Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 ABK] Skraplanie klimatyzacji?

ODPOWIEDZ
piter-eg
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 02 wrz 2009, 19:21

[b4 ABK] Skraplanie klimatyzacji?

Post autor: piter-eg » 20 cze 2010, 20:12

Witam!

Szukałem,nie znalazłem.
Posiadam Audi 80 B4 ABK 1995r. W sobotę nabiłem klimę,wcześniej miałem uszkodzoną sprężarkę - wymieniona na nową (używaną). Moje pytanie brzmi, czy gdzieś pod samochodem powinna mi kapać woda - po użyciu klimy?
W A6 rodziców cieknie jak oszalała w ciepłe dni. W moim ani kropelki nigdzie nie skapło. Nie wiem czy to normalne w 80 czy może coś mam zatkane (rozwalone).

I jeszcze jedno, czy przy załączeniu sprężarki pojwawia wam się dość głośna jej praca?I autko staje się jakby mułowate. W nowszej A6 98r nie ma praktycznie żadnej różnicy czy sprężarka pracuje czy nie,lekko inna praca silnika.

Pozdrawiam wszystkich ;)
Ostatnio zmieniony 16 paź 2012, 23:28 przez piter-eg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 20 cze 2010, 20:52

Posiadam Audi 80 B4 ABK 1995r. W sobotę nabiłem klimę,wcześniej miałem uszkodzoną sprężarkę - wymieniona na nową (używaną). Moje pytanie brzmi, czy gdzieś pod samochodem powinna mi kapać woda - po użyciu klimy?
W A6 rodziców cieknie jak oszalała w ciepłe dni. W moim ani kropelki nigdzie nie skapło. Nie wiem czy to normalne w 80 czy może coś mam zatkane (rozwalone).
bardzo słabo szukałeś. oto dowód :arrow: https://audi80.pl/80-b4-woda-kapie-j ... t31171.htm
piter-eg pisze:I jeszcze jedno, czy przy załączeniu sprężarki pojwawia wam się dość głośna jej praca?I autko staje się jakby mułowate. W nowszej A6 98r nie ma praktycznie żadnej różnicy czy sprężarka pracuje czy nie,lekko inna praca silnika.
wielkiej różnicy nie powinno być.

Awatar użytkownika
tokarka606
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 606
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:21
Lokalizacja: ZKO

Post autor: tokarka606 » 20 cze 2010, 21:29

piter-eg pisze:czy przy załączeniu sprężarki pojwawia wam się dość głośna jej praca?
W zasadzie to jej nie słychać.
piter-eg pisze:autko staje się jakby mułowate
ABK na pewno odczuje,moje odczuwa trochę.Najlepiej jechać na dwójce tak 20-30km/h z jednostajną prędkością i włączyć klimę ,wtedy wyraźnie czuć szarpnięcie kiedy się załączy.I jest to prawidłowy objaw,że sprężarka pompuje.

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 20 cze 2010, 22:45

piter-eg pisze:I jeszcze jedno, czy przy załączeniu sprężarki pojwawia wam się dość głośna jej praca?
Nie ,podejrzewam że "nowa"używana spręzarka nie jest w najlepszej kondycji
piter-eg pisze:I autko staje się jakby mułowate.
No klima trochę ociąża silnik ,nie na darmo pali te 2 litry wiecej na klimie

Awatar użytkownika
Audi Sport
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1819
Rejestracja: 27 lis 2007, 18:23
Lokalizacja: Okolice Ostrów Wlkp.

Post autor: Audi Sport » 21 cze 2010, 21:29

piter-eg pisze:I jeszcze jedno, czy przy załączeniu sprężarki pojwawia wam się dość głośna jej praca?I autko staje się jakby mułowate. W nowszej A6 98r nie ma praktycznie żadnej różnicy czy sprężarka pracuje czy nie,lekko inna praca silnika.
Sprężarka Ci się zaciera, bo też tak miałem. Autko mułem się wtedy staje niesamowitym. Pojeździsz tak może miesiąc, rok, 2 tygodnie i nie wiadomo kiedy się posypie. Wtedy to już tylko dym i zapach spalenizny. Ja już 2'gą taką kupiłem i niestety znów muszę szukać kolejnej nie zajechanej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga