Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b3 2.0]nawiew nie dziala poprawnie, goracego powietrza brak

anniXXX (usunięte)

[b3 2.0]nawiew nie dziala poprawnie, goracego powietrza brak

Post autor: anniXXX (usunięte) » 29 sty 2011, 22:00

co sie zepsulo jak nawiew nie nawieiwa. zaczyna dopiero od trojki nawiewac. i co jest powodem tego, ze nie leci powietrze cieple tylko takie troszeczku cieplejsze niz na dworze. w zime to niezafajna sprawa <osohozi>

gibaj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4081
Rejestracja: 18 lis 2009, 10:27
Imię: Krzysztof
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Post autor: gibaj » 29 sty 2011, 23:04

za mało płynu,nagrzewnica,klapki od nawiewów :roll: lub termostat ,a temp.silnika jak jest?

anniXXX (usunięte)

Post autor: anniXXX (usunięte) » 29 sty 2011, 23:19

jakiego plynu? teperature plynu chlodzacego ok 80stopni, jak sie chlodnica zalacza to 90stopni ma. a silnika nie wiem, gdyz nie mam wskaznika takiego. ale to juz niech tam nawiewa od tej 3-ki halasuje ze ojeje ale to jeczcze da sie wytzrymac (do czasu ;-) ). ale dlaczego mi nie grzeje goracym powietrzem co sie posypalo. mam iglo.

Awatar użytkownika
BorysTDI
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 759
Rejestracja: 21 gru 2009, 13:51
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: BorysTDI » 29 sty 2011, 23:31

annijawy, jak stało się to nagle z dnia na dzień to zobaczy czy przypadkiem filtra kabinowego nie masz zawalonego (o ile posiadasz go)

anniXXX (usunięte)

Post autor: anniXXX (usunięte) » 29 sty 2011, 23:39

nie stalo sie z dnia na dzien. grzal coraz slabiej i slabiej i slabiej az grzeje praktycznie brak cieplelka z niego. a co ja moge nie miec takiego filtra w moim modelu? ale nigdy tego filtra nie wymienialam, no niezle. to moze on, jest przyczyna tego, ze mam iglo w aucie. hmmmm.......
Ostatnio zmieniony 29 sty 2011, 23:44 przez anniXXX (usunięte), łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
siejek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 558
Rejestracja: 09 maja 2010, 10:58
Lokalizacja: Drażniew-Siedlce

Post autor: siejek » 29 sty 2011, 23:41

może nagrzewnica zawalona, przerabiałem to u siebie.

anniXXX (usunięte)

Post autor: anniXXX (usunięte) » 29 sty 2011, 23:48

jak bym miala filter kabinowy ( ktorego musze wymienic tyle lat niewymieniany ile on syfow mi musi wpuszcac doi srodka) bardzo zatkany, to by mi tak dobrze nie wial tym zimnym powietrzem ;-) ja mam poprostu model do cieplych krajow ;-) to co nagrzewnica lub termostat sie popsul? czyli wizyta u mechanika pozostala tylko?

edit, lierowki
Ostatnio zmieniony 30 sty 2011, 11:44 przez anniXXX (usunięte), łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BorysTDI
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 759
Rejestracja: 21 gru 2009, 13:51
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: BorysTDI » 30 sty 2011, 00:50

Nagrzewnica lub klapki w konsoli sterowania. Bardziej opłaci się zakup nowej nagrzewnicy + dobremu znajomemu pokazać temat "Zrób to sam", pokazujący naprawę oraz regeneracja klapek ;-) Mówisz że zimnym zasuwa, a chodzi o samą temp powietrza czy intensywność nawiewu?

anniXXX (usunięte)

Post autor: anniXXX (usunięte) » 30 sty 2011, 11:37

intensywnosc i zimnosc tego powietrza. bo mi nawiew chodzi dopiero od 3 wiec wieje , ze ho ho i jaki halas. konfortu, to teraz z jazda nie ma. gdyz szyby paruja przez to chyba, ze nawiew na nizszych pulapach nie dziala. jazda polega tylko na tym, by sie zapakowac jak eskimos i operowac dmuchawa wlaczac, wylaczac, by miec jakas widocznac w sparowanym aucie :roll:
a ja wyskakuje z teromostatem, ze moze zepsuty jak on w chlodnicy jest, a ona dziala, az za intensywnie ;-) choziaz cos dziala;-)

edit. ilterowki, chyba jakas klase opuscilam jak uczyli pisac ;-) albo styki w glowie nie takie ;-)
Ostatnio zmieniony 30 sty 2011, 12:48 przez anniXXX (usunięte), łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 30 sty 2011, 12:35

jeszcze zanim ruszysz nagrzewnice ... jak silnik juz ci ostygnie i bedzie lodowaty to pogladaj go czy niema wyciekow plyny chlodniczego, przy kroccach wezow wodnych, na cieplym tego nie zobaczysz bo wszelkie wycieki wyparuja szybko,
bo moze byc tak ze plyn ci ucieka z ukladu chlodzenia i niema go juz pewnie w nagrzewnicy a co zatym idzie nigdy ci ona nie na grzeje nawet jak bedzie dobra

anniXXX (usunięte)

Post autor: anniXXX (usunięte) » 30 sty 2011, 12:52

ja tego nie bede ruszac sama, bo jescze cos zepsuje ;-)nawet nie wiem gdzie sa te krucce. ale plynu mi chlodzacego w pojemniczku nie wybywa. kiedys tylko wystrzelila rura z chlodnicy. pojade do "fachowcow" to mi naprawia jak przy okazji nie zepsuja czegos innego. w kazdym badz razie autko sie sypie, to chyba przez te mrozy ;-) moze u mechanikow rabat dostane, ze jestem staly klient ;-)

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 30 sty 2011, 12:59

annijawy pisze:autko sie sypie, to chyba przez te mrozy
raczej przez zaniedbania, wiesz jesli np byla woda w ukladzie chlodzenia, to nie wina auta, jesli wszelkie usterki byly z przymrozeniem oka robione to tez nie wina mrozow... obejrzec czy plyn chlodniczy ci cieknie po silnku z kroccow to mechanik ci nie potrzebny sama jak popatrzysz to zobaczysz gdzie jest mokro :mrgreen:

anniXXX (usunięte)

Post autor: anniXXX (usunięte) » 30 sty 2011, 13:25

ona jest wchucham, wydmucham(musze jej galerie tu jaks zrobic ;-) , by ja eksponowac ;-) ). fajnie w niej wszystko chodzi, ale juz tak powolutku sie sypie (ze to przez mrozy to zartowalam).czyli licznik kilometrowy juz sie zaciol na ament ( po latach bede miec caly czas 250 tysiecy przejachane, czyli jak bede chiala ja sprzedac to moze pojdzie w dobrej cenie ;-) ), skrzynia biegow do wymiany. te dmuchawy, ogrzewanie do naprawy, przednie zawieszenie i jakas uszczelka z miski olejowej, bo "cos sie poci....". wszystko w niej naprawiane na bierzaco bylo-jest, nie wiem jak to z ta skrzynia biegow bedzie. pojedzie do mechanika to sie zobaczy. od kad ja mam jeszcze mnie nie zawiodla podczas jazdy, (a jak waz z chlodnicy strzelil to raz ;-) )nie wyglada wizualnie na swoje lata, chodzi tez niezle, pali malo. ale ona jest u mnie dozywotnio, sentyment pierwszy samochod :-). wiec wybacza sie mankamenty ;-)

ps. tak jak by mi tak przyblizyc gdzie kukac na te krucce ( co to jest) to tam zerkne czy nic mi nie leci.

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 30 sty 2011, 14:04

weze wodne czyli te przez ktore plynie woda miedzy silnikiem, chlodnica, zbiorniczkiem wyrownawczym, nagrzewnica, oraz "chlodniczka" przy filtrze oleju sa "przymocowane" np do bkoku silnika za pomoca opasek metalowych skrecanych lub samozaciskowych, do tzw kroccow, jest to tworzywo sztuczne przypominajace plastik ... czesto w tych kroccach sa czujniki, dodatkowo miedzy kroccami a np blokiem silnika jest tzw uszczelka czyli oring, czesto jest tak ze np szpilki niedociskaja krocca do bloku i woda sie saczy spod oringa. i bywa ze spod opasek, moze byc tez ten krociec popekany ... jest troche tych mozliwosci, tak siak zobacz pierw czy masz mokro wokolo nich

na rysunku sa np jako nr 1 i 5, na twoim silniku moze byc ich kilka



polecam ksiazeczke do poczytania jest w drugim poscie od gory u marcinGD

https://audi80.pl/all-sam-naprawiam- ... htm#559554 pobierac, czytac, i porownywac w swoim aucie
Ostatnio zmieniony 30 sty 2011, 14:31 przez Szara80tkaTdi, łącznie zmieniany 1 raz.

anniXXX (usunięte)

Post autor: anniXXX (usunięte) » 30 sty 2011, 14:26

a dziekuje to juz wiem co to jest i co ogladac ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga