ,i chcialem otworzyc szyberdach tak do góry to zadzialal na chwile ale jak juz zamykalem i po chwili chcialem jednak go calkowicie otworzyc zeby sie przewietrzyl to juz nie dziala,szukalem w bezpiecznikach i nienzalazlem od szyberdachu,juz nawet rozebralem ta czesc gdzie silniczek ale tam wyglada wszystko jak nowe.

prosze o pomoc bo lubie auto przewietrzyc czasem a bez szyberdachu to trudna sprawa.


EDIT:
Kolego nie piszemy z włączonym Caps Lock'iem
Ostatnio zmieniony 20 mar 2011, 16:59 przez VW_parts, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 19 mar 2011, 21:46

widze ze malo kto czyta zasady tytulowania tematow ...

z szyberdachami to bywa tak ze jak sobie zachca to sie zatna i trzeba im reka pomoc, dodatkowo jak zdejmiesz lampke w podsufitce to zobaczysz ze jest mozliwosc "na skroty go zamknac"

Awatar użytkownika
VW_parts
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 302
Rejestracja: 19 mar 2011, 17:31
Lokalizacja: żychlin

Post autor: VW_parts » 19 mar 2011, 22:25

Szara80tkaTdi pisze:widze ze malo kto czyta zasady tytulowania tematow ...

z szyberdachami to bywa tak ze jak sobie zachca to sie zatna i trzeba im reka pomoc, dodatkowo jak zdejmiesz lampke w podsufitce to zobaczysz ze jest mozliwosc "na skroty go zamknac"
widziałem ze tam jest taki wygiety klucz imbusowy i pewnie do tego to słuzy ale jak to niby zrobić ??

prosze wżuc fotke jesli to nie był by problem,

dziekuje

Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

Post autor: pawelrybak15 » 20 mar 2011, 00:25

Musisz taki pręt przesunąć i dopiero możesz kręcić tym wygiętym imbusem. Radziłbym Ci sprawdzić krańcówki w silniczku szyberdachu, bo to może one nie kontaktują i przez to on nie działa, jak kupiłem silniczek szybra do swojej B3 to też miałem ten problem, po rozebraniu i wyczyszczeniu krańcówek znikł <ok>

Dziki
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 996
Rejestracja: 18 sty 2007, 16:32
Lokalizacja: LBI

Post autor: Dziki » 20 mar 2011, 00:42

ja dodam że w układzie zarówno szyberdachu jak elektryczych szyb jest cos takiego jak bezpiecznik termiczny, znajduje się nad nogami kierowcy, zdejmujesz półkę i tam sie znajduje, by sprawdzic czy to on wstaw w jego miejsce jaki kolwiek bezpiecznik jeżeli zatrybi szyber to masz odpowiedź <ok>

Awatar użytkownika
VW_parts
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 302
Rejestracja: 19 mar 2011, 17:31
Lokalizacja: żychlin

Post autor: VW_parts » 20 mar 2011, 01:20

Dziki pisze:ja dodam że w układzie zarówno szyberdachu jak elektryczych szyb jest cos takiego jak bezpiecznik termiczny, znajduje się nad nogami kierowcy, zdejmujesz półkę i tam sie znajduje, by sprawdzic czy to on wstaw w jego miejsce jaki kolwiek bezpiecznik jeżeli zatrybi szyber to masz odpowiedź <ok>
hmmm to ciekawe,moze jakies zabezpieczenie,ze jak idzie mróz to nie mozna otworzyć ??
jakiś patent :p

ale dziwne bo 3 dni dzialal normalnie tylko dzisiaj cos sie zaciął i wogóle nic po naciskaniu ,jak by prądu nie bylo :(

od jutra do srody mam wolne to sie pobawie i lookne co to moze byc,dziekuje za wszystkie sugestie :)

Awatar użytkownika
slowik_88
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 117
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:53
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: slowik_88 » 20 mar 2011, 07:28

Ten bezpiecznik termiczny rozłącza układ po przegrzaniu, czyli zbyt dużym obciążeniu. Sprawdź przekaźnik pod półką nad nogami kierowcy. Na forum jest gdzieś napisane który to. Tam czasami są zimne luty i takie cuda się dzieją. Ja miałem tak samo.

Awatar użytkownika
VW_parts
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 302
Rejestracja: 19 mar 2011, 17:31
Lokalizacja: żychlin

Post autor: VW_parts » 20 mar 2011, 09:01

pawelrybak15 pisze:Musisz taki pręt przesunąć i dopiero możesz kręcić tym wygiętym imbusem. Radziłbym Ci sprawdzić krańcówki w silniczku szyberdachu, bo to może one nie kontaktują i przez to on nie działa, jak kupiłem silniczek szybra do swojej B3 to też miałem ten problem, po rozebraniu i wyczyszczeniu krańcówek znikł <ok>


Problem rozwiazany.cos sie zacielo.ruszylem kluczem.i juz dziala wszystko :)

Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

Post autor: pawelrybak15 » 20 mar 2011, 11:47

Kolego speckom, a działa Ci podświetlenie przycisku od szybra ??

Awatar użytkownika
VW_parts
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 302
Rejestracja: 19 mar 2011, 17:31
Lokalizacja: żychlin

Post autor: VW_parts » 20 mar 2011, 19:11

pawelrybak15 pisze:Kolego speckom, a działa Ci podświetlenie przycisku od szybra ??
nie podswietlenie nie dziala,moze lampka sie przepalila.mi to nie przeszkadza :)

Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

Post autor: pawelrybak15 » 21 mar 2011, 20:27

Czyli wygląda na to że to typowa usterka brak podświetlenia tego przycisku. Ja mam nowy i też nie świeci :evil:

Awatar użytkownika
VW_parts
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 302
Rejestracja: 19 mar 2011, 17:31
Lokalizacja: żychlin

Post autor: VW_parts » 21 mar 2011, 21:00

nieche mi sie tam juz zagladac ale mozna pociagnac swiatlo np z zegarów.lub podswietlenia pokretel nawiewu iby dzialalo :)

ja mam gorszy teraz problem bo czeka mnie wymiana nagrzewnicy,dzis juz zaslepiłem weże a podloge to mialem cała zielona od plynu z chlodnicy.

i wciaga olej ,mam nadzieje ze nie wciaga silnik,tylko leci z niego z okolic usczelki glowicy i w okolicach filtra oleju. bo to to sobie wymienie usczelki i bedzie ok,ale jak wciaga silnik to do żyda bo pewnie naprawa nieoplacalna :(

Awatar użytkownika
kamilek89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 528
Rejestracja: 04 lip 2009, 08:58
Lokalizacja: ŁUBNO/ RZE

Post autor: kamilek89 » 25 mar 2011, 20:36

Panowie mam również problem z szybrem :-? jest czas że podświetlenie świeci i szyber działa a czasem nie świeci i nie działa :-( dziś sciągnąłem lampkę z podsufitki i ruszałem kabelkami i je nawet rozpinałem i nawet nic nie zamrugało na moment a szyber dalej nie działa :-x co to jeszcze może być?? pomóżcie :-/
https://audi80.pl/b4-19tdi-my-red-av ... t31222.htm

SPRZEDAM
CZĘŚCI SKRZYNI BIEGÓW
KOMPUTER DO TDI
CHŁODNICĘ DO B3
PAS PRZEDNI B4
PODGRZEWACZ PŁYNU CHŁODZĄCEGO

Pozdrowienia dla mojego szpiega:*:* mam Cię:*

Awatar użytkownika
VW_parts
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 302
Rejestracja: 19 mar 2011, 17:31
Lokalizacja: żychlin

Post autor: VW_parts » 25 mar 2011, 23:23

polecam wymiane tego przycisku całego, u mnie lampka czasem sie swieci ale poza tym szyber działa , raz sie tylko zaciął bo myłem auto a szedl mrozek i pewnie cos zamarzło, na 2 dzien ruszyłem kluczem i juz dziala wszystko pieknie.

Awatar użytkownika
kamilek89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 528
Rejestracja: 04 lip 2009, 08:58
Lokalizacja: ŁUBNO/ RZE

Post autor: kamilek89 » 26 mar 2011, 20:15

to spróbuje dorwać przełącznik i przełożyć i może wtedy zagada w końcu:)
https://audi80.pl/b4-19tdi-my-red-av ... t31222.htm

SPRZEDAM
CZĘŚCI SKRZYNI BIEGÓW
KOMPUTER DO TDI
CHŁODNICĘ DO B3
PAS PRZEDNI B4
PODGRZEWACZ PŁYNU CHŁODZĄCEGO

Pozdrowienia dla mojego szpiega:*:* mam Cię:*

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga