Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.3 NG avant] nie działa klimatyzacja

ODPOWIEDZ
misiosl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 23
Rejestracja: 10 cze 2013, 20:33

[B4 2.3 NG avant] nie działa klimatyzacja

Post autor: misiosl » 10 cze 2013, 20:57

Witam

Z racji tego ze juz sie przywitałem chciałbym popytać o klime, posiadam manualną klimatyzacje, po włączeniu przycisku AC zapala sie na czerwono, rusza wentylator oba przekaźniki ( nr 214) w skrzynce pod maską się przełaczają natomiast nie widze zeby sprzęgło elektromagnetycznę chwytało, idzie do niego jeden przewód - jesli dobrze mysle podając + powinienem go zasterować i sprawdzić czy działa na ktróko - jeszcze nie sprawdzałem :) ale czytając tematy o klimie widze ze czesto pojawia sie przekaźnik 342 a ja takowego nie posiadam wogóle :/ układ wygląda na szczelny tyle sprawdził gość w warsztacie ale co cieakwe nie potrafił sie podłaczyć swoją maszyna i nabić klimyaby wykluczyć niskie cisnienie...proszę o pomoc.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
pkrr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 262
Rejestracja: 11 sie 2012, 23:33

Post autor: pkrr » 11 cze 2013, 20:40

nie masz przekaźnika 342 bo taki jest w dieslu, u ciebie jest 214 więc git
u mnie było na odwrót, szukałem 214 bo tak na forum się przewalało, a miałem 342 ;)

co to znaczy ze gość nie mógł się podłączyć? u mnie normalnie to poszło bez problemu, nabicie, test, wszystko ok tylko sprzęgło nie bangla

sytuacja podobna jak u mnie. przekaźnik załącza. wbiłem się w przewód zasilania klimy probówką i na ułamek sekundy się zaświeciła. muszę na sztywno jej podać.
widzę że będziemy walczyć razem :) powodzenia

misiosl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 23
Rejestracja: 10 cze 2013, 20:33

Post autor: misiosl » 11 cze 2013, 21:52

witam

gosć wymyslał ze przez jeden zawór sie nie da nabic...ale czytałem na forum i wszyscy pisza jednogłosnie ze sie da:) dzis ze względu na pogode nie dałem rady nic sprawdzić..ale troche czytałem i sprzegło nie chwyci jesli jest zbyt niskie cisnienie w układzie o ile dobrze zrozumiałem wiec ... jade do innego klimatyzatora , sprawdzam układ, nabijam i jak nie zadziała to obstawiam uszkodzone sprzęgło albo przewód od sterowania sprzegłem .

[ Dodano: 2013-06-15, 17:10 ]
Witam

i sprawa wyglada tak, wymiana kalbal do sprzegła elektromagentycznego , nabicie klimy bo była całkiem pusta...180 zł ... 2 dni przyjemności i dzis jadac nagle cos zasyczało z nawiewów i klima przestała działac:/ juz nie chłodzi..wieć chyba cos nie wytrzymało cisnienia, pytanie tylko czemu nie wyszło to na teście szczelnosći?

[ Dodano: 2013-07-26, 17:08 ]
witam

odświeżam temat :) klima została sprawdzona i mam uszkodzony przewód łaczacy sprężarke z chłodnica...przetarł sie o zdrzak ale to przypadek bo patrząc na jego stan i tak by nie wytrzymał, teraz moje pytanie, jak go wykręcić? siedzi mocno i nie chce uszkodzić chłodnicy klimy, i dwa czy da sie zrobić taki przewód? w sensie zakuć?

pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga