Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] jak sprawdzić luzy na maglownicy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

[B4 1.9 1Z] jak sprawdzić luzy na maglownicy

Post autor: hudy » 30 sie 2016, 15:46

Witam. Panowie 2-3 miesiące temu wymieniłem tarcze hamulcowe gdyż biła kierownica podczas hamowania. Od paru dni znów odczuwam lekkie drgania na kierownicy ale nie podczas każdego hamowania. Co ciekawe nie odczuwam ich na pedale hamulca tylko na samej kierownicy. Zastanawiam sie co może być tego przyczyną gdyż tarcz nie przegrzałem, docierałem powoli no i nie są to jakieś tarcze no name by od tak sie zwichrowały.
Pomyślałem że może są jakieś luzy w układzie kierowniczym. Nie widzę luzów na końcówkach drążków wiec pomyślałem że to może maglownica. Kurcze tylko nie wiem jak sprawdzić na niej luz. Podczas szybkiego ruchu kierownicą oczywiście słychać stukanie ale to raczej normalny objaw. Gdy bardzo lekko dotykam kierownicę, praktycznie niezauważalnie, czuć że osłona na maglownicy drga czyli nawet tak niewielki ruch jest przenoszony na drążki kierownicze. Nie wiem czy to może świadczyć że magiel nie ma luzów i szukać przyczyny gdzie indziej?

Awatar użytkownika
audico
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 264
Rejestracja: 04 gru 2007, 17:49
Lokalizacja: B-ce

Post autor: audico » 27 paź 2016, 20:26

Przyczyną mogą być opony, krzywe felgi, miejsce styku felgi z piastą (np. zabrudzenie pomiędzy tymi powierzchniami) jak i sama piasta.

kacper80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 47
Rejestracja: 01 lis 2016, 21:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: kacper80 » 09 lis 2016, 20:44

co do maglownicy i wspomagania podepnę sie tutaj, też Wam tak Panowie, lekko chodzi kierownica na postoju jak i w czasie jazd ? :) nomalnie jakbym bez kół jechał w powietrzu ? kwestia przyzwyczajenia po poprzednim aucie czy może coś nie halo ?

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 10 lis 2016, 22:19

W b4 aż tak luźno kierownica nie pracuje jak w nowszych samochodach.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 11 lis 2016, 08:59

kacper80 pisze:też Wam tak Panowie, lekko chodzi kierownica na postoju jak i w czasie jazd ?
u mnie chodzi dość lekko bo porównywałem z kilkoma inny autami ale też bez przesady
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
Dawid1995
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 320
Rejestracja: 13 wrz 2016, 13:05
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: Dawid1995 » 11 lis 2016, 11:33

Panowie, ja mam pytanie odnośnie mojej audiczki ;) mianowicie, rozkodowujac kody z tabliczki znamionowej napotkalem na coś takiego jak elektryczno hydrauliczne wspomaganie układu kierowniczego. występowało coś takiego??? Dodam, że moje Audi pochodzi z grudnia 1994. Jest w wersji colour edition i posiada osprzęt Pierburga . Nie wiem czy jest to istotne ale wolałem napisać. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maglownice, końcówki drążków, geometria.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga