Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 90KM ABK] Szyby elektryczne

Awatar użytkownika
Memento87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 31
Rejestracja: 18 wrz 2008, 10:46

[B4 2.0 90KM ABK] Szyby elektryczne

Post autor: Memento87 » 14 mar 2009, 14:58

Witam,
Mam kolejny problem z moja Audiczka. Nia dzialało mi sterowanie szyby w drzwiach pasażera, jednak z drzwi kierowcy moglem nia sterowac, pomyslalem wiec ze to pewnie styki nie lacza przy przelaczniku. Rozkrecilem, przeczyscilem, podoginalem i bylo OK. Było przez okolo godzinke, poczym okazalo sie ze ani szyba kierowcy ani pasazera nie dziala.... Nie dochodzil prad, bo nawet sie przelaczniki nie podswietlaly.... Na drugi dzien okazalo sie ze wszystko jest znow OK... przez jakis czas.... i tak w kolko raz dzialaly obie a raz zadna... Od kilku dni jednak nie dzialaja juz wcale.... POMOCY... Co to moze byc...? Oczywiscie bezpiecznik OK. Czy to moze byc wina przekaźnika? Jesli tak to jak to sprawdzic bez jego wymiany czy to jego wina? Prosze o Pomoc, bo wiosna za pasem a ja bez mozliwosci opuszczenia szyby.... Zgory dziekuje za podpowiedzi.

Awatar użytkownika
bandzior
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 189
Rejestracja: 11 gru 2006, 12:49
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: bandzior » 14 mar 2009, 15:03

Przyciski świecą ?? bo jeśli nie a jest 'prad' to może nie ma masy.
Audi to Audi

manfret83
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 15 mar 2009, 10:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: manfret83 » 15 mar 2009, 11:28

Jestem nowy na forum ale może pomogę?
To może być problem z przewodami w miejscu załamanie między drzwiami a karoserią(bardzo częsty problem nie tylko w audi). Sprawdź miernikiem czy nie są przypadkiem przerwane? Po prostu każdy kabel osobno od przełączników do wtyczek pod deską.
Osobiście szukam elektrycznych mechanizmów do mojej B3.
Pozdro i powodzenia.

Awatar użytkownika
Memento87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 31
Rejestracja: 18 wrz 2008, 10:46

Post autor: Memento87 » 15 mar 2009, 14:17

Jesli chodzi o kable to raczej watpie. przelaczniki nie swieca a prad nie dochodzi, na dodatek wczoraj zauwazylem ze moj elektrychny szybrdach takze nie dziala... co to moze byc...?

manfret83
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 15 mar 2009, 10:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: manfret83 » 15 mar 2009, 14:25

Zostaje ci sprawdzić styki w stacyjce. Przeczyść albo siknij kontaktem.

Awatar użytkownika
bandzior
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 189
Rejestracja: 11 gru 2006, 12:49
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: bandzior » 15 mar 2009, 14:57

Sprawdź jeszcze czy nie zaśniedziały styki w skrzynce bezpiecznikowej.
Audi to Audi

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 15 mar 2009, 15:22

Memento87 pisze:co to moze byc...?
Nie masz napięcia na przewodzie zsilającym silniczki podnośników oraz silniczek szyberdachu. Powodem tego stanu może być bezpiecznik termiczny, moduł sterujący (zimne luty wewnątrz typowa usterka tego modelu) lub przewód zasilający wychodzący z modułu (czerwono-niebieski) zasilający wszystkie punkty (szyber, dwa lub cztery silniczki podnośników).
Sprawdzanie zacznij od wyciągnięcia modułu następnie za pomocą miernika lub zwykłej próbówki sprawdź pin w gnieździe przekaźnika nr 2 (powinno być w nim napięcie +12V, pin modułu wchodzący w gniazdo nr 30), jeżeli nie ma to jest problem z bezpiecznikiem termicznym, jeżeli jest napięcie to bezpiecznik jest dobry i musimy skupić się na wyjśćiu napięcia z modułu. Wkładamy moduł w gniazdo załączamy stacyjkę i sprawdzamy czy z pinu nr 8 przewód czerwono-niebieski (styk w module 87) wychodzi napięcie +12V na odbiorniki (silniczki). Jeżeli wychodzi, to powodem usterki jest przerwany przewód na drodze do silniczków, jeżeli nie ma napięcia w sprawdzanym miejscu winę za taki stan ponosi moduł sterujący silniczkami. Wszystko na ten temat.
Bez ściemy, krótko i na temat.

Awatar użytkownika
Memento87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 31
Rejestracja: 18 wrz 2008, 10:46

Post autor: Memento87 » 15 mar 2009, 19:00

Dzięki za bardzo wyczerpująca odpowiedz, tylko ze dla takiego laika jak ja trochę niezrozumiała, gdzie znajdę bezpiecznik termiczny i moduł?

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 15 mar 2009, 21:52

Memento87 pisze:gdzie znajdę bezpiecznik termiczny i moduł?
Moduł i bezpiecznik termiczny znajdziesz pod kierownicą (trzeba odkręcić półkę) moduł jest wielkości paczki papierosów nr prawdopodobnie 343, bezpiecznik jest zamocowany do listwy tak jak reszta przekaźników znajdziesz go bez problemu (ma aluminiową obudowę).
Ostatnio zmieniony 16 mar 2009, 08:06 przez Mobilek, łącznie zmieniany 1 raz.
Bez ściemy, krótko i na temat.

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 15 mar 2009, 22:39

panowie a e;elektryczne szyby jaki maja bezpiecznik bo ja dokładałem 4 elektryczne szyby do siebie i wstawiłem bezpiecznik 20A nie jest za duży??

manfret83
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 15 mar 2009, 10:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: manfret83 » 16 mar 2009, 07:25

Cześć Hudy ! Mówisz, że zakładasz elektrykę, a możesz powiedzieć ile za to dałeś? Też mam zamiar założyć a nie chce przepłacić. I czy miałbyś może skąd załatwić? Chociaż sam przód i wyłączniki. Obecnie mam od Fiata Cromy ale są za słabe. Pozdro

Awatar użytkownika
Memento87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 31
Rejestracja: 18 wrz 2008, 10:46

Post autor: Memento87 » 16 mar 2009, 08:00

Wielkie dzieki Mobilek, mam nadzieje ze zdolam to naprawic :) Jesli chodzi o Szyby to poszukaj na allegro, widzialem tam kilka z calym osptzetem...

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 16 mar 2009, 08:24

Memento87 pisze:mam nadzieje ze zdolam to naprawic :)
Jeżeli okaże się że przejścia nie ma moduł to, na 99% trzeba wyjąć ze środka płytkę i przelutować zimne luty. Zadanie w sumie proste ale jak się nie czujesz na siłach to najlepiej zanieść moduł do znajomego elektronika lub punktu naprawy RTV, tam zlokalizują i poprawią zimne luty.
hudy pisze:elektryczne szyby jaki maja bezpiecznik
20 A - czyli założyłeś dobry
Bez ściemy, krótko i na temat.

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 16 mar 2009, 15:26

manfret83 pisze:Cześć Hudy ! Mówisz, że zakładasz elektrykę, a możesz powiedzieć ile za to dałeś? Też mam zamiar założyć a nie chce przepłacić. I czy miałbyś może skąd załatwić? Chociaż sam przód i wyłączniki. Obecnie mam od Fiata Cromy ale są za słabe. Pozdro
założyłem już jakiś czas temu szyby i od tego czasu ceny raczej się nie zmieniły.dałem wtedy 250zł za dwa tylne podnośniki i prawy przód oraz przełączniki i dwie tylne klamki z przełącznikami.do tego dokupiłem sobie lewy przedni podnośnik za 80zł.wiązkę zrobiłem sam dzięki pomocy kolegów z forum bo nie miałem tego elementu no i sterownika też nie mam ale jest on nie potrzebny.więc za wszystko dałem ok 350zł.wszystko kupiłem na allegro...co do elektryki musisz tez brać pod uwagę elektryczne lusterka bo przełączniki w rączce są chyba tylko w opcji z elektrycznymi lusterkami.ja od razu nie miałem elektrycznych lusterek więc na prawa stronę założyłem klamkę taką samą jak w tyle i tak mi zostało do dziś a jeśli chodzi o lewą stronę to do raczki z elektrycznymi szybami w miejsce dużego przełącznika można bez problemu zamontować regulację od lusterka manualnego tylko trzeba coś pokombinować z otworami od przełączników które przełączają lewe i prawe lusterko...

manfret83
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 15 mar 2009, 10:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: manfret83 » 17 mar 2009, 06:13

dzięki wielki! tak to też mi wychodziło cenowo. tylko strasznie mało tego na allegro.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga