Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] Wlewanie oleju do kolumny mc persona.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darekmalickiwp
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 181
Rejestracja: 26 kwie 2014, 20:00
Imię: Darek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Wilkołaz woj. lubelskie

[B4 1.9 1Z] Wlewanie oleju do kolumny mc persona.

Post autor: darekmalickiwp » 20 wrz 2015, 14:18

Z tego co przeczytałem na ten temat to olej do kolumny mc persona wlewa się tylko i wyłącznie gdy jest zakładany tzw "wkład dwururowy". Olej ma za zadanie chłodzić wkład w czasie pracy. W innych przypadkach jest to nie zalecane a wręcz szkodliwe. Sorry. Trochę to nie ten temat ale nie wiem jak post przenieść we właściwe miejsce. Poproszę modetatora by to uczynił. Przepraszam i dziękuję.
Darek Malicki <ok>

Awatar użytkownika
audki
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 563
Rejestracja: 24 gru 2010, 10:03
Lokalizacja: Cz-wa

Re: Wlewanie oleju do kolumny mc persona.

Post autor: audki » 20 wrz 2015, 21:11

darekmalickiwp pisze:Z tego co przeczytałem na ten temat to olej do kolumny mc persona wlewa się tylko i wyłącznie gdy jest zakładany tzw "wkład dwururowy". Olej ma za zadanie chłodzić wkład w czasie pracy. W innych przypadkach jest to nie zalecane a wręcz szkodliwe. Sorry. Trochę to nie ten temat ale nie wiem jak post przenieść we właściwe miejsce. Poproszę modetatora by to uczynił. Przepraszam i dziękuję.
A o co kolego tak dokładnie pytasz?? jeśli o to czy masz przy wymianie wkładów wlewać olej do swoich kolumn mcpersona to odpowiedz brzmi - tak:)

Awatar użytkownika
darekmalickiwp
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 181
Rejestracja: 26 kwie 2014, 20:00
Imię: Darek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Wilkołaz woj. lubelskie

Post autor: darekmalickiwp » 26 wrz 2015, 16:54

Wlałem olej do kolumny. To działa. Stuki znikły. Polecam.
Darek Malicki <ok>

pkimier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pkimier » 17 maja 2016, 17:13

kolego a ile tego oleju na jedną kolumne będzie tak optymalnie ?

Awatar użytkownika
audki
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 563
Rejestracja: 24 gru 2010, 10:03
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: audki » 17 maja 2016, 20:21

pkimier pisze:kolego a ile tego oleju na jedną kolumne będzie tak optymalnie ?
Kolego możesz i nawet litr wlać ale nadmiar i tak wyleci przy wkładaniu wkładu:) także nalej troszkę i włóż wkład i zobacz czy się wylewa jak nie to dolej i tak aż zobaczysz olej na samej górze. Zakręć nypel i po temacie

pkimier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pkimier » 20 maja 2016, 22:34

dzięki kolego, jestem własnie w trakcie wymiany. zalałem hipola 80W90 :)
20 letnie auto i jest co robić gdyby nie zapieczone skorodowane śruby, końcówka drążka którą cięzko podejśc sciągaczem żeby nie uszkodzić gumy no i sama nakrętka na mcpersonie trzymająca wkład to było by duuużo szybciej. ale taki już urok :D
Z ciekowości po odkręceniu tej dużej nakrętki na mcpersonie nie było już nic a w zestawie z amorkiem jest jeszcze podkładka więc ją założyłem cięzko było żałożyc potem tą nakrętke ale delikatnie młoteczkiem rotfl udalo się osadzić całość własciwie.
I mam teraz zagwozdkę bo pomimo wymiany całej zawiechy na lema dalej było słyszalne delikatne głuche pukanie szczególnie podczas powolnej jazdy na dołkach. hmm więc może ta nakrętka, a raczej jej brak?

Pozdrowienia

Awatar użytkownika
audki
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 563
Rejestracja: 24 gru 2010, 10:03
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: audki » 21 maja 2016, 07:20

pkimier pisze:dzięki kolego, jestem własnie w trakcie wymiany. zalałem hipola 80W90 :)
20 letnie auto i jest co robić gdyby nie zapieczone skorodowane śruby, końcówka drążka którą cięzko podejśc sciągaczem żeby nie uszkodzić gumy no i sama nakrętka na mcpersonie trzymająca wkład to było by duuużo szybciej. ale taki już urok :D
Z ciekowości po odkręceniu tej dużej nakrętki na mcpersonie nie było już nic a w zestawie z amorkiem jest jeszcze podkładka więc ją założyłem cięzko było żałożyc potem tą nakrętke ale delikatnie młoteczkiem rotfl udalo się osadzić całość własciwie.
I mam teraz zagwozdkę bo pomimo wymiany całej zawiechy na lema dalej było słyszalne delikatne głuche pukanie szczególnie podczas powolnej jazdy na dołkach. hmm więc może ta nakrętka, a raczej jej brak?

Pozdrowienia
O jakiej nakrętce mówisz?? końcówki wahaczy wymieniałeś, tuleje wahacza wymieniałeś? łożysko amortyzatora wymieniałeś? tuleje sanek wymieniałeś?

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 15 cze 2016, 23:07

darekmalickiwp pisze:Wlałem olej do kolumny. To działa. Stuki znikły. Polecam.
Na pewno nie przez olej :-D

Awatar użytkownika
BorysTDI
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 759
Rejestracja: 21 gru 2009, 13:51
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: BorysTDI » 16 cze 2016, 20:16

Wymieniałem kilka dni temu zawieche w aucie, amory SASCH'a i uśmiechnąłem się przy tym temacie :-) Bo przy tych amorach nie ma gdzie tego oleju wlać nawet, wkład jest bardzo dopasowany do kolumny, ot może z 50 gram by upchał. Zero podkładek, zero dystansów centrujących - święty spokój. Poprzednie kayaby pracowały w około 200 ml sosu i systematycznie same sobie dolewały do stanu :-D

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 20 cze 2016, 19:15

Ja Sasha zakładałem kilka lat temu u siebie i z tego co pamiętam nie były tak spasowane. Tzn po skręceniu wszystkiego do kupy nie było żadnych luzów ale przed dokręceniem górnej nakrętki lekki luz był.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maglownice, końcówki drążków, geometria.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga