Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[2.0 ABT] Trzeszcząca przekładnia ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marrcin
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 61
Rejestracja: 27 lut 2013, 12:54

[2.0 ABT] Trzeszcząca przekładnia ?

Post autor: marrcin » 25 lip 2013, 19:17

Witam , problem jest taki . Na początku trzeszczało przy skręcaniu w prawo tylko na postoju , teraz również podczas wolniejszej jazdy jak skręcam w prawo - tylko w prawo .
Objaw jest taki , że przy pierwszym obrocie kierownicy w prawo buczy , rzęzi , trzeszczy coś , przy prostowaniu kierowniczy to samo - tak jakby zawsze w tych samych punktach położenia kierownicy trzeszczało . Na początku tak jak mówilem - zdarzało się to tylko na postoju , teraz również podczas skręcania podczas jazdy . Odgłos to takie nieprzyjemne wycie , trzeszczenie , rzęzenie - w moim odczuciu nie jest to tarcie metal o metal . Pompe od wspomagania wykluczam - bo płyn wymieniłem na zielony i nic nie pomogło - a przy pompie jest cicho . Niestety moje poderjrzenia padają na magownice - zauważyłem też spory wyciek spod maglownicy - cieknie na taki metalowy spodek - centralnie pod nim jest przegum wewnętrzny od strony kierowcy - jak przeleje się z tego spodka to leci na osłone przegubu. 2 dni temu wytarłem i dzis znowu tam jest mokro - zielony płyn - czyli od wspomagania .
Miał ktoś podobny problem ? czy to już koniec przekładni ? trzeba wymieniać na nową czy może sugerujecie że problem może gdzie indziej ? Jeżeli ktoś miał podobne objawy to prosze się podzielić i jak się z tym uporał . Ewentualnie podać ceny napraw i części , z góry dzięki .

Awatar użytkownika
szaakaal
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 870
Rejestracja: 18 cze 2012, 09:35
Lokalizacja: Bytom/Śląskie

Post autor: szaakaal » 05 sie 2013, 22:07

Wskazuje na uszkodzoną przekładnię kierowniczą (magiel). Najlepiej zrobisz jak ją oddasz do regeneracji...
And on the seventh day God created... Audi 80.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maglownice, końcówki drążków, geometria.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga