Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi 80 B4 2.6 V6 quattro] problem z grzaniem i dystrybucją ciepła

ODPOWIEDZ
clamence
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 22 kwie 2019, 21:23

[Audi 80 B4 2.6 V6 quattro] problem z grzaniem i dystrybucją ciepła

Post autor: clamence » 28 gru 2020, 16:09

Cześć,

Jestem właścicielem auta Audi 80 B4 2.6V6 quattro sedan i mam od dłuższego już czasu kłopot z ogrzewaniem. Po wielu wizytach u bardzo różnych mechaników, zwykle z polecenia i mając z nimi dotychczas nie najgorsze doświadczenia, efekt jest taki, że ciepło leci tylko przy ustawieniu najwyższej temperatury na klimatroniku i do tego z górnych nawiewów leci ciepłe, a z dolnych, na nogi lodowate, jakby prosto z zewnątrz.
Czy może przychodzi Wam do głowy coś oczywistego, na co do tej pory nikt nie wpadł? Może znacie kogoś w szeroko pojętej okolicy południa Stolicy, kto by się mógł temu przyjrzeć i w końcu doprowadzić to auto do ładu.

Jarek
Ostatnio zmieniony 04 sty 2021, 14:17 przez clamence, łącznie zmieniany 1 raz.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: problem z grzaniem i dystrybucją ciepła

Post autor: maciek889 » 28 gru 2020, 17:44

Było zaglądane do klapek kierujących powietrze? Nie wylatają ci z nawiewów kawałki gąbki?
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

clamence
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 22 kwie 2019, 21:23

Re: problem z grzaniem i dystrybucją ciepła

Post autor: clamence » 28 gru 2020, 21:42

maciek889 pisze:
28 gru 2020, 17:44
Było zaglądane do klapek kierujących powietrze? Nie wylatają ci z nawiewów kawałki gąbki?
Ponoć wszystko było oglądane, bo była zdejmowana deska i ot nie raz. podejrzewałem czujniki temperatury w kwestii grzania dopiero przy maksymalnych ustawieniach.
Machanie przyciskami na sterowaniu klimatronika niczego nie zmienia.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: problem z grzaniem i dystrybucją ciepła

Post autor: maciek889 » 29 gru 2020, 00:04

Można by podejrzeć przez vaga w jakiej pozycji ustawiają się klapy i jakie temperatury widzi z poszczególnych czujników. Ostatecznie można by odpiąć silniczek sterujący temperaturą i zobaczyć czy uda się ustawić max ciepło. Dobrze by było też sprawdzić po numerze panelu klimatronika czy jest zamontowany właściwy. Bo chyba ten z B5 nie działa za dobrze w 80-tkach

Dodano po 3 minutach 52 sekundach:
Choć to że górą leci ciepłe o dołem lodowane to bardziej wskazuje na problem z nagrzewnicą albo dziurawymi klapami.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
cozmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 76
Rejestracja: 27 wrz 2011, 15:13
Lokalizacja: Mikołów

Re: [Audi 80 B4 2.6 V6 quattro] problem z grzaniem i dystrybucją ciepła

Post autor: cozmo » 04 kwie 2021, 23:53

U mnie gąbki są w kiepskim stanie i działa całkiem normalnie. Jak vag nic nie da to podmienić z innego sprawnego wozu silniczki i ewentualnie panel klimatronika.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga