Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B-4 1.9 TDI 1Z] Luz na kolumnie kierowniczej.

ODPOWIEDZ
Markos
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 22
Rejestracja: 24 cze 2007, 16:25
Lokalizacja: żywiec

[B-4 1.9 TDI 1Z] Luz na kolumnie kierowniczej.

Post autor: Markos » 03 lis 2007, 07:23

Witam, jakiś czas temu pojawił się u mnie luz na kierownicy, dokładnie wygląda to tak, że jak chwycę kierownice po przeciwnych stronach i ruszam (dociskam) raz prawą stronę raz lewą wyczuwalny jest luz. Najgorsze bo zauważyłem, że z czasem się on powiększa.

Czy przyczyną może być niedokręcona kierownica, muszę chyba od tego zacząć ale niebardzo wiem jak zdjąć koło kierownicy.

Dzięki za pomoc. Obrazek
Ostatnio zmieniony 03 lip 2011, 19:27 przez Markos, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 03 lis 2007, 09:00

Markos, Kierownica jest na wielkolinie wiec nawet jak bedzie nie dokrecona to i tak nie bedzie miala luzu na boki, jeśli chodzi o zdecie kierownicy, to w wersji bez poduszki normalnie ciągniesz za klakson dość energicznie i schodzi jest na czterech zaczepach, jeden zaczep w każdym rogu klaksona, a pod klaksonem jest jedna śróba która czyma całe kółko zdaje sie że klucz nasoadowy 28, a jesli chodzi o wersje z poduszką, to z tyłu kierownicy masz dwie śróbki które czymają poduche, pamietaj jak bedziesz odłanczał poduszke (jesli ja masz) odłacz akumulator, wtedy nie bedziesz miał bełedów, chyba ze masz vaga to sobie je pokasujesz. Luz o którym mowisz myśle że to może być luz na przekładni kierowniczej, którego raczej nie skasujesz, bo jak bedziesz kontrował śróbką to bedzie coraz cieżej chodziła kierownica. Chyba ze inni koledzy znją jakas na to metode :-D o której mi nie wiadomo.

Markos
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 22
Rejestracja: 24 cze 2007, 16:25
Lokalizacja: żywiec

Post autor: Markos » 03 lis 2007, 16:41

Solskier - Dzięki, ale juz to usunąłem. Okazało się, że poprostu kierownica jest niedokręcona o całe 1,5 obrotu. Po dokręceniu wszystko wróciło do normy.

Ps: U mnie nie ma poduszki, a do śruby doszedłem poprzez zdjęcie zatyczki z logo audi.

Dzięki za informacje, pozdrawiam. Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maglownice, końcówki drążków, geometria.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga