Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ALL] Nie działająca klapka obiegu wew/zew

ODPOWIEDZ
conte
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 02 sie 2014, 12:55
Lokalizacja: Rzeszów

[ALL] Nie działająca klapka obiegu wew/zew

Post autor: conte » 17 lip 2017, 21:40

Witam
Panowie mam pewien problem z zamknięciem obiegu - recyrkulacja. Posiadam klimatyzację manualna i zauważyłem ze nie mogę zamknąć obiegu. Sprawdziłem pod filtrem w podszybiu i wydaje mi się ze tam znajduje się klapka która zamyka dopływ powietrza z zewnątrz i się ona nie rusza. Odkrecilem schowek i zauważyłem ze podczas naciskania przycisku REC elektrozawor 'cyka', napięcie do kostki dochodzi. Gdzie szukać jakiejś przyczyny i jak ten elektrozawór powinien pracować?

Prosze o pomoc, w niedziele wyjeżdżam na wakacje i klima bez zamkniętego obiegu słabo pracuje przy temp 32 stopni.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2017, 22:27 przez conte, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5442
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 17 lip 2017, 21:47

conte, _uwaga

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 17 lip 2017, 21:51

conte pisze:Sprawdziłem pod filtrem w podszybiu i wydaje mi się ze tam znajduje się klapka która zamyka dopływ powietrza z zewnątrz i się ona nie rusza. Odkrecilem schowek i zauważyłem ze podczas naciskania przycisku REC elektrozawor 'cyka', napięcie do kostki dochodzi. Gdzie szukać jakiejś przyczyny i jak ten elektrozawór powinien pracować?
Pięknie to wszystko rozkminiłeś ...tylko zdaje się nie zwróciłeś uwagi na najwazniejszą rzecz ...że do elektozaworu dochodzą i odchodzą węzyki ...a jednym z nich dochodzi podcisnienienie z serwa ,które to podcisnienie jest siłą napędową silownika ,który otwiera i zamyka klapę obiegu wewnętrznego...zaworek może sobie działać prawidlowo i "cykac " ,tyle że bez "sily napędowej " jaką jest w tym przypadku podcisnienie ,nie zamknie i nie otworzy klapy
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

conte
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 02 sie 2014, 12:55
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: conte » 17 lip 2017, 22:10

dokladnie tak jak piszesz, przychodzą 2 wężyki, 1 wychodzi gdzieś spod tych plastików a druga strona wchodzi to tj. gruszki. Ktoś mi na forum na facebooku audi 80.pl napisał ze powietrze jest zasysane przez ten zawór i przez to klapka sie zamyka, czy to prawda?

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 17 lip 2017, 23:01

conte, skoro to tylko elektrozawór to jak on może zapytać powietrze?
WRC is for boys.
Group B was for men.

conte
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 02 sie 2014, 12:55
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: conte » 18 lip 2017, 17:27

Przychodzą 2 wężyki, 1 wychodzi gdzieś spod plastików a drugi krótki wchodzi do jakiejś gruszki która znajduje się obok tego elektrozaworu, rozumiem że w tym 1 wężyku zasysane jest powietrze, naciskam przycisk REC zawór puszcza i pod względem zasysanego powietrza klapka podnosi się do góry czyli zamyka dopływ powietrza z zewnątrz, gdy wyłączam przycisk REC elektrozawór puszcza ciśnienie i klapka opada.
Tak mi na forum na fb przedstawiono, pytanie czy tak ma własnie byc jak ktoś mi przedstawił czy to ma całkiem inną zasadę działania bo już zgłupiałem mysli_ :|

[ Dodano: 2017-07-18, 17:27 ]
Ok, wszystko naprawione, w tej gruszce po prawej stronie co wężyk wchodzi w środku jest membrana gumowa, okazało się że jest ona z jednej strony dziurawa, skleiłem to na kropelce złożyłem do kupy i klapka obiegu zamyka się ąż miło.
Temat do zamknięcia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga