Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 all] szyberdach elektryczny

ODPOWIEDZ
Endriu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 06 kwie 2007, 14:42

[80 B4 all] szyberdach elektryczny

Post autor: Endriu » 06 lip 2007, 16:59

Mam problem szyberdach przestał działać, nalało wody i chyba silniczek się spalił, bo nie wiem co z nim, do połowy sie otworzy, albo wcale, ale jak już sie otworzy do połowy to to trudno go zamknąć, może mieliście podobny problem pomóżcie.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2007, 18:39 przez Endriu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
WALUX
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 84
Rejestracja: 09 sty 2007, 15:25
Lokalizacja: RDE

Post autor: WALUX » 06 lip 2007, 17:10

Skoro odsuwa ci się do połowy to silnik raczej się nie spalił :-P . Może ciężko chodzi i przydało by mu się naoliwienie.

Misiek_Stce
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 964
Rejestracja: 25 sty 2007, 00:42
Imię: Tomasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Misiek_Stce » 06 lip 2007, 17:55

... jedz do elektryka i niech Ci sprawdzi zimne luty w przekaźniku... u mnie wogle niedziałało albo jak masz miernik to sprawdz napiecei jakie dochodzi do silniczka czy tam przelacznika i zdaje mi sie ze bedziesz miec zamałe... po prostu czasem dochodzi dobre a czasem zamałe... przekaznik jest pod kierownicą... ale nie wiem ktory to dokladnie.

PABLO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1028
Rejestracja: 23 gru 2006, 10:27
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: PABLO » 06 lip 2007, 21:15

Jakbyś miał problemy z zamknięciem to jest tryb awaryjny. Zdejmujesz osłone na podsufitce i kręcisz kluczem ampulowym(powinien być na zatrzasku). Niedawno sam miałem okazje tak zamykać...

greglus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 15 kwie 2007, 19:02
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: greglus » 07 lip 2007, 09:04

Mój problem z szybrem jest podobny, na początku prawie nic nie chodził. Trochę go rozruszałem na siłę, przesmarowałem i teraz się odchyla do góry i odsuwa do tyłu ale z pomocą ręczną, zamknąć też jest bardzo ciężko - trzeba pchać ręką. Od tych siłowych prób, mocowania szyberdachu nie są zsynchronizowane i dach otwiera się krzywo. Przydało by się rozebrać szyber i dokładnie go zamontować. Czy da się zrobić to od góry (przy odsuniętym lub odchylonym), czy trzeba demontować podsufitkę. Jeżeli szyberdach demontuje się tylko od środka to dam sobie spokój, nie będę zdzierał podsufitki bo później jej już dobrze nie założę. Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia z szybrem, niech się podzieli. ;-)

luk58
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2007, 20:48

Post autor: luk58 » 30 wrz 2007, 21:01

Mam ten temat za sobą poparty własnymi doświadczeniami jak by ktoś czegoś nie wiedział to walcie do mnie. wyjmowałem szyberdach ręczny i montowałem elektryczny to nie jest trudne wręcz banalne. Jeżeli macie pytania co do szyberdachu chetnie odp. luk58@o2.pl

Robs
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 12 mar 2007, 07:39
Lokalizacja: Kozienice

Post autor: Robs » 01 paź 2007, 12:22

miałem podobnie tylko że szyberdach raz działał raz nie,
okazało sie że wina była po stronie przekażnika który jest pod kierownicą żeby działał musiałem stuknąć w niego i najlepiej sprawdz sobie jakie masz napięcie jeżeli będziesz miał za małe to zacznij od przekażnika

Pozdrawiam Robss

msr123
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 120
Rejestracja: 31 mar 2007, 22:29
Lokalizacja: Łomża

Post autor: msr123 » 01 paź 2007, 17:40

Endriu, u mnie jest pęknieta (a raczej jej nie ma) taka guma, która sunie się po prowadnicy, przez co szyberdach jest dopychany do góry i ociera o sufit. Wsuwa w dach się lekko, ale żeby go zamknąć trzeba przycisnąć szyber do dołu

P.S Jaki jest nr bezpiecznika od szyberdachu? (B4 '93 ABT)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga