Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 '95 2.0 ABK] Klimatronik nie pokazuje prędkości

ODPOWIEDZ
piter-eg
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 02 wrz 2009, 19:21

[B4 '95 2.0 ABK] Klimatronik nie pokazuje prędkości

Post autor: piter-eg » 25 paź 2009, 20:58

Witam!

Już się gdzieś witałem ale jeszcze raz WITAJCIE wszyscy - moje auto AUDI B4 95r 2.0 ABK
Klimatronik,ABS,2xAIRBAG,pełna elektryka.

Jak w temacie mam problem z "określeniem" prędkości auta. Tzn licznik działa porpawnie-sprawdzane z A6 ;) ale po wejściu w kodowanie klimatronika nie wyświetla mi prędkości auta. Po wejściu w odpowiedni kanał ciągle pokazuje mi wartość "OOo". Dodam,że cała reszta jak obroty silnika,temperatura z czujników jest wyświetlana jak najbardziej OK.

Wiem,że sygnał prędkości mogę wziąść z jednego z pinów od komputera. Tylko pytanie gdzie powinien być podpięty,i jak, do klimatronika - a może jest jakiś inny czujnik prędkości.

Jest też inny problem z samą klimą...nie grzeje jak powinna. A mianowicie 7*C OUT na panelu 22*C,dogrzewa fajnie,a jak osiągnie temperature zaczyna chłodzić - z kratek leci zimne powietrze. Nagrzewnica wymieniona,klapy sterujące pooklejane na nowo,wszystkie silniczki sterujące działają - klima nie daje żadnych błędów. Macie pomysł co to może być?
Zimą trzeba grzać na "HI" żeby było ciepło,inaczej nagrzeje i chłodzi. Latem wszystko fajnie chłodzi i trzyma zadaną temperaturę.
Dokładnie to samo mam w AUDI A6 '98r 2.5 TDI z klimatronikiem 2 strefowym.

Pozdrawiam
Piotrek

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 26 paź 2009, 18:45

a nie załącza ci się przypadkiem klima :?: :roll:
na jakim kanale sprawdzasz prędkość? Bo u mnie jest to na 17 i nawet podczas postoju wskazuje OO1

piter-eg
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 02 wrz 2009, 19:21

Post autor: piter-eg » 26 paź 2009, 19:55

Klima na 100% się nie załącza - w B4 nie mam paska na kompresorze-uszkodzony. Klimatronik nie schładza powietrza tylko wpusza za zimne z zewnątrz - daje taką temperaturę jak na dworzu - a chodzi żeby utrzymywał te przykładowe 22*C.

Prędkość sprawdzałem na kanale 17 (zgodnie z kodami klimatronika tego forum) i niestety OOo :/ czy stoje,czy jadę...

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 27 paź 2009, 18:09

piter-eg pisze:w B4 nie mam paska na kompresorze-uszkodzony
odpowiedziałeś sobie na pytanie :mrgreen:

piter-eg
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 02 wrz 2009, 19:21

Post autor: piter-eg » 27 paź 2009, 20:51

Kolego,na jakie pytanie sobie odpowiedziałem?

Czy to,że pasek od kompresora jest zdjęty to fakt,że panel klimatronika nie pokazuje mi pedkości???A może brak paska powoduje,że klimatronik najpierw ładnie nagrzewa a później zamiast utrzymywać temperaturę zaczyna chłodzić?

Nie widzę sensu w żadnej Twojej odpowiedzi,chociaż i tak dzięki za zainteresowanie.

Awatar użytkownika
Audi Sport
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1819
Rejestracja: 27 lis 2007, 18:23
Lokalizacja: Okolice Ostrów Wlkp.

Post autor: Audi Sport » 27 paź 2009, 22:35

Kolego po prostu prędkość jest liczona za obrotów na sprężarce a jak masz pasek zdjęty to jak ma się prędkość pokazywać ??? Według mnie z tym grzaniem i nagłym chłodzeniem to jest taka sprawa, że masz coś walnięte w panelu sterowania climatronickiem.

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 28 paź 2009, 18:00

piter-eg pisze:że klimatronik najpierw ładnie nagrzewa a później zamiast utrzymywać temperaturę zaczyna chłodzić?
Skoro nagrzewnica wymieniona i wszystko git to problemu nie powinno być :-P
Audi Sport pisze:że masz coś walnięte w panelu sterowania climatronickiem
raczej to wykluczam ponieważ panel sterowania jest prosty jak konstrukcja cepa i skoro pokazuje max to daje sygnał do nagrzewnicy aby ta dała taką siłe.
Napisałeś że ją wymieniłeś a nie jest tak że przypadkiem przy składaniu jakaś wtyczka nie jest przełamana lub kabel za luźny :?:
Od razu wykluczyleś najistotniejsze rzeczy ;-)

piter-eg
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 02 wrz 2009, 19:21

Post autor: piter-eg » 28 paź 2009, 18:46

Audi Sport pisze:Kolego po prostu prędkość jest liczona za obrotów na sprężarce a jak masz pasek zdjęty to jak ma się prędkość pokazywać ??? Według mnie z tym grzaniem i nagłym chłodzeniem to jest taka sprawa, że masz coś walnięte w panelu sterowania climatronickiem.
Nie kwestionuje Twojej wiedzy ale powiedz mi jakim cudem obroty silnika są tym samym co prędkość samochodu?Z mojej wiedzy wynika,że prędkość liczona jest z czunika w skrzyni biegów, ewentualnie można zczytać z prędkośći obrotowej koła - czujnik ABS.
To o czym Ty napisałeś jest obrotami silnika,a nie o to mi chodzi.Obroty pokazuje idealnie,nie pokazuje prędkości i moje pytanie brzmi JAK I GDZIE TO PODŁĄCZYĆ/SPRAWDZIĆ.

Tak,nagrzewnica wymieniona, wszystie kostki podpięte, czujniki też. Auto nagrzewa się idealnie ale nie utrzymuje tej temperatury. Nie mam już pomysłów, co może być przyczyną - zwłaszcza,że mam też A6 '98 i tam objaw jest dokładnie ten sam. A obie klimy nie wykazują błędów.

Awatar użytkownika
Audi Sport
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1819
Rejestracja: 27 lis 2007, 18:23
Lokalizacja: Okolice Ostrów Wlkp.

Post autor: Audi Sport » 28 paź 2009, 19:08

Może walnięty czujnik temperatury w co jest na deszcze rozdzielczej ?? Aha Jak się nie mylę to ze sterownika silnika idzie info do sterownika klimy jaki jest bieg i obroty silnika i tak jest liczona prędkość oczywiście nie zapewniam, że tak na prawdę jest ale gdzieś mi to obiło się o uszy. Sprawdź też czy kabel ze skrzyni idący od sterownika klimy nie jest przerwany.

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 29 paź 2009, 08:30

Kolego wszystko jest OK z klimatronikiem, to tylko twoje złudzenie. jak auto sie na grzewa i masz na AUTO to nadmuch idzie na szybe przednia i na nogi, po osiagnieciu temp zadanej (wentylator chodzi na 2-3 kreskach) nadmuch przełacza sie na kratki centralne. Gdyby cały czas grzał to ugotowałbys sie wkońcu, wpuszcza chłodniejsze powietrze aby utrzymac zadana temp, ustaw sobie stale nadmuch na nogi i szybe, zobaczysz ze temp w aucie bedzie odpowiednia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga