Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 2.2 KV] Problem z pompą wspomagania?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KonradoMoreno
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 30 lip 2015, 11:19

[B3 2.2 KV] Problem z pompą wspomagania?

Post autor: KonradoMoreno » 21 cze 2019, 21:17

Cześć

Od około miesiąca mam następujący problem w Audi 90 B3, przy maksymalnym skręcaniu kierownicą w lewo słychać coś w rodzaju szumu, tarcia które też trochę czuć na kierownicy. Przy maksymalnym skręcaniu w prawo nic takiego się nie dzieje. Mechanik specjalizujący się w Audi stwierdził że to pompa wspomagania, argumentował to tym że przy maksymalnym skręcaniu w lewo i w prawo pompa "syczy" tak specyficznie "dmucha". Jak myślicie, ma rację? Jeśli tak to pojawia się moje drugie pytanie odnośnie tego czy taką pompę regenerować czy kupić nową-mam okazję taką pompę nabyć lecz ta jak i każda inna z pewnego źródła nie występuje z kołem pasowym, a "mój" mechanik twierdzi że może być problem z tym żeby to koło pasowe przełożyć, a po drugie ciężki to temat bo trzeba je naprasować itp. Jak to jest z tymi pompami, dlaczego nie występują razem z tym kołem pasowym by można było je od razu założyć do auta?
Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8383
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 21 cze 2019, 21:34

A poziom oleju to ty sprawdził??

Nowej pompy nie kupisz....

Ja bym na razie olał temat zamontuj na zbiorniku magnesy neodymne obowiązkowo co pół roku zmiana oleju i płukanie zbiornika to co magnes wyłapie. BYć może jak bedą dobre waruki pompa sobie dotrze gładzie i sie uciszy.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2019, 21:44 przez Jarewa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KonradoMoreno
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 30 lip 2015, 11:19

Post autor: KonradoMoreno » 21 cze 2019, 21:43

Tak, olej jest w porządku.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8383
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 21 cze 2019, 21:46

A kiedy olej wymieniałeś?

W sumie nie wiem dokładnie jakie jest rozwiazenie w pompie w 2.2 KV ale w innych autach jest koło przykręcane zdjecia byś rzucił

Awatar użytkownika
KonradoMoreno
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 30 lip 2015, 11:19

Post autor: KonradoMoreno » 21 cze 2019, 22:45

Jarewa pisze:A poziom oleju to ty sprawdził??

Nowej pompy nie kupisz....

Ja bym na razie olał temat zamontuj na zbiorniku magnesy neodymne obowiązkowo co pół roku zmiana oleju i płukanie zbiornika to co magnes wyłapie. BYć może jak bedą dobre waruki pompa sobie dotrze gładzie i sie uciszy.
Wychodzi na to że mogę mieć możliwość kupna nowej ZF.
Jarewa pisze:A kiedy olej wymieniałeś?

W sumie nie wiem dokładnie jakie jest rozwiazenie w pompie w 2.2 KV ale w innych autach jest koło przykręcane zdjecia byś rzucił
Mam tą Audi około 4 lat niecałe i przyznam że jeżdzę na tym oleju co jest, nie zmieniałem. Jutro wrzucę fotki, po prostu pytam o ten montaż koła pasowego bo mechanik twierdzi że jest wprasowywane, mi też się wydaje że jest na śrubach...

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8383
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 21 cze 2019, 23:05

KonradoMoreno pisze:Wychodzi na to że mogę mieć możliwość kupna nowej ZF.
No jak masz jakieś dobre znajmości u producenta to tak bo nowa kosztuje ponad 2tyś. a te w sklepach to są pompy po regeneracji..

Wrzuć fotki bo w zwykłych b3 i b4 ori pompa koło jest wymienialne na śrubki

Jak nie wymieniałeś oleju to trzeba by było przepłukać układ z dwa razy jakimś najtańszym olejem.

Awatar użytkownika
KonradoMoreno
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 30 lip 2015, 11:19

Post autor: KonradoMoreno » 24 cze 2019, 20:48

Podsyłam zdjęcia pompy, po dzisiejszej rozmowie z mechanikiem wyszło na to że się nie zrozumieliśmy i ostatecznie doszliśmy do wniosku że to koło pasowe jest na śrubach, on miał jakieś inne na myśli, nie wiem które ale jakieś miał. Jaki olej polecilibyście do zalania nowej pompy i jaki olej do przepłukania układu? Mi ktoś polecił ATF II Mineral czerwony. Ile potrzeba oleju do zalania układu wspomagania?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8383
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 24 cze 2019, 21:34

Do przepłukania zalej najtańszy do skrzyń automatycznych litr wystarczy oczywiscie mi nie chodzi o to by wlać/wylać trzeba tak z 50km najlepiej po mieście by sporo kręcić prawo lewo obowiazkowo neodymny musi być wtedy uważaj bo może się pogorszyć wspomaganie na najtanszym oleju . Docelowy febi zileony mineralny.

pompa standardowa jak u wszystkich...

Awatar użytkownika
KonradoMoreno
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 30 lip 2015, 11:19

Post autor: KonradoMoreno » 24 cze 2019, 21:47

Ponoć Febi zielony mineralny 6162 jest polecany? Czyli pompa o takim symbolu: 050145155A podejdzie?

Edit: Jak coś to mam do sprzedania nową pompę wspomagania prosto z pudełka, a w sumie w pudełku oryginał ZF 7681 502 109 do silników 5 cylindrowych, pompa z dwuletnią gwarancją. W moim przypadku okazało się że ta w samochodzie jest sprawna, problem leży gdzie indziej, a ja pośpieszyłem się z zakupem.

Awatar użytkownika
Dawid1995
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 320
Rejestracja: 13 wrz 2016, 13:05
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: Dawid1995 » 05 lip 2019, 08:22

KonradoMoreno pisze:Ponoć Febi zielony mineralny 6162 jest polecany?
Dokładnie taki okok

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maglownice, końcówki drążków, geometria.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga