Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi 80 B4] klima manualna b. słabo chłodzi- jak sprawdzic?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzychu79
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 12 kwie 2012, 20:31
Lokalizacja: śląskie

[Audi 80 B4] klima manualna b. słabo chłodzi- jak sprawdzic?

Post autor: krzychu79 » 05 lip 2012, 00:07

Witam. Sprawa tyczy się B4 którą chcę kupić i za kilka dni wybieram się ją obejrzeć.

Silnik to 1z - nie wiem czy to ma znaczenie. Auto ma klimę manualną, która jak twierdzi właściciel, bardzo słabo chłodzi, mimo, że wszystko jest w porządku :mrgreen: Dokładnie to mówił, że po kupnie, 3 lata temu, pojechali nabić klimę, ale był jakiś "ubytek"/problem ze szczelnością i w serwisie stwierdzili że się nie opłaca nabijać... :?: Więc nie nabili i tak chłodziła coraz gorzej aż po roku prawie wcale i tak jest do teraz.

I teraz moje pytanie: Jak sprawdzić co dokładnie może być przyczyną takiego stanu?
Jak sprawdzić czy sprężarka się załącza? Rozumiem, że obroty lekko spadną no i będzie słychać po silniku, czy to wystarczy do pewności, że sprężarka jest ok ?

Ludzi piszą żeby sprawdzić czy działają wentylatory, rozumiem że wystarczy, że będzie je słychać jak dmuchają i będzie ok? Jakaś różnica tu jest między wentylatorami nadmuchu a AC? Nie miałem do czynienia z klimą w tym aucie... jak będę miał nadmuch np na 3 bieg i włączę AC to będzie jakaś różnica?

Jakieś diodki lub kontrolki powinny się zapalać po włączeniu klimy?
Co jeszcze mogę sprawdzić, żeby mieć jak najwięcej pewności, że się w bagno nie wpakuję? :-/ Nie wiem czy będzie tam jakiś serwis w okolicy, może być ciężko.

boro05
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 09 wrz 2010, 14:33

Post autor: boro05 » 05 lip 2012, 07:46

Sprezarke slychac jak pracuje(najlepiej z zewnatrz) niech ktos wcisnie ac. Wentylatory to te dwa duze przy chlodnicy po wcisnieciu ac nawet przy zgaszonym silniku powinny pracowac. Diodka tylko na przycisku od ac. To ze sprezarka sie wlacza nie znaczy ze jest sprawna tak samo jak obroty spadna nie znaczy ze sprezarka pracuje. U mnie osobiscie po nabiciu klimy slabo w sumie w prawie w ogole nie chodzilo obroty lekko spadaly sprezarka sie zalaczala ale mimo wszystko wina sprezarki byla( i jest dalej heh). Wedle opinii ludzi moze byc to tez wina zaworu rozpreznego pod akumulatorem. Sprawdz czy jakis kabel odchodzacy od sprezarki jest zimny przy wlaczonej klimie jak tak to sprezarka bedzie dobra. Jak masz calkowicie pusta klime to sprezarka sie nie zalaczy. A serwis to tylko i wylacznie taki co sie zajmuje tylko klimatyzacja cala reszta tak naprawde umie tylko nabijac i czesto bardziej spierdola obciaza kosztami nic nie pomagajac. Ja to sobie powoli odpuszczam ze wzgledu na koszty tego wszystkiego...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga